NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM ŚWIETO NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY – 28 XII 2014 r. 2014-12-28

W dzisiejszą niedzielę wpatrujemy się we wzór Najświętszej Rodziny z Nazaretu. To w niej Jezus otoczony miłością „czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi”. Podczas tej Eucharystii pragniemy modlić się za nasze rodziny. Prośmy, aby stawały się one miejscem odkrywania miłości samego Boga, który poprzez sakrament umacnia małżonków na drodze ich życia, pomaga w zachowaniu wierności i sprzyja otwartości na przyjęcie nowego życia. Polecajmy dziś także rodziny przeżywające trudności. Niech łaska Boża pozwoli pokonać w nich wszelkie przeszkody. Oby wszystkie rodziny stawały się miejscem ofiarowania i przyjmowania miłości, która jest darem samego Boga. Za wszystkie słabości i grzechy, zwłaszcza te osłabiające więzi rodzinne, przepraszajmy teraz, byśmy mogli godnie sprawować tę Najświętszą Ofiarę.


1. Nadal przeżywamy radość Narodzenia Pańskiego, Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i wieczorna Msza św. o godz. 18.00. W tygodniu w dni powszednie Msze św. o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.00.

2. W środę przypada wspomnienie świętego Sylwestra – papieża – zakończenie roku kalendarzowego. Z tej okazji zapraszamy wszystkich na godzinę 17.00 na uroczystą Mszę Świętą dziękczynną za ten mijający rok. Podziękujemy Bogu - Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, które otrzymaliśmy w tym Roku. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Nasza liczna obecność na nim niech będzie podziękowaniem Panu Bogu za miniony Rok 2014.

3. W czwartek Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte w tym dniu będą o godz. 7. 00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i 18.00. Mimo różnych atrakcji sylwestrowych nie zapomnijmy o rozpoczęciu z Bogiem w sercu 2014 roku. Wpatrzeni w Maryję – Królową Pokoju, w pierwszy dzień stycznia modlimy się o tak potrzebny pokój na świecie. Składka z Nowego Roku przeznaczona jest na cele diecezjalne.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy od godz. 7.45. Prosimy zgłosić Ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

5. Wszystkim, którzy pracowali przy sprzątaniu i dekorowaniu kościoła, przygotowali i wspomagali materialnie dekorację szopki w kościele i na zewnątrz kościoła, składamy serdeczne podziękowania. Niech Dobry Bóg za każdy czyn dla Niego i parafii wynagrodzi swoją łaską i błogosławieństwem. Wszystkim dziękujemy na ręce siostry Przełożonej Albiny mówiąc Bóg zapłać.

6. W naszej Parafii od wczoraj rozpoczęły się doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Jak się do tej wizyty przygotowujemy? Jak chcemy ją przeżywać, aby była jak najbardziej owocna?


7. Opłatek dla Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego, Franciszkańskiego zakonu Świeckich, Caritasu oraz tych wszystkich, którzy udzielali się przy przygotowaniu dekoracji w kościele na Boże Narodzenie będzie 3 stycznia, w sobotę, o godz. 14.00

8 Jak w ubiegłych latach, tak i teraz Dzieciątko Boże w szopce adorują aniołowie. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież a także dorosłych, którzy zechcą w okresie Bożego Narodzenia w taki sposób uwielbić Boga o zgłoszenie się do Siostry do zakrystii

9. Przeżyjmy te ostatnie dni starego i pierwsze dni nowego roku w atmosferze pokoju i radości ducha, rozważając jak Maryja w swoim sercu wielkie dzieła, w jakich już Pan Bóg pozwolił nam uczestniczyć, i prośmy, abyśmy zechcieli otworzyć się na to, czego Pan Bóg chce nam udzielić w tym nadchodzącym.

10. Rodzina ma stawać się głęboką wspólnotą życia i miłości. Na odkrywanie i przeżywanie tej prawdy w naszych rodzinach, na to, aby stawały się one miejscem wzrostu w mądrości i w łasce u Boga oraz u ludzi, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Wszystkim na cały tydzień i na Nowy Rok życzymy Szczęść Boże.


W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione na pogrzebie i od uczestników pogrzebu:

29.12.2014r. (poniedziałek), o godz. 6.30: w parafii +Andrzej Rutka od rodziny Setlików poza: +Andrzej Rutka od rodziny Setlików

30.12.2014r. (wtorek), o godz. 6.30: w parafii +Tadeusz Wiśniowski od załogi Delikatesów Centrum w Tuchowie poza: +Tadeusz Wiśniowski od Romana Zająca z Lubaszowej z rodziną

 31.12.2014r. (środa), o godz. 6.30: w parafii +Stanisław Obal od klasy córki Joanny ze Szkoły Szczepanika<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie