XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 PAŹDZIERNIKA 2014 r. 2014-10-05

Dziś pierwsza niedziela miesiąca października, która jest zarazem 27. niedzielą w ciągu roku. Liturgia tej niedzieli przypomina nam, że mamy troszczyć się o Chrystusowy Kościół, o jego rozwój, o wzrost wiary, nadziei i miłości w każdym z nas. Niech nasza przynależność do grup i stowarzyszeń w parafii połączona z osobistą modlitwą za Kościół przyczyni się do jego rozwoju. Za wszelkie zaniedbania dobra, a zwłaszcza za bierność przeprośmy Boga.


1. Msze św.: 7.00, 9.00, 10.30 dla dzieci, 12.00. Z racji I niedzieli o godz. 15.00 będzie
Msza św. podczas której będzie udzielany chrzest a o godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe na które bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, kto tylko może. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

W tygodniu Różaniec także o godz. 17.15. Prosimy i zachęcamy, aby z każdej rodziny ktoś był obecny zawsze w tygodniu na tym nabożeństwie, by z Maryją trwać na modlitwie i wypraszać potrzebne łaski. Matka Boża wciąż prosi Odmawiajcie Różaniec. Swoją obecnością na Różańcu odpowiadajmy na Jej prośbę.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z Różańcem.

3. Dzieci z klas II i Ich Rodziców zapraszamy w czwartek na comiesięczne spotkanie
przed I Komunią na nabożeństwo różańcowe i Mszę św.

4. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca października Dzień Skupienia i
Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie o godz. 6.30 Godzinkami o Mece Pańskiej o 7.00 Msza święta. Adorację rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich. Adoracja zakończy się Nabożeństwem Różańcowym o godz. 17.15. Po nim Msza święta. Droga Krzyżową o godz. 20.00. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

5. W sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych na cmentarzu. O godz.
16.00 będzie Msza święta a po niej Różaniec. Przyjdźmy jak najliczniej aby wspólnie modlić się za naszych bliskich zmarłych.

6. W przyszłą niedzielę w całej Polsce będziemy przeżywać jako Dzień Papieski. Jest on obchodzony od 2001 r. zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Jego integralną częścią jest zbiórka do puszek przy kościołach na stypendia dla uzdolnionej młodzieży gimnazjalnej. Te zbiórkę przeprowadzi Młodzież naszego Gimnazjum przed kościołem. Oprawę liturgiczną na Mszy św. o godz. 9.00 przygotuje Młodzież Gimnazjum a Mszy św. o godz. 10. 30 dzieci ze Szkoły Podstawowej.

7. Również w przyszłą niedzielę będzie nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek po Mszy św. o godz. 7.00. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

9. Dzisiaj przy naszym kościele członkowie naszej Caritas rozprowadzają „chlebki miłosierdzia”. „Chlebek miłosierdzia” staje się znakiem łączności z potrzebującymi i daje możliwość nakarmienia głodnego dziecka. Jeśli zatem chcemy im pomóc, ofiarujmy co najmniej 5 zł, a otrzymamy "chlebek miłosierdzia" – znak otwartego serca.
Przed kościołem zbierane są ofiary na Caritas, by pomóc potrzebującym z naszej parafii. A tych jest coraz więcej. Okażmy serce potrzebującym.

10. Organizacja kościelna Kirche in Not w porozumieniu z księżmi biskupami zwraca się z prośbą o dostarczenie 9 października, tj. w czwartek na nasz parking przy Domu Katechetycznym zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny (zużyte komputery, drukarki, telewizory, pralki, odkurzacze itp.). Organizacja Kirche in Not pomaga misjom, ofiarom wojen, kataklizmów oraz cierpiącym w ustrojach totalitarnych.
Sprzęt prosimy składać na parkingu w godz. od 14.00 do 16.30. Organizatorzy zbiórki dziękują za otwarte serca i przekazany sprzęt. Szczegóły podane są na ulotkach znajdujących przy drzwiach kościoła.

11. Spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego w poniedziałek 6 października. Zapraszamy na Różaniec i Mszę św. do kościoła a następnie spotkanie formacyjne w Domu Sióstr.

12. Przypominamy o robieniu porządków na cmentarzu i składaniu śmieci do pojemników na to przeznaczonych. Dziękujemy tym, którzy już te porządki porobili. Wykorzystujmy sprzyjającą pogodę.

13. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na Adorację.

OGŁOSZENIA DODATKOWE

W tym tygodniu, we wtorek, 7 października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zostało ono ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi odniesionego pod Lepanto (nad Zatoką Koryncką) dokładnie 7 października 1571 roku. W roku 1883 papież Leon XIII wprowadził do Litanii loretańskiej wezwanie „Królowo Różańca świętego – módl się za nami”, a w dwa lata później zalecił, by w kościołach odmawiano różaniec przez cały październik. Jest to zarazem święto patronalne róż różańcowych. Róże różańcowe są to 20-osobowe grupy, których członkowie odmawiają codziennie jedną dziesiątkę różańca i w ten sposób codziennie jest odmawiany cały różaniec przez te osoby. Raz w miesiącu następuje zmiana odmawianej tajemnicy. Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby się w to dzieło włączyć, zachęcamy do udziału w spotkaniach: dla Matek w II niedziele miesiąca a dla Ojców w IV niedzielę miesiąca<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie