XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 LIPCA 2006 ROK 2006-07-31

Chrystus w dzisiejszej Ewangelii uczy nas dostrzegać wartość skarbu, jakim jest chleb, i uczy nas dzielenia się tym skarbem z bliźnimi. Chce, abyśmy biorąc do ręki chleb, zwracali się do Boga w geście dziękczynienia i uwielbienia i pamiętali o tych, którzy są głodni. Wielkie bogactwa nic nie znaczą, kiedy człowiek umiera z głodu. Chleb jest skarbem decydującym o naszej egzystencji na ziemi. Podczas tej Eucharystii starajmy się sobie odpowiedzieć na pytanie: Czy jesteśmy wystarczająco wrażliwi na nędzę tych, wśród których żyjemy i pracujemy?


1. Po południu o godz. 17.30 niedzielne Nieszpory, na które serdecznie zapraszamy.2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 na którą serdecznie zapraszamy. Skorzystajmy ze spotkania z Maryją na modlitwie.3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca sierpnia. Msze św. wotywne będą rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00.4. Spowiedź przed I piątkiem będzie w czwartek i piątek od godz. 17.00. Skorzystajmy w tym czasie ze Spowiedzi św.5. Z racji I piątku odwiedzimy chorych w piątek od godz. 7.45. Prosimy ich zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.6. W piątek o godz. 20.00 cotygodniowa Droga Krzyżowa w intencji Jana Pawła II o rychłą Jego beatyfikację. Po niej zakończenie w kościele i ucałowanie Relikwii Krzyża Świętego. Bierzmy z radością udział w niej by choć w ten sposób spłacić dług wdzięczności Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Prosimy o obecność młodzieży i dzieci. Zwracamy się z prośbą do Rodziców aby wspólnie z dziećmi także brali w niej udział.


7. W przyszłą niedzielę pierwszą miesiąca będzie Msza św. o godz. 15.00 podczas której będzie udzielany Sakrament Chrztu Świętego. Przypominamy, że dzieci zgłaszamy wcześniej w kancelarii parafialnej najlepiej w tygodniu po wieczornej Mszy św.


8. We wtorek rozpocznie się miesiąc sierpień. Jest on dla katolików w Polsce czasem szczególnego zdawania egzaminu dojrzałości chrześcijańskiej. W tym miesiącu bowiem wraz z całym kościołem w Polsce podejmujemy zobowiązania abstynencji od napojów alkoholowych. Niech ten ofiarny czyn będzie wyrazem naszego włączenia się w walkę Kościoła o trzeźwość naszego narodu, o jego przetrwanie i rozwój. Niech zaoszczędzona złotówka na alkoholu będzie pomocą dla ludzi potrzebujących pomocy czy na dobry cel przeznaczona.9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. Szczególne życzenia kierujemy pod adresem naszej Zakrystianki Siostry Marty. Dziękujemy Jej za piękną pracę w naszej parafii, ubiór kościoła i życzymy wielu łask Bożych nie tylko w tej pracy ale i w życiu zakonnym. Niech Chrystus Ukrzyżowany obdarza swoimi łaskami płynącymi z Krzyża a Matka Boża Nieustającej Pomocy otacza płaszczem opieki po najdłuższe lata. Bóg zapłać i Szczęść Boże Siostro Marto.10. Każdy z nas ociera się o głód i nędzę. Umiejmy zawsze dzielić się chlebem z tymi, którzy go nie mają lub mają go mniej od nas. Umiejmy otwierać nasze serca na potrzeby braci i sióstr, którzy cierpią z powodu nędzy i niedostatku. Niech Boże błogosławieństwo sprawi, że będziemy zawsze dla wszystkich dobrzy jak chleb. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie