XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 WRZEŚNIA 2016 ROK ODPUST PARAFIALNY KU CZCI PODWYŻSZENIA ŚWIĘTEGO KRZYŻA 2016-09-17

Nasza parafia przeżywa dziś Uroczystość Odpustową Podwyższenia Krzyża Świętego. Nawiązuje ona do odnalezienia przez cesarzową św. Helenę drzewa krzyża w Jerozolimie. Uroczystość ta przypomina nam o miejscu i znaczeniu krzyża w naszej wierze. Prośmy podczas tej Eucharystii, aby krzyż Jezusa, znak naszego zbawienia, był przez nas coraz lepiej rozumiany i coraz bardziej miłowany. Uroczystość Odpustową pomoże nam przeżywać Ks. Bogdan Kwiecień, proboszcz z Luszowic, który wygłosi kazania. Witamy Go bardzo serdecznie. Sumę Odpustowa będą sprawować Księża Jubilaci: Ks. Janusz Krajewski i Ks. Bogdan Kwiecień przeżywający 25 lecie Kapłaństwa.

1. Msze Św.: 7.00, 9.00, o godz. 11.00 – Uroczysta Suma z procesją eucharystyczną. Po południu o godz. 17.00 Droga Krzyżowa na Kalwarii Krzyskiej. Zapraszamy na nią bardzo serdecznie. Po niej o godz. 18.00 wieczorna Msza Święta. Dzisiaj w naszej świątyni każdy może zyskać Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: łaska uświęcająca, Komunia święta, modlitwa w intencjach Ojca świętego oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu. Korzystamy też z możliwości ucałowania Relikwii Krzyża świętego po Mszach świętych.

2. Przed kościołem są zbierane ofiary na pokrycie wydatków na schody i alejki na Kalwarii Krzyskiej. W sierpniu ofiary na ten cel wyniosły 2 186 zł.

3. Siostry Służebniczki zapraszają jutro 22 IX na comiesięczne spotkanie Rodziny błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. Rozpoczęcie Msza świętą o godz. 18.00. Dalsza część będzie w domu Sióstr.

4. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy świętej o godz. 18.00. Zachęcamy do pisania podziękowań i próśb do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Nowennę.

5. Pamiątką po Misjach przed Nawiedzeniem Obrazu Jezusa Miłosiernego i Renowacji Misji będzie specjalne nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z Koronką oraz zbiorowe Msze święte w piątki miesiąca. Zapisywane intencje będą w zakrystii.

6. Od przyszłej niedzieli powracamy do porządku odprawiania Mszy świętych w ciągu roku. Msze święte będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 dla dzieci, 12.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

7. Diecezja Tarnowska włącza się w ogólnopolską zbiórkę na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech w niedzielę 25 września br. Ofiary zebrane do puszek przez Caritas będą przekazane do Caritas Diecezji Tarnowskiej. Składka na tacę będzie przeznaczona na budujące się kościoły w diecezji. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy w imieniu Ks. Biskupa serdeczne Bóg zapłać.

8. Dziękujemy serdecznie za liczną obecność na naszym parafialnym Odpuście wszystkim naszym Drogim Parafiankom i Parafianom a szczególnie Gościom, Pielgrzymom do Chrystusowego Krzyża. Dziękujemy tym wszystkim, którzy tak licznie uczestniczyli w Renowacji Misji i uczestniczyli w Drogach Krzyżowych w tygodniu przygotowującym nas do parafialnego Odpustu. Niech Chrystus cierpiący na Krzyżu udzieli wszystkim błogosławieństwa i tak potrzebnych łask w naszym życiu. Bóg zapłać.

9. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożoną ofiarę 5 50 zł. na ubiór kwiatami naszego kościoła na Odpust mieszkańcom z ul. Pomarańczowej, Cytrynowej, Migdałowej i Porzeczkowej. Bóg zapłać. Dziękujemy także Siostrom i tym, którzy Im pomagali przy wystroju kościoła.

10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. Szczególne życzenia kierujemy pod adresem Ks. Tomasza, który w tym tygodniu obchodzi swoje imieniny. Życzymy Mu wielu łask płynących z Chrystusowego Krzyża, nieustannej opieki Matki Bożej, wstawiennictwa przed Bogiem patrona świętego Tomasza, ludzkiej życzliwości, dobrego zdrowia i radości z pracy kapłańskiej każdego dnia. Bóg zapłać za dotychczasowa pracę i Szczęść Boże na dalszą pracę.

11. Zapraszamy chłopców, ze szkoły podstawowej chcących pełnić posługę ministranta w naszej parafii w najbliższą środę na godz. 17.00 do zakrystii. Bliższe informacje u Ks. Mieczysława.
Zachęcamy także chłopców z Gimnazjum także tych, którzy nie byli wcześniej ministrantami do pełnienia posługi lektora w naszej parafii. Dla nich będzie zorganizowany Kurs Lektorski, który rozpocznie się 1 października br. Zapisy do 25 września w zakrystii lub u Ks. Tomasza. Bardzo prosimy rodziców o zmobilizowanie synów.

12. W dniu 24 września w Zabawie będziemy przeżywać Dziękczynny Synaj – Diecezjalne Dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Dziękczynienie rozpocznie się o godz. 10.00 w Wał-Rudzie – zawiązaniem wspólnoty i katechezą „Pod gruszą”. Szczegóły u Ks. Tomasza.

13. W niedzielę 25 września 2016 r. organizowana jest autokarowa pielgrzymka na XXXII Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin z naszego dekanatu Tarnów – Północ do Częstochowy. Wyjazd z przystanku przy „Stokrotce” o godz. 5.25. Koszt przejazdu z opłatą parkingu 50 zł. od osoby. Zgłoszenia do środy w zakrystii u Siostry.

14. Również w niedzielę 25 września jest organizowana autokarową Diecezjalną Pielgrzymkę o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości  z naszego dekanatu Tarnów Północ do Szczepanowa. Koszt przejazdu -  10 zł. od osoby. Wyjazd z przystanku przy „Stokrotce” o godz. 8.40 .Zapisy również do środy w zakrystii.

15. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.


16. Za chwilę zostaniemy pobłogosławieni znakiem krzyża. Przyjmijmy to błogosławieństwo z miłością i wdzięcznością za złączenie nas z tajemnicą krzyża Jezusa Chrystusa. Pobłogosławieni i naznaczeni znakiem krzyża odważnie i z ufnością idźmy na spotkanie ze światem, w którym żyjemy. Podejdźmy też ucałować Relikwie Krzyża Świętego.
Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
18 X – św. Stanisław Kostka, jezuicki nowicjusz odznaczający się wielką pobożnością
i pragnieniem całkowitego poświęcenia się Bogu, które realizował nawet wbrew woli rodziców; patron nowicjuszy, dzieci i młodzieży oraz naszej Ojczyzny;
20 X – święci męczennicy z Korei; pierwszy koreański kapłan Andrzej Kim Taegon, wybitny apostoł świecki Paweł Chong Hasang oraz ich towarzysze;
21 X – św. Mateusz, Apostoł, powołany przez Chrystusa poborca cła i podatków dla rzymskiego okupanta, autor Ewangelii, która wskazuje ścisły związek między Starym
i Nowym Testamentem;
23 X – św. Ojciec Pio, jeden z najbardziej popularnych i znanych świętych minionego stulecia; z jego kapłańskiej posługi, zwłaszcza z sakramentu pojednania i duchowego kierownictwa, korzystało wielu pielgrzymujących do San Giovanni Rotondo, gdzie wypełniał swoje zakonne i kapłańskie obowiązki.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie