NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 11 STYCZNIA 2015 r. 2015-01-11

Dziś nasze oczy kierują się nie tylko na ołtarz, ale również na naszą parafialną chrzcielnicę. Wspominając chrzest Chrystusowy, popatrzmy na miejsce, gdzie ochrzczono tak wiele naszych barci i sióstr. Niech dzisiejszy dzień przypomni nam, jak wielki dar łaski otrzymuje człowiek na chrzcie świętym. Przecież to chrzest jest bramą, przez którą możemy wejść tu, aby dziś złożyć wraz z Chrystusem Najświętszą Ofiarę. Składka na tacę przeznaczona jest na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za każdą życzliwą ofiarę na ten cel.
1. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00.
Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, w ciągu roku. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie”.

3. W środę nie zapomnijmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00.

4. W Uroczystość Trzech Króli Kolędnicy Misyjni zakończyli w naszej parafii kolędowanie i przynieśli na dary ofiarne złożone przez parafian ofiary w kwocie 4 927. 60 zł. Kolędowało 15 grup kolędników misyjnych, w których zaangażowało się ok. 90 dzieci a także dorośli jako opiekunowie poszczególnych grup. Dziękujemy za ofiary, które zostały przekazane na cele misyjne. Miło nam poinformować, ze na stronie internetowej naszej parafii są zdjęcia Kolędników Misyjnych z Uroczystości Trzech Króli.

5. Za tydzień – trzecia niedziela w ciągu roku, Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz rozpoczęcie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

6. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby bieżące parafii. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary przed kościołem na nowe drzwi do kościoła. Bóg zapłać za każda życzliwa ofiarę.

7. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego. Prosimy o zabranie Biuletynu Niedzielnego w którym jest porządek kolędy i informacja o Mszach świętych zamówionych podczas pogrzebu.

8. W przyszłą niedzielę będą Jasełka w wykonaniu dzieci po Mszy św. o godz. 10.30. Zapraszamy serdecznie.

9. Na terenie naszej parafii kontynuujemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Porządek Kolędy w osobnym ogłoszeniu.

10. W tym tygodniu patronuje nam:

17 I – św. Antoni, opat, pierwszy pustelnik, który po śmierci rodziców rozdał swój majątek ubogim, a sam udał się na pustynię, by poświęcić się modlitwie i postom. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

11 . W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Adam Nytko l. 56 i + Małgorzata Matyasik l. 56. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie….

12. Udział w Eucharystii kończy się obrzędem rozesłania, który nam uświadamia, że przeżyte misterium winno znaleźć swoje przedłużenie w naszym codziennym życiu i zaowocować apostolską gorliwością w dawaniu świadectwa naszej wierze. Niech Boże błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy, umacnia nas w wierności Bogu, Ewangelii i Kościołowi, aby o każdym z nas można było powiedzieć: „Przeszedł on dobrze czyniąc”.
Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy błogosławieństwo Boże.

W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte
zamówione na pogrzebie i od uczestników pogrzebu:13.01.2015r. (wtorek), o godz. 6.30: w parafii
+Kazimierz Kozioł od rodziny Sowiźrał i Aksamitów

14.01.2015r. (środa), o godz. 6.30: w parafii
+Stefania Walasiewicz od rodziny Drewko


16.01.2015r. (piątek), w parafii
o godz. 6.30:+Stanisława Lubańska od kuzynki Stefani z rodziną
+Mieczysław Schab od siostry Genowefy Madej
poza: +Mieczysław Schab od rodziny Muchów

o godz. 17.00: +Maria Bryk od rodziny Szarek i Sosiński
poza: +Maria Bryk od wnuka Dariusza

17.01.2015r. (sobota), o godz. 6.30: w parafii
+Stanisław Mucha od bratowej Ali z córką i synami
poza: +Stanisław Mucha od kuzyna Władysława Jarka

18.01.2015r. (niedziela), o godz. 12.00: w parafii
+Stanisław Gabriel od rodziny Kabatów z dziećmi
poza: +Stanisław Gabriel od rodziny Rzepków<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie