IV NIEDZIELA ADWENTU – 21 GRUDNIA 2014 r. 2014-12-21

Stoimy już niejako u progu świąt, tylko dwa dni dzielą nas od Wigilii Bożego Narodzenia. Czwarta Niedziela Adwentu jest już ostatnią na drodze na­szych przygotowań do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. We środę Wigilia Bożego Narodzenia. Ważne, byśmy nie przegapili tego, co najistotniejsze, żebyśmy autentycznie skupili się na przychodzącym Jezusie. Niech ta Msza Święta będzie dla nas pomocą, byśmy na wzór Maryi, pokornej Służebnicy Pańskiej, potrafili z Chrystusa uczynić centrum naszego życia. Przed kościołem są zbierane ofiary na nowe drzwi do kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.

1. Msze św. dzisiaj o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po południu o godz. 18.00 Msza św. połączona z Nowenną do Dzieciątka Jezus. W tygodniu Msze święte rano godz. 7.00 a Roraty w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00 ze względu na wyjazd na Spowiedzi. We środę nie ma wieczornej Mszy świętej.

2. We środę Wigilia O godz. 7.00 ostatnie Roraty. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tej Mszy Świętej wotywnej. Po nich dzieci, które pięknie chodziły na Roraty otrzymają nagrody.
Wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego. Zadbajmy o tradycyjną oprawę Wieczerzy Wigilijnej. Siądźmy do niej pojednani w rodzinie nieraz skłóconej i powaśnionej. Rozpocznijmy ją wspólną modlitwą, czytaniem II rozdziału Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Zbawiciela Świata. Zaśpiewajmy kolędę i weźmy do ręki opłatek, aby nim połamać się i złożyć sobie nawzajem życzenia. Na wigilijny stół nie podajemy w żadnej postaci alkoholu. Przy wigilijnym stole pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Pamiętajmy o umieszczeniu zakupionej świecy Caritas na wigilijnym stole, przy pustym nakryciu. Wieczór przeżywamy w radosnej atmosferze oczekiwania na Pasterkę śpiewając czy słuchając kolędy.

3. Na Pasterkę przyjdźmy jak najliczniej, do naszego kościoła. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana i podziękujmy Bogu za wielki Dar Narodzenia Zbawiciela Świata a także za dar naszego życia.

4. W Uroczystość Bożego Narodzenia o północy Pasterka a w ciągu dnia Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. O godz. 15.00 Msza św. z udzielanym Sakramentem Chrztu św. a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna. Planując, jak spędzimy świąteczne dni, pomyślmy także o chwili ciszy i adoracji Bożego żłóbka. Dopiero wtedy przemówi do nas prawda Bożego Narodzenia.

5. W drugi Dzień Bożego Narodzenia porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 Msza święta.

6. Składka w Boże Narodzenie na Pasterce przeznaczona będzie na specjalny Fundusz Ochrony Życia dzieci nienarodzonych jak w poprzednich latach. W Dzień Bożego Narodzenia jak zawsze składka na potrzeby bieżące parafii a w drugi dzień świąt na KUL i Papieską Akademię Teologiczną w Krakowie i Tarnowie.

7. W drugi dzień Bożego Narodzenia, w święto Świętego Szczepana na Mszy św. o godz. 10. 30 będzie uroczyste Posłanie Zespołów Kolędników Misyjnych. Będą oni kolędować w dniach 26 – 28 XII. Przyjmijmy ich z miłością, doceńmy przygotowaną przez nich scenkę, w której występują zarówno postaci z szopki, jak i przedstawiciele tych dzieci, którym pospieszymy z materialną pomocą. Dlatego pamiątkę, którą jest aniołek z trąbą, potraktujmy jako symbol wdzięczności od tych dzieci, które będą się cieszyć z naszej pomocy i dziękować Bogu za naszą wiarę. Każda grupa kolędnicza posiada zaświadczenie podpisane przez Księdza Proboszcza, gwiazdę i skarbonkę w kolorach misyjnych. Hasło tegorocznego kolędowania będą słowa „MA TOTO TI AMOLENGE” co w języku polskim oznacza: „Usłysz płacz dzieci”.

8. Podczas Świąt Bożego Narodzenia pamiętajmy o naszych zmarłych, których będziemy wspominać przy naszym wigilijnym stole. Zanieśmy na ich grób symboliczny stroik, zapalmy lampion czy świąteczną świeczkę, pamiętając o modlitwie za nich. Niech będzie to nasza świąteczna jedność i pamięć o nich przed Panem. Podtrzymujmy ten piękny zwyczaj.

9. Prosimy zgłaszać chorych nadzwyczajnym szafarzom Komunii św., aby
mogli zanosić im Komunię św. w niedziele i w święta. Szczegóły w zakrystii.

10. Harcerze przynieśli do kościoła Światełko Betlejemskie. Można je będzie zabierać do domu najpóźniej we Wigilię rano.

11. Od soboty rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje niejako świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Prosimy o przyjazd po księdza na plebanię i odwieźć po skończonej kolędzie. Porządek kolędy …załącznik….

12. Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego i Caritas w imieniu obdarowanych „Świąteczną Paczką” bardzo serdecznie dziękują za ogromna hojność i troskę o potrzebujące rodziny z naszej parafii. Niech Boża Dziecina wynagrodzi wszystkim swoim błogosławieństwem. Zostało rozwiezione 60 paczek do potrzebujących rodzin w naszej parafii przez członków Rodziny bł. Edmunda i wolontariuszy Caritas.

13. Wszystkim na radosne święta życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione na pogrzebie i od uczestników pogrzebu:

22.12.2014r. (poniedziałek), o godz. 6.30: w parafii
+Tadeusz Wiśniowski od pracowników obsługi Zespołu Szkół w Sufczynie poza: +Tadeusz Wiśniowski od rodziny Wiśniowskich z Olszyn
27.12.2014r. (sobota), o godz. 6.30: w parafii
+Wanda Dziedzic od rodziny Zawojowskich z Dębicy
28.12.2014r. (niedziela), o godz. 7.00: w parafii
+Stanisław Gabriel od członków Róży p. Mariana Krzyżaka
<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie