XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 LISTOPADA 2006 ROK 2006-11-12

Czas, w którym gromadzimy się na świętej liturgii jest naszą ofiarą dla Boga. Jednak możemy dziś złożyć Bogu o wiele więcej w dziękczynnej ofierze, albowiem wartość naszej ofiary polega na szczerości i autentycznej miłości ku Niemu. Postawa ubogiej wdowy, o której usłyszymy dziś w Ewangelii zachęca nas do prawdziwej wielkoduszności w postępowaniu, do wielkoduszności wobec Boga i wobec bliźniego. Bóg bowiem już od wieków nagradza serca hojne i otwarte, gotowe dzielić się miłością. Również Słowo Boże, które za chwilę usłyszymy, jest darem Bożej miłości, którym winniśmy się dzielić. Słuchajmy go z uwagą, abyśmy mogli dzielić się z innymi tym, co usłyszeliśmy od Pana.


Przypominamy, że dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na bieżące potrzeby parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

1. Po południu o godz. 17.30 Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Zapraszamy na wspólną modlitwę za zmarłych.
Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. W tygodniu Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami będzie w poniedziałek, wtorek i w sobotę po wieczornej Mszy świętej, która w okresie zimowym jest odprawiana o godz. 17.00.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej.

4. W czwartek zapraszamy Młodzież klas III Gimnazjum na comiesięczne spotkanie modlitewne przed Sakramentem Bierzmowania. Prosimy o sumienny udział także Rodziców. Spotkanie będzie połączone z wieczorną Mszą świętą.

5. W piątek pamiętajmy o wieczornej Drodze Krzyżowej w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II. Będzie ona jak zwykle o godz. 20.00. Postarajmy się przyjść jak najliczniej rodzinami na to piękne pasyjne nabożeństwo. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej korzystamy z możliwości ucałowania Relikwii Krzyża Świętego.

6. W sobotę 18 listopada we wspomnienie Błogosławionej Karoliny Kózkówny. Tego dnia rozpocznie się w Zabawie w Jej rodzinnej parafii proces kanonizacyjny. Uroczystej sesji będzie przewodniczył Ks. Biskup Ordynariusz Wiktor Skworc. Poświęci też krzyże stacji Drogi Krzyżowej, która znajduje się w lesie i wiedzie szlakiem męczeństwa Karoliny.

7. W przyszłą niedzielę będzie specjalna pierwsza w tym sezonie grzewczym zbiórka przed kościołem do skarbony na ogrzewanie Kościoła. Pamiętajmy, że idzie zima i trzeba ogrzewać kościół.

8. Również w przyszłą niedzielę na Mszach świętych do południa wystąpi „Orkiestra Dnia Pańskiego” z parafii błogosławionej Karoliny w Tarnowie. Po Mszy św. będzie możliwość zakupu płyt czy kaset z nagraniem Jej repertuaru.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki św. Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

10. Dziś pamiętajmy o wyborach. Idąc na nie weźmy ze sobą dowody osobiste.

11. Bóg uzdalnia nas, byśmy „dawali siebie braciom”, abyśmy dzielili się hojnie tym, co od Niego otrzymaliśmy. Niech błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy, utwierdzi nas w prawdziwej wielkoduszności w codziennym życiu. Wszystkim na cały tydzień życzymy wszystkim Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie