XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 LIPCA 2016 ROK 2016-07-24


Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. We wtorek, 26 lipca nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości.


1. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. O godz. 11.00 Msza święta z udziałem młodzieży ze Słowacji.
Po powrocie z koncertu na tarnowskim rynku o godz. 21.00 wspólna modlitwa Apelowa z Młodzieżą ze Słowacji.

2. Dziś po Mszach świętych błogosławimy pojazdy mechaniczne i modlimy się o bezpieczeństwo i roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Zawsze przed wyruszeniem podróż módlmy się o jej bezpieczny przebieg. Niech nam nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Przed kościołem można złożyć ofiarę na akcję pomocy organizowaną przez MIVA Polska dla misjonarzy i misjonarki. Bóg zapłać.

3. Jutro przypada święto Świętego Jakuba Apostoła. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji kierowców, podróżujących i pielgrzymów, którym patronuje Apostoł, wraz ze wspominanym także w tym dniu Świętym Krzysztofem.

4. Również jutro Mszą świętą o godz. 8.30 zakończymy Tydzień Misyjny w Tarnowie i pożegnamy naszych gości ze Słowacji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. We wtorek, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny i Joachima, na wieczorną Eucharystię zapraszamy naszych seniorów. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.

6. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
25 VII – św. Jakub, Apostoł, zwany Starszym lub Większym, brat św. Jana Apostoła
i Ewangelisty, który jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską;
25 VII – św. Krzysztof, którego imię oznacza „niosący Chrystusa”; patron kierowców i podróżujących;
26 VII – święci Anna i Joachim, rodzice NMP i dziadkowie Pana Jezusa;
29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza z Betanii; patronka życia domowego: gospodyń, kucharek, służących, pomocy domowych, hotelarzy.

8. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wakacyjnie wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza dzieci i młodzież. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu.

9. Siostry Służebniczki zapraszają Rodzinę bł. Edmunda oraz wszystkich chętnych na pielgrzymkę do Krynicy i Muszyny do Ogrodów Biblijnych w dniu 23 sierpnia 2016r. w programie min. przejście Bramą Miłosierdzia i Msza św. w kościele stacyjnym w Krynicy, wyjazd gondolą na Jaworzynę oraz zwiedzanie Ogrodów Biblijnych w Muszynie. Koszt całości 60 zł. Zapisy u Siostry w zakrystii do końca lipca.

10. Pozostańmy na modlitwę o szczęśliwą i bezpieczną jazdę oraz błogosławieństwo pojazdów. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie