XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 7 SIERPNIA 2016 r. 2016-08-07Jesteśmy wzywani do czujności i modlitwy. Pan Jezus nieustannie zapewnia nas o nagrodzie dla tych, którzy są Mu wierni. Prośmy Go, aby umacniał naszą wiarę i zaufanie. W sierpniu możemy ćwiczyć naszą wytrwałość przez ascezę i wstrzemięźliwość od alkoholu. Zachęcamy do podejmowania zobowiązania abstynenckiego. W świątyni wyłożona jest nasza Parafialna Księga Trzeźwości przy ołtarzu Serca Pana Jezusa.1. Msze św. jak każdą niedzielę wakacyjną: 7.00, 9.00, 11.00 15.00 i 18.00.
Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy która będzie po wieczornej Mszy św.

3. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza św. a po Niej Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Szczegóły podane są w gablocie ogłoszeń. Adoracja potrwa do godz. 17.45. O tej godz. Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 18.00 Msza święta po niej Droga Krzyżowa i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym Dniu Skupienia szczególnie na Mszę św. wieczorną i Drogę Krzyżową.

4. W sobotę, 13 sierpnia, będzie Msza św. na cmentarzu o godz. 17.00. Wcześniej o 16.30 Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Uczcimy patrona naszej kaplicy na cmentarzu św. Maksymiliana Kolbego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych. Pamiętajmy o robieniu porządków.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.
Również w przyszłą niedzielę składka na tacę, będzie przeznaczona na bieżące potrzeby parafii. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

6. W przyszły poniedziałek, 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
8 VIII – św. Dominik, wybitny kaznodzieja, który owocnie zwalczał szerzące się w ówczesnej Europie herezje; założył Zakon Kaznodziejski;
9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), patronka Europy; dzięki filozoficznym poszukiwaniom odnalazła wiarę w Boga, a jej poszukiwania zaowocowały także przepięknym traktatem teologicznym pt. Wiedza krzyża;
10 VIII – św. Wawrzyniec, diakon i męczennik, którego życie, świętość i męczeństwo były opiewane przez wielu Ojców Kościoła;
11 VIII – św. Klara, która zachęcona przykładem św. Franciszka z Asyżu poświęciła się całkowicie na służbę Bożą; habit zakonny otrzymała z rąk Biedaczyny z Asyżu.

8. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej zaprasza na spotkanie z Panią Mary Wegner do Kościoła Bł. Karoliny, które odbędzie się w poniedziałek 8 sierpnia o godzinie 1800. Program spotkania to Msza Św. i świadectwo Mary Wagner.

9. Przeżyliśmy wielkie i piękne dni, poczuliśmy się naprawdę wspólnotą podczas Światowych Dni Młodzieży, podczas papieskiej pielgrzymki do naszej Ojczyzny. Niech one przyniosą w życiu każdej i każdego z nas, w życiu całego narodu obfite i trwałe owoce.
Dziękujemy bardzo serdecznie Rodzinom, które przyjmowały pielgrzymów ze Słowacji przez okres Ich pobytu w Tygodniu Misyjnym w naszej parafii. Dziękujemy także tym którzy wspomagali Tydzień Misyjny: Rodzinie błog. Edmunda. Klubowi ISKRA, Piekarni. Dziękujemy również Młodzieży naszej parafii za włączenie się i udział w spotkaniach Światowych Dni Młodzieży w Parafii i w Krakowie. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Rozalia Olszówka l. 81. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…….

Od Pana Boga nie ma wakacji” – niech ta maksyma towarzyszy wyruszającym na zasłużony wakacyjny wypoczynek i z niego korzystającym, których serdecznie pozdrawiamy Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.
Pozostańmy na krotką Adorację<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie