XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 LISTOPADA 2006 ROK 2006-11-05

Co jest w życiu najważniejsze? Odpowiedź na to pytanie nie przychodzi łatwo, szczególnie dziś, wobec natłoku różnorakich propozycji, „ofert”, jakie przynosi życie. Wielu ludzi gubi świadomość tego, co jest najważniejsze. Dlatego tak ważna jest dla nas precyzyjna odpowiedź Jezusa z dzisiejszej Ewangelii, która nie pozostawia wątpliwości: najważniejsza jest miłość Boga i wypływająca z niej miłość do człowieka. Tylko, kochając i będąc kochanym, człowiek może być szczęśliwym. To Bóg nadał taki kształt sercu człowieka, że nie tylko jest ono zdolne do miłości, ale wręcz musi kochać, aby było szczęśliwe. Uczestnicząc w Eucharystii, jesteśmy u samego źródła miłości Boga. Zbliżmy się sercem do tego źródła i zaczerpnijmy z niego, abyśmy potrafili kochać i wspierać nie tylko tych, którzy są nam bliscy i życzliwi, ale również wszystkich, z którymi nas łączy życie. Dzisiaj I niedziela miesiąca dlatego po Mszy świętej będzie krótka wspólna Adoracja. Aby nasza modlitwa została przyjęta przez Miłosiernego Boga, przeprośmy Go teraz za nasze grzechy i słabości.


1. Po południu o godz. 17.30 Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Zapraszamy na wspólną modlitwę za drogich nam zmarłych. Udzielanie chrztu o godz. 15.00.

2. W tygodniu wieczorna Msza św. o godz. 17.00. Różaniec za zmarłych w tym tygodniu połączony z wypominkami będzie w poniedziałek, wtorek, środę i w sobotę po wieczornej Mszy św. Podobnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W czwartek będzie comiesięczne spotkanie modlitewne dla dzieci i Rodziców klas II, przygotowujących się do I Komunii świętej podczas Mszy świętej wieczornej o godz. 17.00. Prosimy o sumienną obecność.

4. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca, Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza święta a po Niej rozpoczyna się Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Szczegółowy program Adoracji jest podany w gablocie ogłoszeń z którym prosimy się zapoznać. O godz. 16.45 Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 17.00 MSZA ŚWIĘTA z kazaniem i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. Zapraszamy do udziału w całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu a zwłaszcza do udziału w wieczornym nabożeństwie. Cieszmy się z tego, że mamy cudowny Krzyż a na nim Wizerunek Chrystusa Cierpiącego ale też pamiętajmy, że to nas zobowiązuje do oddawania czci Krzyżowi. Bardzo prosimy aby wyznaczone Róże brały udział w Adoracji a zelatorki czy zelatorzy poszczególnych Róż zorganizowali Adoracje.

5. W piątek pamiętajmy o wieczornej Drodze Krzyżowej w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II. Będzie ona jak zwykle o godz. 20.00. Przyjdźmy na nią jak najliczniej. Za obecność bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne drogi Krzyżowe. Prosimy kolejne rodziny o prowadzenie rozważań.

6. W sobotę 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Choć żyjemy już w wolnej Ojczyźnie, ciągle musimy pamiętać o potrzebie odrodzenia i dźwigania się narodu w wielu różnych wymiarach. Obok oficjalnych obchodów nasze kościoły i domy wypełnią się modlitwą za tych, którzy oddawali życie za wolność Polski, Iza tych, którzy kształtują jej współczesność. Z tej racji zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ojczyzny na godz. 9.00. Prosimy o liczny udział.

7. W przyszłą niedzielę w całej naszej Diecezji obchodzić będziemy Niedzielę Biblijną, która ma nam pomóc aby jeszcze bardziej ukochać Pismo święte i czytać Go jak najczęściej.

8. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia, jak zwykle w II niedzielę miesiąca. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel. Dzisiaj są zbierane ofiary przed kościołem na „Remont”.10. Chcemy podziękować tym przedstawicielom naszej

dzielnicy, którzy przez ostatnie lata zasiadali w Radzie Miasta i w jego Władzach i troszczyli się o dobro naszej dzielnicy i jej wygląd przez wykonanie różnych inwestycji w tym ulic: Krzyskiej, Szuszkiewicza, Matki Teresy z Kalkuty, sygnalizację świetlną skrzyżowania Krzyska – Spokojna, inwestycje Szkoły Podstawowej nr 14, Gimnazjum nr 6, Klubu „Iskra” i inne.

Liczymy, że Ci których wybierzemy w zbliżających się wyborach w najbliższą niedzielę, nasi przedstawiciele zatroszczą się o dalsze inwestycje w naszej dzielnicy jak budowę i modernizację nawierzchni dróg osiedlowych, budowę obiektów rekreacyjnych, remont lub modernizację Przedszkola. Myślę, że nie zapomną o młodzieży i pomogą w remoncie i uruchomieniu na nowo budynku katechetycznego aby służył w dalszym ciągu dzieciom i młodzieży a także seniorom.

Dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach w przyszłą niedzielę wszystkich, którym droga jest nasza dzielnica i jej wygląd. Nie powinniśmy być obojętni na sprawy, które dzieją się w naszej społeczności dzielnicy „Krzyż” w której jest nasza parafia.11. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask Bożych i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

12. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Kochać to przede wszystkim być odpowiedzialnym za dobro drugiego człowieka, za dobro wspólnoty, w której żyjemy.
Niech w tym dziele budowania dobra na ziemi pomoże nam Boże błogosławieństwo.
Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie