XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 WRZEŚNIA 2015 r. 2015-09-06

Dziś – dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Ewangelia tej niedzieli ukazuje Chrystusa uzdrawiającego człowieka głuchoniemego jako spełnienie zapowiedzi proroka Izajasza z pierwszego czytania mszalnego. Wpatrzeni w Zbawiciela wychodzącego naprzeciw oczekiwaniom ludzi w potrzebie, starajmy się i my odnosić z szacunkiem do każdego człowieka, do czego wzywa nas dziś św. Jakub w drugim czytaniu mszalnym.
Po Mszy św. wspólna Adoracja z racji I Niedzieli Miesiąca.


1. Dzisiaj Msze Św.: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem
Sakramentu Chrztu.

2. Podobnie jak w ubiegłych latach do Odpustu będziemy przygotowywać się też przez uczestnictwo w Drodze Krzyżowej. Od poniedziałku do piątku będą o godz. 20.00 Drogi Krzyżowe zakończone krótkim Apelem Jasnogórskim i ucałowaniem Relikwii Krzyża Świętego. Jeśli pogoda dopisze będą one po Kalwarii Krzyskiej. Zachęcamy wszystkich parafian do uczestniczenia w tych Drogach Krzyżowych. Jest to nasz dar dla Chrystusa, który w tajemnicy Krzyża patronuje naszej parafii a to powinno nas zobowiązywać do dawania świadectwa naszej wiary i wdzięczności za wielki dar miłości. Prosimy aby ktoś z każdej Rodziny był obecny i wziął udział w Drogach Krzyżowych. Prosimy przynosić znicze, lampiony czy świece. Będzie je można nabyć w kiosku Caritas przed rozpoczęciem nabożeństwa. Skorzystajmy.

3. O uczestnictwo i prowadzenie rozważań tekstów Drogi Krzyżowej prosimy: w
Poniedziałek: Róże Matek i Franciszkański Zakon Świeckich
We wtorek: Grupy Modlitewne, Rodzina błogosławionego Edmunda Bojanowskiego
We środę: Szkoła Podstawowa DSM i Ministranci
W czwartek: Gimnazjum i Lektorzy
W piątek Róże Ojców i Szafarze Eucharystii

4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po wieczornej Mszy świętej. Prosimy o pisanie próśb na Nowennę.

5. W czwartek 10 września będzie pierwsze modlitewne spotkanie klas II z Rodzicami i omówienie spraw związanych z I Komunią. Obecność obowiązkowa.

6. W tym tygodniu w II piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Porządek będzie następujący o godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza święta a po niej całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich. Szczegóły Adoracji w gablocie ogłoszeń.
Adoracja zakończy się Podziękowaniami i Prośbami do Chrystusa Ukrzyżowanego o godz. 17.45 przed wieczorna Msza świętą o godz. 18.00. Droga Krzyżowa będzie o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy.

Także w piątek skorzystajmy ze Spowiedzi przed Odpustem od godz. 16.30 do wieczornej Mszy świętej. Można też to uczynić w tygodniu rano przed Mszą św. i wieczorem

7. W sobotę 12 września o 17.00 Msza święta na cmentarzu poprzedzona cząstką Różańca o godz. 16.30. Pamiętajmy o robieniu porządków przy grobach i placach. Śmieci prosimy składać do pojemników na to przeznaczonych. Dbajmy o wygląd naszego cmentarza bo to świadczy o naszej wierze w życie wieczne.

8. W przyszłą niedzielę, 13 września, będzie Odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 18.00.
Suma Odpustowa o godz. 11.00. Przewodniczył jej będzie Ks. Prodziekan Uniwersytetu Jana Pawła II, sekcja w Tarnowie i Prorektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie ks. dr Leszek Rojowski.
Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w Nim a także bliskich, krewnych, znajomych. Po Mszach św. będzie ucałowanie Relikwii Krzyża Świętego. Skorzystajmy z możliwości zyskania Odpustu w tym dniu. Po Sumie udamy się w procesji dookoła kościoła. Prosimy o przygotowanie feretronów i sztandarów oraz przyprowadzenie małych dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia. Dzieci klas III prosimy aby przyszły w strojach komunijnych.

W niedzielę Odpustową Droga Krzyżowa będzie o godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.
Ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel. W tym też dniu przypada 14 rocznica Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

9. Młodzież klas I i II Gimnazjum będzie miała w czwartek podczas Drogi Krzyżowej comiesięczne spotkanie przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania.

10. Pielgrzymka dziękczynna za nawiedzenie naszej diecezji przez obraz Pana Jezusa Miłosiernego i relikwie św. Jana Pawła II i św. Faustyny będzie 19 września w sobotę. Chętnych prosimy o zapisanie się w zakrystii u Siostry do przyszłej niedzieli.

11. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze Życzenia imieninowe: błogosławieństwa Bożego i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

12.. Dziękując wszystkim za wspólne uwielbienie Pana Boga, życzymy  dobrej niedzieli, a  na  owocne przeżycie kolejnego  tygodnia, a szczególnie na czas przygotowania do Odpustu wszystkim życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na krótką Adorację.OGŁOSZENIA DODATKOWE

W ramach Budżetu Obywatelskiego został zgłoszony i jest dopuszczony do głosowania projekt osiedlowy dotyczący rozbudowy i modernizacji placu zabaw na obiekcie Klubu Sportowego „Iskra”. Głosować można od 9 do 18 września 2015 r. poprzez Internet lub za pomocą papierowej karty. Głosować może każdy, kto ukończył 16 rok życia i mieszka w Tarnowie. Prosimy o Państwa głosy, bo dzięki nim nasz projekt osiedlowy może zostać zrealizowany przez miasto w 2016 r.
w imieniu autorów projektu Barbara Gajda.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie