III NIEDZIELA ADWENTU – 14 GRUDNIA 2014 r. 2014-12-13

Przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu, którą nazywamy niedzielą Gaudete – Radosną. „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian. „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko” bo jest już zapowiedziany i wskazany przez Jana Chrzciciela. Bo Jego obecność jest wśród nas zgromadzonych na Mszy Świętej rozpoznawalna w sakramentalnych znakach i wspólnocie którą tworzymy. Jeśli zatem przyjmujemy Ewangelię Jezusa, stajemy się Jego uczniami, jesteśmy wezwani, by głosić Jego słowo. Składka na tacę z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.


1. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po południu o godz. 18.00 Msza św. wieczorna połączona z Nieszporami.
Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. Od wtorku Roraty będą połączone z Nowenną do Dzieciątka Jezus wieczorem
o godz. 17.00 z wyjątkiem piątku o godz. 18.00 z racji Spowiedzi. Bardzo serdecznie zapraszamy na nie wszystkich, kto tylko może zwłaszcza dzieci. Przypominamy, że dzieci losują figurki Matki Bożej Niepokalanej po każdych Roratach i nagrody.

3. We środę zapraszamy Młodzież klas I i II Gimnazjum na Roraty i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Roratach. Jest to spotkanie obowiązkowe.

4. W piątek 19 grudnia w naszej parafii będzie Spowiedź przedświąteczna. O godz. 8.00 będzie Msza święta a po niej od godz. 8.30 rozpocznie się Spowiedź i trwać będzie do godz. 18.00 z przerwami. W trakcie Spowiedzi są przewidziane przerwy o godz. 10.00 na czas Mszy świętej dla Chorych, Emerytów, Rencistów i od godz. 16.00 do 16.30. Przerwa obiadowa będzie trwać od godz. 12.00 do 14.30. Chorych prosimy przywieźć do kościoła wcześniej by mogli się wyspowiadać spokojnie przed Mszą św. o godz. 10.00. Bardzo serdecznie prosimy tak pokierować swoim czasem by skorzystać w tym dniu ze Spowiedzi. Podejdźmy bardzo solidnie do przyjęcia Sakramentu Pokuty by jak najlepiej przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.

Chorych przed świętami odwiedzimy tylko w piątek 19 grudnia od godz. 7.45. Prosimy Ich zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami. W innym czasie nie będzie to możliwe gdyż wyjeżdżamy na Spowiedzi: w czwartek do Śmigna, w sobotę do Łukowej. W następny poniedziałek do Dobrego Pasterza a we wtorek do św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

6. Również w przyszłą niedzielę będą zbierane przed kościołem ofiary na nowe drzwi do kościoła.

7. Siostry Służebniczki składają serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na utrzymanie Ich domu w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia, w kwocie 2 735,60. Dług wdzięczności Siostry spłacają modlitwą.

8. W święto Bożego Narodzenia będzie uroczysty chrzest dzieci o godz. 15.00. Dzieci
prosimy zapisywać w tym tygodniu w kancelarii parafialnej najlepiej po wieczornym nabożeństwie. Wyjątkowo Chrzest dzieci będzie w Uroczystość Chrztu Pańskiego w drugą niedzielę stycznia w czasie Mszy św. o godz. 12.00. Nie będzie Chrztu w I niedzielę miesiąca stycznia 2014 r.

9. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte.

10. W Święta Bożego Narodzenia pamiętajmy o naszych zmarłych, których będziemy wspominać przy naszym wigilijnym stole. Zanieśmy na ich grób symboliczny stroik, zapalmy lampion czy świąteczną świeczkę, pamiętając o modlitwie za nich. Niech będzie to nasza świąteczna jedność i pamięć o nich przed Panem. Wprowadzajmy ten piękny zwyczaj z okazji Świąt. Dziękujemy tym, którzy już od paru lat pamiętają o zmarłych w tym okresie.
11. Osoby, które będą chciały dostać unijną żywność w Caritasie będą musiały mieć zaświadczenie z opieki społecznej. Zmieniły się bowiem zasady udzielania pomocy żywnościowej – Nowy program jest o wiele bardziej skomplikowany. Zasadnicza różnica jest taka, że KAŻDY kto chce otrzymywać żywność musi mieć zaświadczenie z MOPS, GOPS czy innego OPS o swoich dochodach Tylko takie zaświadczenia będą respektowane.  Żywność będzie wydawana tylko tym, którzy dostarczą wymagane zaświadczenie.
12. Przypominamy, że dzieci należące do DSM -u i chórku sprzedają, teraz już w cenach promocyjnych, ozdoby bożonarodzeniowe wykonane własnoręcznie. Podejdźmy do ich pracy z życzliwością.

13. Spotkanie dla kolędników misyjnych odbędzie się w najbliższy czwartek po Roratach.

14. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich Gościa Niedzielnego i Małego Gościa. Korzystamy także z naszego Biuletynu Niedzielnego.

15. Duszpasterstwo Służby Zdrowia miasta Tarnowa zaprasza wszystkich pracowników SŁUŻBY ZDROWIA na Adwentowy Dzień Skupienia do kaplicy szpitala św. Łukasza w najbliższy czwartek (18 grudnia) na godz. 19.00.

16. Wszystkim na cały tydzień, życzymy Szczęść Boże.

W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione na pogrzebie i od uczestników pogrzebu:

15.12.2014r. (poniedziałek), o godz. 6.30: w parafii
+Tadeusz Wiśniowski od rodziny Robaków z Sufczyna
poza: +Tadeusz Wiśniowski od rodziny Turków z Olszyn

16.12.2014r. (wtorek), o godz. 6.30: w parafii
+Wanda Dziedzic od rodziny Z. K. Oleś

17.12.2014r. (środa), o godz. 6.30: w parafii
+Stanisław Gabriel od syna Damiana z narzeczoną

18.12.2014r. (czwartek), o godz. 6.30: w parafii
+Mieczysław Schab od rodziny Schabów
+Franciszek Pałucki od siostry Janiny

19.12.2014r. (piątek), o godz. 8.00: w parafii
+Albina Kaziród od córki Elżbiety

20.12.2014r. (sobota), o godz. 6.30: w parafii
+Maria Kuma od córki Anny z rodziną
+Tadeusz Wiśniowski od Alfredy Ryndak z rodziną<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie