II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU – 4 STYCZNIA 2015 r. 2015-01-03

Trwa radość ze świąt Bożego Narodzenia, radość z zamieszkania Jezusa wśród nas. Z tego to powodu chcemy być dobrzy dla drugich, bo Bóg jest dobry dla nas. Liturgia czytań nawiązuje dziś do istoty tajemnicy wcielenia. Oto Słowo - druga osoba boska - stało się człowiekiem. Tym, którzy to Słowo przyjęli, dało moc, by mogli stać się dziećmi Bożymi. Z pokorą i miłością przyjmijmy Boże Słowo do naszych serc i naszego życia, i prośmy nowo narodzonego Jezusa podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, aby radość Bożego Narodzenia stała się naszym udziałem. Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na cele kurialne.


1. Dziś – druga niedziela po Narodzeniu Pańskim. W dalszym ciągu pochylamy się nad tajemnicą wcielenia Słowa Bożego i Narodzenia Zbawiciela. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy Świętej zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 18.00.

2. We wtorek Uroczystość Objawienia Pańskiego popularnie zwaną uroczystością Trzech Króli. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Na Mszy św. o godz. 10.30 Kolędnicy Misyjni złożą dary na Misje, które otrzymali w czasie kolędowania. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

3. W Święto Trzech Króli, 6 stycznia na godz. 17.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie w Kościele. Będzie to 60 minutowe, wspólne śpiewanie kolęd pod przewodnictwem Pana Organisty. Organizatorem spotkania jest działający w naszej parafii Dom Katechetyczny im. Św. Jana Pawła II.

4. Błogosławieństwo kompletów na Trzech Króli w których znajdzie się kreda, węgielek i kadzidło będzie na wszystkich Mszach. Rozprowadza
je będzie nasza Caritas przed Mszą świętą. Ofiary za komplet 2 zł. Można złożyć większa ofiarę, będzie ona przeznaczona na potrzeby Caritas naszej parafii.

5. W środę po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00 będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
6. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca. Dzień Skupienia, Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego i całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie o godz. 6.30 Godzinkami o Męce Pańskiej. O godz. 7.00 Msza święta a po niej Adoracja, którą zaczyna Franciszkański Zakon Świeckich. Adoracja potrwa do godz. 16.45. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 17.00 Msza święta a po Niej Droga Krzyżowa. Szczegółowy program Dnia Skupienia jest umieszczony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy do udziału w nim by wypraszać Boże błogosławieństwo na cały rok.

7. W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia Pańskiego. Jednak jego duch, duch otwarcia się na to, czym Bóg pragnie nas obdarzyć, powinien nam towarzyszyć nie tylko w tym czasie, ale w całej naszej codziennej trosce o to, by stawać się coraz bardziej dziećmi Bożymi jak Jezus. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii. Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Na Mszy św. o godz. 12.00 będzie udzielany Chrzest.
8. Dzieci klas II zapraszamy z Rodzicami na Mszę świętą o godz. 10.30. Będzie to comiesięczne spotkanie modlitewne.

9. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego. Prosimy o zabranie Biuletynu Niedzielnego bo w nim jest porządek kolędy i informacja o Mszach świętych zamówionych podczas pogrzebu.

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Jan Światek l. 96. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…..

11. Na nasze postanowienie, że w tym roku nie zaniedbamy uczestnictwa w niedzielnej liturgii Mszy świętej, niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na Adorację.
Zapraszamy na wspólne kolędowanie w Kościele
Święto Trzech Króli, 6 stycznia godz. 17.00
60 minutowe, wspólne śpiewanie bożonarodzeniowych kolęd pod przewodnictwem Pana Organisty.

Organizatorem spotkania jest działający w naszej parafii Dom Katechetyczny im. Św. Jana Pawła II


W tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:


05.01.2015r. (poniedziałek), o godz. 6.30: w parafii
+Tadeusz Wiśniowski od Dyrektorów Szkół i Przedszkoli z Gminy Dębno
+Wanda Sasak od kolegów syna z Biecza

07.01.2015r. (środa), o godz. 6.30: w parafii
+Wanda Onak od sąsiadów Dynowskich i Kutów
+Kazimierz Kozioł od Czesława i Krystyny Starzyk

08.01.2015r. (czwartek), o godz. 6.30: w parafii
+Stefania Walasiewicz od siostrzenicy Gieni
poza: +Stefania Walasiewicz od rodziny Rojków

09.01.2015r. (piątek), o godz. 7.00: w parafii
+Maria Bryk od sąsiadów Zaucha i Brożek
poza: +Maria Bryk od rodziny Burda

10.01.2015r. (sobota), o godz. 6.30: w parafii
+Stanisława Lubańska od chrześnicy Boguśki z rodziną
+Stanisław Jarek od Jadwigi Jarek z rodziną

<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie