IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 15 MARCA 2015 r. 2015-03-15

W czwartą niedzielę Wielkiego Postu - w połowie tego świętego czasu - w Ko­ściele śpiewana jest antyfona mszalna „Laetare" - „Raduj się, Jerozolimo". Już samo spotkanie z Panem na niedzielnej Eucharystii jest powodem do rado­ści. Radują nas Jego dary - słowo i sakrament, Jego przebaczenie i obecność wśród nas. „Cieszcie się, wy, którzy byliście smutni, weselcie się i nasycajcie u źródła waszej pociechy" - te słowa zaczerpnięte z Księgi Izajasza i wypowie­dziane na początku niech nas wprowadzają we właściwy klimat naszego eucha­rystycznego spotkania. Radością naszej wspólnoty parafialnej jest dziś obecność Ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego związana z Wizytacja Kanoniczną. Witamy Go bardzo serdecznie i otaczamy naszą modlitwą. Księże Biskupie Stanisławie. Przybywasz aby umacniać nas w wierze i jeszcze bardziej złączyć z Kościołem. Prosimy o umacniające słowo, modlitwę i Boże błogosławieństwo przez Twoja pasterską posługę


1. Dzisiaj Msze święte jak w każdą niedzielę 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00. Gorzkie Żale jak zwykle o godz. 17.00. Po nich wieczorna Msza święta. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na nowe drzwi do kościoła. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana Tajemnic Różańcowych dla Matek i Ojców.

2. Jutro przypada wspomnienie dowolne św. Patryka, misjonarza i patrona Irlandii. Swoją modlitwą obejmijmy jutrzejszych solenizantów i Polaków którzy w poszukiwaniu pracy udali się na Zieloną Wyspę. W tym tygodniu Nowenna do Świętego Józefa będzie rano po Mszy św. o 6.30.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po Mszy Świętej wieczornej. Na Mszę święta i Nowennę zapraszamy w sposób szczególny Młodzież bierzmowaną klas III Gimnazjum i Ich Rodziców by podziękować Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy za dar Bierzmowania.

4. W czwartek przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona i opiekuna Kościoła, patrona ojców, a także wielu z nas noszących jego imię od chrztu i bierzmowania. Msze Święte rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.00 na którą serdecznie zapraszamy ojców naszej parafii a także wszystkich solenizantów i solenizantki.

5. W piątek o godz. 16.30 pierwsza Droga Krzyżowa z Nowenną Tygodni przed Peregrynacja Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego i Koronką do Bożego Miłosierdzia a po niej Msza święta. Druga Droga Krzyżowa będzie o godz. 19.00. Gdy czas nie pozwoli przyjść na pierwsza Drogę Krzyżową, prosimy przyjść na drugą. Druga Droga Krzyżowa będzie prowadzona przez Rodzinę błog. Edmunda Bojanowskiego.

6. W przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania. Ostatnia zbiórka wyniosła 1 982 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

7. Za dwa tygodnie przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, a zarazem Światowy Dzień Młodzieży, obchodzony w stolicach diecezji pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego. Prosimy, aby młodzież z naszej parafii wzięła w nim udział.

Poświęcenie palm i procesja z palmami o godz. 10.30. Po Mszy świętej konkurs palm. Zachęcamy parafian, a zwłaszcza młodzież i dzieci, do uczestnictwa w procesji z palmami wykonanymi samodzielnie. Będziemy wdzięczni sponsorom za ufundowanie nagród dla zwycięzców konkursu.

8. Koniec Wielkiego Postu to sposobna okazja, aby zadbać o krzyże – symbol naszej wiary i nadziei. Znajdują się wszędzie, gdzie toczy się nasze życie: przy drogach, na placach, w przydomowych ogródkach i na innych miejscach. Kiedy będziemy świętować triumf Krzyża, niech te, obok których przechodzimy, na które spoglądamy, będą zadbane, odnowione, a ich otoczenie posprzątane.

9. Zachęcamy do nabywania paschalików i baranków wielkanocnych.. Pamiętajmy, że nabywając je wspieramy potrzebujących z naszej parafii.

10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe; obfitych łask Bożych i opieki św. Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego.

11. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.OGŁOSZENIA DODATKOWE

Stowarzyszenie ,,Kropla” zaprasza na kolejną akcję rekrutacji honorowych dawców szpiku z Tarnowa i okolic, do polskiego rejestru PL-3. Odbędzie się ona w piątek 20 marca 2015r. w godzinach od 1000 do 1400 w budynku Szkół Katolickich w Tarnowie ul. Warzywna 3  pod hasłem ,,Wszystko budzi się do życia”. Patronat Honorowy nad akcją objął Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. Honorowym dawcą szpiku może zostać osoba pełnoletnia, zdrowa, chcąca w razie potrzeby podzielić się tą życiodajną cząstką. Wystarczy w tym dniu zgłosić się do rejestru, wypełnić ankietę i oddać 10ml krwi.

Katarzyna Duraj
Prezes Stowarzyszenia „Kropla”


Dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych

Osoby rozwiedzione, żyjące w nowych związkach będą miały swój dzień skupienia. To okazja do modlitwy, a także do rozmowy z kapłanem pracującym w Sądzie Diecezjalnym w Tarnowie. W tym spotkaniu mogą też uczestniczyć osoby spoza diecezji tarnowskiej.
„Ten dzień będzie okazją do religijnego zastanowienia się nad swoim miejscem w Kościele, do ożywienia wiary. Często takie osoby w swoim mniemaniu doświadczają odrzucenia ze wspólnoty, marginalizacji i gorszego traktowania. Poprzez ten dzień skupienia i troskę wyrażaną przez ich duszpasterzy chcemy podkreślić, że Kościołowi zależy na tych osobach, że ich zapraszamy, że ich miejsce jest w Kościele. Ludzie żyjący w związkach niesakramentalnych nie mają pewnych praw przystępowania do wszystkich sakramentów, ale są w Kościele. Powinni o tym pamiętać” - mówi ks. dr Jan Banach, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.
Dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbędzie się w sobotę, 28 marca w Centrum Formacyjno-Rekolekcyjnym Diecezji Tarnowskiej „ARKA” w Gródku nad Dunajcem.
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 8.45 i potrawa do godzin popołudniowych. Dla uczestników przewidziano obiad i kawę. Spotkanie może też stać się też okazją do zastanowienia się nad sytuacją prawno-kanoniczną i szukania możliwych rozwiązań. Dzień skupienia poprowadzi ks. dr Dariusz Brzegowy z Sądu Diecezjalnego w Tarnowie.
Do udziału w dniu skupienia można się zgłaszać telefonicznie lub mailem bezpośrednio w „ARCE” (18) 440 13 00, info@cfr-arka.pl<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie