XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 SIERPNIA 2015 r. 2015-08-30

Dziś przypada 22 niedziela w ciągu roku i jest to zarazem ostatnia niedziela miesiąca sierpnia, z czym wiąże się również koniec wakacji. Liturgia dzisiejszej niedzieli przypomina nam, abyśmy stanęli w prawdzie o nas samych; pyta o nasz stosunek do Bożego prawa; pyta o nasze czyny oraz o to, co mamy w sercu. Zewnętrzna forma niewiele znaczy. Faryzeizm nie zbliży nas do Boga, nie da człowiekowi poczucia szczęścia czy sensu życia. Potrzeba autentycznej wiary płynącej z serca, objawiającej się w dobrych czynach, szanujących Boże przykazania, i w unikaniu grzechu.


1. W naszej wspólnocie parafialnej bardzo serdecznie  witamy nowych księży wikariuszy. Ks. mgr Mieczysława Kitę, który przychodzi do nas z parafii Straszęcin i Ks. mgr Tomasza Wrońskiego, który przychodzi z parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. Witamy Ich bardzo serdecznie, otoczmy Ich swoją modlitwą i życzliwością życząc łaski Bożej i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy na każdy dzień. Szczęść Boże.
Msze Św.: 7.00, 9.00, 11.00 i wieczorna Msza święta o godz. 18.00.

2. We wtorek 1 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona o godz. 8.00 dla Gimnazjum i o godz. 9.00 dla Szkoły Podstawowej i Przedszkola. Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołami, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem. Zapraszamy przedszkolaków z rodzicami. Bezpośrednio po Mszy św. dla Szkoły Podstawowej Akademia na boisku szkolnym.

3. We wtorek przypada też 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.

4. Również we wtorek Siostry Służebniczki zapraszają na pierwsze, powakacyjne spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego. Rozpoczęcie Mszą św. w Kościele o godz. 18.00 a następnie spotkanie formacyjne w Domu Sióstr. Serdecznie zapraszają nowe osoby, zarówno pragnące czynnie pomagać jak i starszych, którzy będą wspierać dzieło swoją modlitwą. 

5. W środę 2 września o godz. 17.30 spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym, pragnących uczestniczyć w katechezie a nie chodzące do przedszkola. Spotkanie będzie w Domu Katechetycznym z Siostrą Katarzyną.

W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00.

5. Młodzież klas III Gimnazjum i Ich Rodziców zapraszamy w czwartek na
comiesięczne spotkanie przed Sakramentem Bierzmowania. Rozpoczęcie Mszą św. Jest to pierwsze w tym roku spotkanie przygotowujące do bierzmowania. Po Mszy św. krótkie spotkanie organizacyjne z Rodzicami. Obecność obowiązkowa.

6. Również w czwartek o godz. 19.00 spotkanie Komitetu Cmentarnego w Domu Katechetycznym.

7. W tym tygodniu przeżywać będziemy: pierwszy piątek miesiąca, modlić się będziemy za misje oraz składamy wtedy ofiary na misje.

Spowiedź na I piątek i na rozpoczęcie roku szkolnego będzie dla dzieci i młodzieży:
- W środę od godz. 17.00 dla dzieci Szkoły Podstawowej
- W czwartek od godz. 17.00 dla Gimnazjum,
- W piątek dla młodzieży szkół średnich i starszych również od 17.00.
Można też skorzystać ze Spowiedzi rano przed czy po Mszy świętej.
W I piątek odwiedzimy chorych z Komunią św. od godz. 7.45. Prosimy ich zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

8. W środę 2 września o godz. 17.30 spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym, pragnących uczestniczyć w katechezie a nie chodzące do przedszkola. Spotkanie będzie w Domu Katechetycznym z Siostrą Katarzyną.

9. Powakacyjne spotkanie wszystkich ministrantów będzie w piątek 4 IX po wieczornej Mszy Świętej w Domu Katechetycznym a w sobotę 5 września o godz. 9.00 dla wszystkich lektorów. Obecność obowiązkowa.

10. W sobotę, 5 września o godz. 10.30, w Domu Katechetycznym odbędzie się spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej i Chórku. Obecność obowiązkowa. Jednocześnie zapraszamy nowe dzieci; do DSM - u dziewczynki od kl. III a do Chórku dzieci już od 5 roku życia.

10. Odpust Ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w naszej parafii będzie 13
września, dlatego jeszcze do Odpustu będzie porządek Mszy św. jak w niedziele
wakacyjne t. j. 7.00, 9.00, 11.00, 18.00.

Bardzo serdecznie prosimy o pomoc Siostrze w przygotowaniu dekoracji na Odpust
mieszkańców ulic: Ks. Kmiecika, Stalowej, Jesionowej. Ofiary prosimy złożyć do Siostry w zakrystii.

11. W przyszłą niedzielę I miesiąca będzie Msza święta o godz. 15.00 połączona z
udzielaniem Sakramentu Chrztu.

A od poniedziałku 7 września do piątku 11 września będą wieczorne Drogi
Krzyżowe o godz. 20.00 po Kalwarii Krzyskiej zakończone Apelem Jasnogórskim.12. W tym tygodniu patronujĄ nam:

- 1 IX – św. Bronisława, dziewica, gorliwa norbertanka, żyła w Krakowie w XIII wieku
- 3 IX – św. Grzegorz Wielki, . papież i doktor Kościoła, posługujący się tytułem „sługa sług Bożych”. Żył w VI wieku. Jemu zawdzięczamy reformę liturgii, śpiew kościelny zwany gregoriańskim, liczne dzieła teologiczne i zwyczaj odprawiania Mszy Świętej gregoriańskiej
Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki swoich Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji imienin.

13. KS Iskra Tarnów prowadzi nabór dzieci i młodzieży , dziewcząt i chłopców, do drużyn piłki nożnej, we wszystkich kategoriach wiekowych. Chcesz zostać piłkarzem - przyjdź na trening. Szczegółowe informacje na stronie internetowej WWW.iskra.tarnow.pl

14. Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” w którym- płyta z książką Tomasza à Kempis „O naśladowaniu Chrystusa”. Ta książka nawróciła więcej osób niż zawiera liter. Słuchaj, a zbliżysz się do Boga! Jest również „Mały Gość” w którym audiobook „Szatan z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego – pełna przygód powieść, która jednocześnie jest lekturą szkolą dla szóstoklasistów

15. Chrystus w czasie Eucharystii umocnił nas i nakarmił przy swoim stole. Teraz pragnie nas posłać, abyśmy w Jego imieniu głosili Dobrą Nowinę i budowali Jego królestwo. Otwórzmy się na dar Jego błogosławieństwa. Życzymy wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie