XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 SIERPNIA 2006 ROK 2006-08-06

Dzisiaj, 6 sierpnia, obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Wracamy myślą do wydarzenia na górze Tabor. Na nią zostali wyprowadzeni trzej apostołowie: Piotr, Jan i Jakub, aby przeżyć zapowiedź przyszłej chwały Jezusa. Nasze przyjście na Mszę Świętą ma coś z tamtego wyjścia na Górę Przemienienia. I nas przyprowadził tutaj Jezus – wiara w Niego, i my za chwilę zobaczymy Go przemienionego – obecnego pod postacią chleba i wina, i my zakosztujemy przedsmaku nieba – Eucharystia jest bowiem zadatkiem przyszłej chwały. Módlmy się podczas tej Mszy Świętej i podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, abyśmy z tego spotkania „na górze” wrócili do nizin naszej codzienności przemienieni perspektywą chwalebnego zmartwychwstania i życia w obecności Boga.

Pan Jezus przemienił się wobec uczniów w obecności Mojżesza i Eliasza – symbolizujących wierność Bożemu prawu. Z tym większym więc żalem wyznajmy nasze grzechy i wszelkie przejawy niewierności Bożym przykazaniom.

Dzisiaj I niedziela miesiąca dlatego po Mszy świętej pozostajemy na krótką wspólną Adorację Najświętszego Sakramentu.

1. Po południu o godz. 15.00 Msza święta z udzielaniem Sakramentu Chrztu a o 17.30 niedzielne Nieszpory na które serdecznie zapraszamy. Po nich wieczorna Msza św.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej.

3. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza św. a po Niej Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Szczegóły podane są w gablocie ogłoszeń. Adoracja potrwa do godz. 17.45. O tej godz. Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego, o godz. 18.00 Msza św. z kazaniem i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym dniu Skupienia szczególnie na Mszę św. wieczorną i Drogę Krzyżową.

O godz. 20.00 cotygodniowa Droga Krzyżowa w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o rychłą Jego beatyfikację i kanonizację. W miarę możliwości bierzmy z

radością udział w niej i zachęcajmy innych do korzystania w tej wyjątkowej Drodze Krzyżowej po Kalwarii Krzyskiej.

4. W sobotę zapraszamy na Mszę świętą na cmentarzu o godz. 17.00. Uczcimy w sposób szczególny św. Maksymiliana Kolbego patrona kaplicy na cmentarzu. Zaprośmy również krewnych, których zmarli spoczywają na naszym cmentarzu parafialnym. Pamiętajmy o robieniu porządków przy grobach i placach. Śmieci prosimy składać do pojemników na to przeznaczonych. Dbajmy o estetyczny wygląd naszego cmentarza pamiętając o tym, że jest to wizytówka naszej troski o zmarłych.

5. W przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Prosimy o obecność wszystkich Matek należących do Róż.

6. W drugą niedzielę sierpnia zawsze ofiary na tacę przeznaczone są na KUL i PAT. Pamiętajmy o tym a ofiary na tacę na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia z tego względu będą przeniesione na trzecią niedzielę sierpnia.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

8. Pozostając na wspólną Adorację wypraszajmy błogosławieństwo Boże by nas umacniało w kroczeniu drogą do Chrystusa i z Chrystusem.
Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie