VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 LUTEGO 2015 r. 2015-02-15


Przychodzimy w niedziele i święta, a niektórzy z nas także w dni powszednie, do świątyni, aby uwielbić Ojca wraz z Chrystusem w Duchu Świętym. Za każdym razem towarzyszy nam jakaś szczególna intencja modlitw i jakiś szczególny temat refleksji – w zależności od czytania mszalnego. Dzisiaj chcemy szczególnie dziękować za sakrament pokuty i pojednania, który uwalnia nas od grzechów i zapoczątkowuje drogę powrotu do wspólnoty z Bogiem. Grzech w Piśmie św. jest często porównywany do trądu, choroby, szczególnie groźnej, zwłaszcza w starożytności, kiedy, nie było skutecznych leków. Dlatego zarówno w pierwszym czytaniu, jak i w Ewangelii, usłyszymy o trądzie i trędowatych. Zaś św. Paweł, w drugim czytaniu, przestrzeże nas: „Nie bądźcie zgorszeniem…” (1 Kor 32,6), czyli nie zarażajcie otoczenia swoimi grzechami.

Przypominamy, że dzisiejsza składka jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Przed kościołem zbierane są ofiary na nowe drzwi do kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.

1. Msze św.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Dzisiaj ostatnia niedziela 40 Godzinnego Nabożeństwo. Porządek Adoracji : Dzieci adorują Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 10.30. Matki, Niewiasty od godz. 15.00, Ojcowie od 16.00 a od godz. 17.00 Młodzież i Gimnazjum klasy I. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie 40 Godzinnym. Znajdźmy czas aby trwać na Adoracji przy Chrystusie Eucharystycznym.

2. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, a zarazem okres pokuty w Kościele a także czas Komunii Świętej wielkanocnej. W Środę Popielcową rozpoczną się także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą o godz. . 7.00, 9.00, 10.30 do południa. Po południu Msza święta o godz. 16.00 i o 18.00 Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy Składka w Środę Popielcową przeznaczona jest na cele charytatywne w Diecezji.

3. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia.

4. Najbliższy tydzień będzie także Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że pijaństwo przynosi cierpienie wielu ludziom. Podejmijmy zatem tę intencję w naszych osobistych modlitwach i w postawie trzeźwości.

5. Dlatego od Środy Popielcowej do II Niedzieli Wielkiego Postu będzie wystawiona Parafialna Księga Trzeźwości na ołtarzu Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do podjęcia abstynencji na dowolny okres i wpisania się do niej. Wpis jest bardzo zobowiązujący ale i dający siłę do wytrwania.

6. W piątek rozpoczynają się piękne nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa będzie dwa razy. Pierwsza Droga Krzyżowa z udziałem dzieci będzie o godz. 16.30. Druga o godz. 19.00, z udziałem Młodzieży i starszych, którzy nie mogą być na wcześniejszej Drodze Krzyżowej.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. Prosimy o obecność wszystkich Ojców należących do Róż. Również w przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary na ogrzewanie Jest to II rata. Za każdą życzliwą złożoną ofiarę Bóg zapłać.

8. W niedziele Gorzkie Żale będą o godz. 17.00. Podczas Gorzkich Żali będzie jak zwykle składka na kwiaty i dekorację do Grobu Bożego, Ciemnicy i ołtarza. Kierujemy serdeczne zaproszenie do wszystkich: do dzieci, do młodzieży i starszych
by brali udział w tych pięknych nabożeństwach pasyjnych. Zechciejmy przez liczny
udział w nich podtrzymać piękną tradycję naszych Ojców i Matek.

9. Siostry Służebniczki zapraszają na spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego we wtorek 16 lutego. Rozpoczęcie Mszą święta o godz. 17.00 w kościele a później spotkanie w domu sióstr.

10. W czwartek kolejne spotkanie formacyjne dla Franciszkańskiego Zakonu
Świeckich w Domu Katechetycznym po wieczornej Mszy świętej. Obecność obowiązkowa.

11. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze
życzenia imieninowe: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy również do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Danuta Kuta l. 91 i + Zyta Małecka l. 78. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie………

13. Wezwanie Chrystusa i Kościoła do korzystania z sakramentu pojednania i pokuty – nie tylko jako obowiązku, ale także jako daru – zanieśmy naszym bliźnim. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Szczęść Boże wszystkim na cały tydzień.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie