II NIEDZIELA ADWENTU – 7 XII 2014 r. Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie 2014-12-06

Druga niedziela Adwentu wzywa nas do nawrócenia, aby Pan bez przeszkód mógł wejść do naszych serc. Pragniemy prostować i wyrównywać nasze drogi, aby wyraźniej usłyszeć na nich głos Pana i przyjąć Jego Miłość Wcieloną. Dzisiaj przypada niedziela adoracji. Padając na kolana u stóp Chrystusa Eucharystycznego, będziemy modlić się, abyśmy zapałali radością dzieci Bożych, którymi staliśmy się na chrzcie świętym. W naszej modlitwie pamiętamy także o Kościele na Wschodzie, który mimo brutalnych prześladowań przetrwał komunistyczne represje, a teraz potrzebuje naszej pomocy modlitewnej i materialnej. Dziś I niedziela miesiąca dlatego po Mszy św. krótka Adoracja.


1. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po południu o godz. 15.00 Msza święta z udzielaniem Sakramentu Chrztu. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00 połączona z Nieszporami.
2. Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w Roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godz.
17.00. Przed Roratami o godz. 16.40 śpiewamy Godzinki o NMP. Przypominamy, że dzieci losują każdego dnia 3 figurki Matki Bożej.

3. Jutro przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i po południu o godz. 16.00 i 18.00. Składka na tacę jak dotychczas przeznaczona będzie dla Sióstr na ich potrzeby utrzymania domu. Będzie to dla nich dodatkowe wynagrodzenie za pracę jak to otrzymuje pan Organista roznosząc opłatki. Podejdźmy do tych ofiar bardzo życzliwie i złóżmy odpowiednią ofiarę.
W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny nasze Siostry Służebniczki przeżywają swoje patronalne święto. Dlatego wyrażamy Im wdzięczność za pracę w parafii i za modlitwy. Składamy Im najlepsze życzenia: by zawsze wierne Bogu, służyły Mu gorliwie na wzór swej Patronki, Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. Niech Dobry Bóg obdarza Siostry swoimi łaskami i darami a Matka Najświętsza niech otacza swoim płaszczem opieki wypraszając zdrowie i siły do dalszej służby i pracy w Kościele Chrystusowym. Życzeniom towarzyszy nasza modlitwa w Ich intencji. Bóg zapłać i Szczęść Boże Drogim Siostrom.

4. We środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Roratach.

4. W czwartek zapraszamy dzieci klas II i ich Rodziców na comiesięczne spotkanie przed I Komunią. Rozpoczęcie Roratami. Również w czwartek będzie połączone spotkanie formacyjne FZŚ w Domu Katechetycznym po Roratach. Zabrać ze sobą Brewiarze.

5. W piątek przypada Dzień Skupienia i .Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej o 7.00 Msza Święta a po niej Adoracja. Rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Adoracja potrwa do godz. 16.45. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 17.00 Roraty. Zaraz po nich będzie Droga Krzyżowa.

6. W sobotę przypada 33 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jego ofiar i naszej Ojczyzny.

7. W przyszłą niedzielę przeżyjemy jako Dzień Skupienia przygotowujący nas do Spowiedzi przed Świętami, która będzie w piątek 19 grudnia. Składka na tacę będzie potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia.

Również w przyszła niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla Matek po Mszy św. o godz. 7.00. Prosimy Matki o sumienną obecność na zmianie.

8. Pamiętajmy o nabywaniu świecy bożonarodzeniowej. Jest ona symbolem naszej pomocy potrzebującym dzieciom, którą postawimy na stole wigilijnym. Choć niektórzy mają jeszcze świecę z ubiegłych lat, tegoroczna świeca jest dowodem naszej pomocy w tym roku. Okażmy więcej miłosierdzia potrzebującym dzieciom także przez nabycie tej świecy a starszym składając dar do kosza, który jest przed figurą św. Antoniego.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; obfitych łask Bożych i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

10. W czwartek po Roratach będzie spotkanie wszystkich, którzy chcą się zaangażować w dzieło kolędników misyjnych. Prosimy o włączenie się w przygotowanie do tej akcji starszych, młodzież i dzieci, by było jak najwięcej grup kolędniczych. Spotkanie poprowadzi Siostra Katarzyna i Ks. Krzysztof. Zapraszamy do czynnego zaangażowania się w pomoc misjom. Prosimy o włączenie się także Gimnazjum.

11. W diecezjalnym radiu RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, w niedzielę o godz. 11.00 oraz w ramach audycji "Na misyjnym szlaku" o godz. 16.30 nastąpi powtórzenie rozmowy z księdzem Mateuszem Dziedzicem, która miała miejsce w dniu 2 grudnia w ramach specjalnego wydania "Pulsu dnia". Rozmowa ta dostępna jest również na stronie internetowej diecezjalnego, wyżej wspomnianego radia.12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Sebastian Kaczmarczyk l. 19. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

13. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, a na trud owocnego przeżycia całego tygodnia mówimy Szczęść Boże. Pozostańmy na Adorację

OGŁOSZENIA DODATKOWE


Jutro, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia- święto Patronalne Zgromadzenia Sióstr Służebniczek - w domu, którym mieszkają siostry będzie można zobaczyć wszystko, co zostało wykonane podczas remontu a także zyskać odpust zupełny w Kaplicy, której patronką jest Maryja Niepokalana.

Jutro również, podczas Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się przyjęcie nowych członków do Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego. Po mszy św. spotkanie w domu Sióstr.

Przypominamy, że podczas niedzielnych i roratnich Mszy św. dzieci należące do DSM-u i chórku sprzedają ozdoby bożonarodzeniowe wykonane własnoręcznie. Niech nasza ofiara będzie wynagrodzeniem całorocznego zaangażowania dzieci w parafii. Bóg zapłać.

W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione na pogrzebie i od uczestników pogrzebu:

08.12.2014r. (poniedziałek), o godz. 10.30: w parafii +Tadeusz Wiśniowski od Krystyny Wiśniewskiej z rodziną
 10.12.2014r. (środa), o godz. 6.30: w parafii +Wanda Dziedzic od Zofii i Edwarda Stach o godz. 17.00 +Stanisław Gabriel od syna Bogusława z żoną
 11.12.2014r. (czwartek), o godz. 6.30: w parafii +Władysława Pichulska od Jarka i Iwony z rodziną Łakoma +Kazimierz Kozioł od swatów Kuców o godz. 17.00 +Stanisław Jarek od rodziny Kułagów
 12.12.2014r. (piątek), o godz. 6.30: w parafii +Stanisław Mucha od braci
 13.12.2014r. (wtorek), o godz. 6.30: w parafii +Jacek Korzeniowski od Luizy z mężem i teściami +Franciszek Pałucki od siostry Marii z mężem i chrześniaka poza: +Franciszek Pałucki od siostry Marii z mężem i chrześniaka


<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie