III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28 LUTEGO 2016 r. 2016-02-28

W świecie, w którym „prawo do szczęścia” jest sytuowane na szczycie celów, które należy osiągnąć, często w myśl zasady „cel uświęca środki”, rozbrzmiewa dziś kolejny raz wezwanie do nawrócenia, które oznacza nie tylko zawrócenie ze złej drogi, ale także wewnętrzną przemianę, uporządkowanie hierarchii wartości i otwarcie oczu na drugiego człowieka. Bóg miłosierny i cierpliwy daje nam jeszcze czas, jak ewangeliczny ogrodnik, który pozostawia nieurodzajne drzewo, aby mogło przynieść owoc. Niech w Roku Miłosierdzia nie braknie nam odwagi, aby dostrzec własne słabości i je pokonać, a także pomóc naszym bliźnim przez pouczenie i upomnienie zawrócić z błędnej drogi.
Przed kościołem zbierane są ofiary na ogrzewanie. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
Przeprośmy Boga za wszelkie zło, jakie miało miejsce w naszym życiu, i prośmy o miłosierdzie nad nami. Przed kościołem zbierane są ofiary na ogrzewanie.

1. Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 17.00 Gorzkie Żale po nich o godz. 18.00 Msza święta wieczorna. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. We wtorek 1 marca Spotkanie całej Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego Zapraszamy na Msze św. o godz. 17.00 a następnie spotkanie formacyjne w domu sióstr. Siostry bardzo serdecznie proszą o obecność sumienną i obowiązkową bo muszą odbyć się wybory zarządu.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej wieczornej o godz. 17.00. Na wspólną modlitwę zapraszamy Młodzież klas I i II Gimnazjum na comiesięczne spotkanie modlitewne. Obecność obowiązkowa.

4. W czwartek na wieczorną Mszę św. zapraszamy Młodzież klas III Gimnazjum. Jest to na comiesięczne spotkanie modlitewne. Obecność obowiązkowa.

5. Również w czwartek 3 marca zakup strojów pierwszokomunijnych od godz. 15.30 do 16.30 w Domu Katechetycznym.

6. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca marca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w środę, czwartek i piątek od 16.00. Chorych odwiedzimy od godz. 7.45. prosimy zgłosić Ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami. O godz. 16.30 pierwsza Droga Krzyżowa a po niej Msza święta. Druga Droga Krzyżowa będzie o godz. 19.00. Na tę drogę Krzyżową zapraszamy szczególnie Młodzież Gimnazjum.

7. W piątek zapraszamy dzieci z klas II z Rodzicami na Drogę Krzyżową o godz. 16.30 i Mszę świętą wieczorną.

8. Zachęcamy do nabywania w naszej Caritas baranków i paschalików wielkanocnych czyli miniatury paschału,. Ofiara za baranki i paschaliki wynosi przynajmniej 5 złotych i jest przeznaczana na pomoc chorym.
9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. 4 III – św. Kazimierza królewicza, gorliwego czciciela Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka.

10. Przypominamy, że na ołtarzu Serca Pana Jezusa znajduje się Księga Trzeźwości. Zachęcamy do wpisywania swoich zobowiązań.

11. Rozpocznie się Kurs Fotografowania i filmowania w czasie Liturgii. Szczegóły dla zainteresowanych w gablocie ogłoszeń i w dodatku ogłoszeń.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i czytania w niej ciekawych artykułów zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu. Szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego. Korzystajmy z parafialnego Biuletynu Niedzielnego. W nim są m. i. informacje o odprawianych Mszach świętych za zmarłych zamówionych podczas pogrzebu.

13. Codzienność niesie wiele okazji do pełnienia czynów miłości, zarówno względem ciała, jak i duszy. Wykorzystajmy je, abyśmy mogli stać się ewangelicznym drzewem, przynoszącym dobre owoce. Niech nam w tym Bóg błogosławi.
Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.INTENCJE ZAMÓWIONE PODCZAS POGRZEBÓW,
KTÓRE ZOSTANĄ ODPRAWIONE W TYM TYGODNIU 29 II – 5 III 2016 R.


Poniedziałek
6.30: + Andrzej Drwal – od rodz. Drewko
+ Andrzej Drwal – od koleżanek i kolegów z pracy (poza)
+ Fryderyk Bajorek – od koleżeństwa z pracy córki Agnieszki
+ Fryderyk Bajorek – od koleżanek i kolegów z Rejonu Dystrybucji (poza)
17.00: + Stanisława(ona) Matraj – od rodz. Błażejewskich
+ Stanisława(ona) Matraj – od Marii i Józefa Zdebów (poza)

Wtorek
6.30: + Czesław Ślęzak – od wnuczki Magdaleny z mężem
+ Czesław Ślęzak – od Doroty Czyż z rodz. (poza)
+ Danuta Hetnar – od pracowników hurtowni CIS
+ Danuta Hetnar – od rodz. Pelców i Bielów (poza)
17.00: + Janina Drwal – od wnuka Jakuba
+ Janina Drwal – od Anny i Stanisława Rajzer (poza)

Środa
6.30: + Bogusław Motyka – od Antoniego i Stanisławy Marszałek
+ Bogusław Motyka – od wolontariuszy projektu M3 (poza)
+ Stanisława(ona) Matraj – od syna Jana z rodz.
+ Stanisława(ona) Matraj – od Danuty Stepek z córkami (poza)
17.00: + Danuta Hetnar – od wnuka Ks. Sławka z rodzicami

Czwartek
6.30: + Stanisław Drwal – od Józy Jarek
+ Stanisław Drwal – od rodz. Sikorów (poza)
+ Marek Wątroba – od sąsiadów z ul. Chryzantemowej i Stalowej
+ Marek Wątroba – od sąsiadów z ul. Chryzantemowej i Stalowej (poza)
17.00: + Zofia Habel – od rodz. Mrozów

Piątek
6.30: + Marek Wątroba – od Tomasza i Haliny z rodz.
+ Marek Wątroba – od Adama z Marysią i rodziną z Włocławka (poza)
+ Tadeusz Kordela – od chrześnicy Władysławy
+ Tadeusz Kordela – od Heleny Opiela i rodz. Mleczków (poza)
17.00 + Danuta Hetnar – od wnuka Bartka z rodz.
+ Danuta Hetnar – od rodz. Rheinów (poza)

Sobota
6.30: + Stanisław Drwal – od córki Ewy z rodz.
+ Stanisław Drwal – od rodz. Chodorowiczów (poza)


OGŁOSZENIA DODATKOWE

Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin informuje, iż w sobotę 5 marca 2015 roku odbędzie się w parafii katedralnej w Tarnowie wielkopostny dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.00 w auli Jana Pawła II przy katedrze tarnowskiej. W programie: konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza Święta oraz spotkanie w domu katechetycznym.
Dzień skupienia dla związków z całej diecezji, z udziałem prawników z Sądu Diecezjalnego, odbędzie się tradycyjnie w Centrum Formacyjno-Rekolekcyjnym Diecezji Tarnowskiej „ARKA” w Gródku nad Dunajcem w sobotę 19 marca br.
Zgłoszenia można dokonać telefonicznie lub mailem w „ARCE”:
(18) 440 13 00, info@cfr-arka.pl 


Kurs fotografowania i filmowania
w czasie liturgii (edycja 2016)


DATA: Kurs odbędzie się w sobotę 23 kwietnia 2016 r.
Rozpoczęcie o godz. 9.00; zakończenie planowane jest na godz. 14.30
(przewidziana jest również przerwa obiadowa i poczęstunek)
MIEJSCE: w Auli Jana Pawła II przy Katedrze w Tarnowie (ul. Kapitulna 2).

W kursie mogą brać udział osoby, które ukończyły 16 lat i mają pisemną zgodę-skierowanie swojego proboszcza.
Odpowiedni formularz zgłoszeniowy należy pobrać poniżej i wypełnić wymagane dane osobowe a następnie udać się do swojego księdza proboszcza i poprosić o wyrażenie zgody na udział w takim kursie (on też powinien wypełnić część formularza jemu właściwą).
Wypełniony i opieczętowany formularz należy przywieźć w dzień rozpoczęcia kursu i wręczyć je prowadzącemu (ks. dr Andrzej Dudek). Należy dołączyć do niego:
1. jedno zdjęcie legitymacyjne (format 3,5 cm x 4,5 cm)
2. oraz 150 zł na pokrycie kosztów kursu.

Warunkiem otrzymania pozwolenia na fotografowanie i filmowanie jest udział w całym cyklu szkoleniowym. Na zakończenie, w dniu kursu, będą wręczane certyfikaty; natomiast imienne identyfikatory, niezbędne do okazywania kapłanom przed celebracją liturgiczną, zostaną wysłane pocztą do każdego z uczestników.

ZGŁOSZENIE UCZESTNICTWA:
Wszystkie osoby, które chcą uczestniczyć w kursie muszą zgłosić swój udział w kursie w nieprzekraczalnym terminie – do dnia 15 kwietnia 2016 r.
Zgłoszenia uczestnictwa dokonuje się droga mailową, bezpośrednio do prowadzącego kurs ks. dra Andrzeja Dudka.
Na adres – andud_80@icloud.com – należy wysłać:
1. Dane osobowe z formularza zgłoszeniowego lub w załączniku wypełniony formularz zgłoszeniowy (plik .doc lub .docx lub .pdf), który niekoniecznie musi być podpisany przez proboszcza
2. Zdjęcie legitymacyjne w wersji cyfrowej .JPEG (300 dpi, lub 420 x 540 pikseli)
W temacie e-maila należy wpisać: „Kurs foto - nazwisko i imię”.

Jeżeli po wysłaniu maila, do 3 dni nie otrzymają państwo potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia, należy skontaktować się telefonicznie z Wydziałem Duszpasterstwa Ogólnego w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie (tel. 14 631 73 80), podając imię i nazwisko oraz numer telefonu kontaktowego, aby prowadzący mógł skontaktować się osobiście i przyjąć zgłoszenie.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie