XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 WRZEŚNIA 2016 ROK 2016-09-11

Dzisiejsza liturgia Słowa przypomina nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. Pan Bóg przebacza nasze grzechy, kiedy widzi szczery żal i chęć poprawy i cieszy się z naszego nawrócenia. Pielęgnujmy w sobie pragnienie nieustannego przemieniania naszego życia. Pomoże nam w tym rozpoczynająca się RENOWACJA MISJI prowadzona przez O. Ireneusza Homoncika , redemptorystę, który prowadził w ubiegłym roku Misje Parafialne przed Peregrynacją Obrazu JEZU UFAM TOBIE. Witamy Go bardzo serdecznie i otaczamy naszą modlitwą.

Składka na tacę jest przeznaczona na bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

1. Msze Św.: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. Porządek Renowacji jest podany w gablocie ogłoszeń, w Biuletynie Niedzielnym naszej parafii i na stronie internetowej. Prosimy zapoznać się z programem. Ofiary dla prowadzącego O. Rekolekcjonisty będą zbierane w poniedziałek i we wtorek podczas Mszy św. rano i wieczorem.

3. Podobnie jak w ubiegłych latach do Odpustu będziemy przygotowywać się też przez uczestnictwo w Drodze Krzyżowej. Od poniedziałku do piątku będą o godz. 20.00 Drogi Krzyżowe zakończone krótkim Apelem Jasnogórskim i ucałowaniem Relikwii Krzyża Świętego. Jeśli pogoda dopisze będą one po Kalwarii Krzyskiej. Zachęcamy wszystkich parafian do uczestniczenia w tych Drogach Krzyżowych. Jest to nasz dar dla Chrystusa, który w tajemnicy Krzyża patronuje naszej parafii a to powinno nas zobowiązywać do dawania świadectwa naszej wiary i wdzięczności za wielki dar miłości. Prosimy aby ktoś z każdej Rodziny był obecny i wziął udział w Drogach Krzyżowych. Prosimy przynosić znicze, lampiony czy świece. Będzie je można nabyć w kiosku Caritas przed rozpoczęciem nabożeństwa. Skorzystajmy.

3. O uczestnictwo i prowadzenie rozważań tekstów Drogi Krzyżowej prosimy: w
Poniedziałek: Róże Matek i Franciszkański Zakon Świeckich
We wtorek: Grupy Modlitewne, Rodzina błogosławionego Edmunda Bojanowskiego
We środę: Róże Ojców i Szafarze Eucharystii
W czwartek: Szkoła Podstawowa DSM i Ministranci
W piątek: Młodzież, Gimnazjum i Lektorzy

4. We środę przypada liturgiczne święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa. Żyjemy w czasach, gdy znak krzyża bywa źle traktowany. Msze święte podane w Programie Renowacji: 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. O 20.00 Droga Krzyżowa.
W tym też dniu przypada 15 rocznica Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

5. W czwartek 15 września wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem, również w Jego męce, cierpieniu i śmierci. We wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Jej opiece powierzymy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii.

6. W sobotę 17 września to wspomnienie 77. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu. Prośmy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.

7. W przyszłą niedzielę, 13 września, będzie Odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 18.00.
Suma Odpustowa o godz. 11.00 z udziałem Księży Jubilatów przeżywających 25 rocznicę święceń kapłańskich w osobach Ks. Dariusza Fudymy, Ks. Janusza Krajewskiego i Ks. Bogusława Kwietnia proboszcza z Luszowic
Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w Nim a także bliskich, krewnych, znajomych. Po Mszach św. będzie ucałowanie Relikwii Krzyża Świętego. Skorzystajmy z możliwości zyskania Odpustu w tym dniu. Po Sumie procesja dookoła kościoła. Prosimy o przygotowanie feretronów i sztandarów oraz przyprowadzenie małych dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia. Dzieci klas III prosimy aby przyszły w strojach komunijnych.
W niedzielę Odpustową Droga Krzyżowa będzie o godz. 17.00.
Ofiary przed kościołem będą przeznaczone na pokrycie kosztów nowych schodów i alejki na Kalwarii Krzyskiej. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel..

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

10. Przypominamy o pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy w zakrystii u Siostry. Koszt 30 złotych. Wyjazd 25 IX 2016 godz. 5.50 z placu przy domu katechetycznym Szczegóły w gablocie franciszkańskiej. Jest ograniczona ilość miejsc.

11. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie