XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 VIII 2014 r. 2014-08-24


Każda niedzielna Eucharystia jest czasem umocnienia naszej wiary. W dzień Pański przychodzimy, aby wspólnie słuchać słowa Bożego, modlić się, składać Najświętszą Ofiarę i umacniać się przyjęciem Komunii św. W dzisiejszej ewangelii Jezus stawia swoim uczniom ważne pytania: „Za kogo uważają Mnie ludzie? Za kogo wy Mnie uważacie?”. Jezus stawia dziś także nam to najważniejsze pytanie: „A za kogo ty Mnie uważasz? Kim dla ciebie jestem?”. Jezu Chryste, Ty jesteś naszym Panem i Zbawicielem. Niestety tak często w naszym życiu ta odpowiedź nie jest tak wyraźna. Przez nasze grzechy zapieramy się Ciebie, dlatego na początku tej Mszy św. pragniemy Ci je wyznać i prosić o Twoje miłosierdzie.
1. Msze św. 7.00, 9.00, 11.00. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.
Dzisiaj, uroczystość odpustowa w Pawęzowie połączona z Jubileuszem 25 lecia Kapłaństwa Ks. Tadeusza Wszołka. Suma odpustowa o godz. 11.00.

2. W nadchodzący wtorek, 26 sierpnia, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – imieniny naszej Królowej. Pamiętajmy, aby w tym dniu szczególnie dziękować Bogu za dar tej najlepszej z Matek. Msze św. w naszym kościele będą rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Błogosławiony Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po Mszy św.
wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

4. W piątek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. To wspomnienie ukazuje nam, do czego może prowadzić wierność prawdzie. Jan jako poprzednik Chrystusa nigdy nie odstąpił od wzywania do przemiany życia, nawet jeśli w ostateczności właśnie przez to stracił swoje życie. Niech to wspomnienie stanie się dla nas okazją do refleksji nad tym, na ile my jesteśmy gotowi unikać wygodnego kompromisu, gdy chodzi o prawdę i życiową wierność chrześcijańskiej hierarchii wartości.
5. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe: błogosławieństwa Bożego i opieki ich św. Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego.

A W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
27 VIII – Święta Monika, matka Świętego Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie.
28 VIII – Święty Augustyn (354-430), syn Świętej Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągłe aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła.
6. Przypominamy o planowanej Pielgrzymce do Włoch do grobu Ojca świętego Jana Pawła II jako dziękczynienie za dar Kanonizacji w dniach 18 do 25 października 2014. W programie pielgrzymki są przewidziane miejscowości nawiedzenia: Padwa, Wenecja, Asyż, Rzym, Watykan, Monte Cassino. San Giovanni Rotondo ( O.Pio), Lanciano, Manoppello, Loreto, Cascia (św. Rita). Pielgrzymka jest organizowana przez Biuro Pielgrzymkowe naszej Diecezji z siedzibą w Porąbce Uszewskiej. Koszt pielgrzymki to 1 680 złotych + 60 euro. Zgłoszenia na pielgrzymkę w zakrystii tylko do końca sierpnia ze względu na organizację wyjazdu. Zaliczka 100 zł. Zapraszamy naszych parafian do skorzystania z możliwości wyjazdu. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

7. W imieniu Ks. Biskupa Ordynariusza dziękujemy za złożone dzisiaj przed kościołem ofiary na pomoc poszkodowanym przez wichury i nawałnice. Ofiary zbiera Caritas naszej parafii. Za każdą życzliwą ofiarę na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. W liturgii słowa usłyszeliśmy kierowane do nas osobiście pytanie Pana Jezusa Chrystusa: „A wy za kogo mnie uważacie”? Niech nasze codzienne życie, zgodne z wymaganiami Ewangelii będzie nieustannym dawaniem odpowiedzi wyrażanej w czynach i postępowaniu. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie