XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 VIII 2016 ROK 2016-08-21

Jezus gromadzi wszystkie narody w swoim Kościele, aby wszystkich ludzi obdarzyć łaską zbawienia. Również i nas zgromadził w tej świątyni i zaprasza do swojego stołu, aby obficie karmić nas swoim słowem i Ciałem.

Ten pokarm daje nam siłę do kroczenia Bożymi drogami w naszym życiu. Daje nam siłę do współodpowiedzialności za zbawienie świata przez głoszenie Ewangelii słowem i postawą życia.
1. Msze św. 7.00, 9.00, 11.00. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00.
2. Dzisiaj dziękujemy Siostrom Albinie Przełożonej Zakrystiance i Siostrze Katarzynie Katechetce. Siostra Albina przechodzi do parafii w Żabnie a siostra Katarzyna do Przecławia gdzie będzie przełożoną. Dziękując im za sumienna prace w naszej parafii równocześnie życzymy aby zawsze Pan Jezus spoglądający z cudownego Krzyża naszej świątyni udzielał mocy i siły w życiu i pracy i w życiu zakonnym a Matka Boża Nieustającej Pomocy miała w swojej matczynej opiece po najdłuższe lata. Bóg zapłać i Szczęść Boże.

3. W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej. Jutro, w poniedziałek, 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej, a w piątek, 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
4. We wtorek, w kolejną rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy ustanowiony przez Parlament Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. To dobra okazja, aby modlić się o pokój na świecie oraz za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii oraz by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.
5. W piątek w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski zawierzymy nasze rodziny i naszą parafię Matce Bożej. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w tym akcie zawierzenia na wieczornej Mszy świętej.
6. W przyszła niedzielę po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.
7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe: błogosławieństwa Bożego i opieki ich św. Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego.

A W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
24 VIII – św. Bartłomiej, Apostoł, Natanael z Kany Galilejskiej, który według tradycji głosił Dobrą Nowinę w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską obdarty ze skóry;

27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna, jej łzy, a nade wszystko gorliwa i wytrwała modlitwa oraz święte życie doprowadziły do nawrócenia męża i syna.

8. Za tydzień – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji. Miłym gościom, którzy odpoczywając w naszej parafii, brali udział w liturgii sprawowanej w naszym kościele, dziękujemy za świadectwo wiary i pobożności. Życzymy szczęśliwego powrotu do domów i błogosławieństwa Bożego w dalszym życiu.
9. Dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary na pokrycie kosztów nowych schodów i alejki na Kalwarii Krzyskiej. Za każdą ofiarę życzliwą ofiarę na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać. W ubiegłym miesiącu złożono ofiary na ten cel 1919 złotych.
10. W przyszłą niedzielę powitamy nowe siostry zakonne, które będą pracować na miejsce odchodzących. Będzie też odpust w Starych Żukowicach. Suma odpustowa o godz. 11.00 a dzisiaj w Pawęzowie.
11. We wtorek 23 sierpnia wyjazd na pielgrzymkę do Krynicy i Muszyny . Wyjazd o godz. 5.50 z parkingu przy domu Katechetycznym. Prosimy o punktualność.
12. Z centrali Caritas Diecezji Tarnowskiej otrzymaliśmy 20 plecaków do wypełnienia przyborami szkolnymi dla biedniejszych dzieci z naszej parafii. Bardzo serdecznie zachęcamy aby wziąć jeden plecak i wypełnione przynieść do niedzieli i złożyć je w zakrystii.
13. Bóg pragnie nas obdarzyć swoim błogosławieństwem, abyśmy w całym naszym życiu mogli chodzić Jego drogami, a świadectwem życia chrześcijańskiego i dobrymi czynami „przyciągali ludzi do wiary i do Boga”. Otwórzmy się na Jego błogosławieństwo, które umacnia nas w realizacji powołania do świętości.
Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie