XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 SIERPNIA 2014 r. 2014-08-09

Jezus zabiera nas dziś ze sobą na górę modlitwy, na górę eucharystycznej przemiany. Obyśmy odczuli tutaj potrzebę spotkania z Nim – spotkania, które nas przemienia. Obyśmy mogli razem z Piotrem zawołać w duchu głębokiego zaufania: „Panie, pozwól mi przyjść do Ciebie po wodzie”. Niech ta Eucharystia będzie dla nas źródłem nowej mocy do chrześcijańskiego życia, nowej odwagi, którą daje nam Jezus: „To Ja jestem, odwagi, nie bójcie się”. Niech ta odwaga i obietnica Jezusa dadzą nam moc przemieniania naszej codzienności.
Przypominamy, ze dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na bieżące potrzeby parafii. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel. Aby nasze spotkanie z Jezusem było godne Jego zaproszenia, przeprośmy Go za wszystkie nasze zaniedbania i grzechy.

1. Msze św. jak każdą niedzielę wakacyjną: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.
Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy która będzie po wieczornej Mszy św.

3. W piątek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ponieważ to liturgicznie święto ma rangę uroczystości, nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i hucznych zabaw. Zgodnie z naszą tradycją na Mszy Świętej pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża. Ofiarujmy Maryi nie tylko poświęcone w tym dniu bukiety i wieńce, ale przede wszystkim serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Msze Święte będą o godzinie o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Składka na tacę będzie przeznaczona na KUL i PAT przeniesiona z dzisiejszej niedzieli.

4. Z tym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.

5. W przyszłą niedzielę wyruszy Piesza Tarnowska Pielgrzymka do Częstochowy. Łączmy się duchowo z diecezjanami i parafianami pielgrzymującymi do Matki Bożej na Jasną Górę. Relacje z pielgrzymki są codziennie w radiu RDN Małopolska i w internecie na stronie: www.ppt.lap.pl

6. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary przed kościołem na pokrycie kosztów remontu domu Sióstr. Pamiętajmy o życzliwych ofiarach na ten cel.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. W tym tygodniu patronujĄ nam:
11 VIII – św. Klara (1194-1253), dziewica, zafascynowana życiem, które wybrał św. Franciszek, poszła w jego ślady, stając się w ten sposób założycielką drugiego zakonu św. Franciszka, popularnie zwanego klaryskami; siostry oddają się modlitwie wstawienniczej i prowadzą bardzo surowy tryb życia.

14 VIII – Święty Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia

7. Jeszcze tyle przeróżnych niepokojów trapi nie tylko nasze dusze, ale również całe nasze społeczeństwo. Dlatego w tym wirze codzienności warto zauważyć nieocenioną rolę modlitwy, a także sens i religijną wartość milczenia. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę.
A pozostających w domu proszę o modlitewne wsparcie tych wszystkich, który z różnych stron Polski i Europy wyruszyli na pielgrzymie szlaki prowadzące na Jasną Górę, do naszego narodowego sanktuarium.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności + Stanisława Bilińska l. 83. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie……

9. Przeżyliśmy nasze eucharystyczne spotkanie z Jezusem w Jego bezpiecznej łodzi. A teraz powracamy do naszej codzienności, jak na wzburzone morze. Niech nam towarzyszą nieustannie Jego słowa: „Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się!”. Niech tę świadomość obecności Boga w naszym życiu umacnia Jego błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

Stowarzyszenie "Miasta w Internecie" podaje informację

Serdecznie zapraszamy seniorów z parafii i nie tylko, na spotkanie organizacyjne projektu Cyfrowy Most Pokoleń. W ramach projektu organizujemy BEZPŁATNE zajęcia dla wszystkich pow. 60 roku życia, którzy chcą poznać podstawy obsługi komputera w miłej i domowej atmosferze.
Zachęcamy do udziału szczególnie te osoby, które posiadają fotografie z lat 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku prezentujące życie parafii i parafian z tamtych lat.
To niepowtarzalna szansa odbycia sentymentalnej podróży do czasów młodości. Przypomnienia sobie dawnych znajomych. Zobaczenia znów – tamtego Tarnowa.
W czasie zajęć prezentowane są także fotografie i filmy, które udało się pozyskać do tej chwili.
Serdecznie zapraszamy na najbliższe spotkanie – 12 sierpnia – o godzinie 10:00 w siedzibie Fabryki Przyszłości, przy ulicy Szerokiej 7 w Tarnowie.

Organizator – Stowarzyszenie Miasta w Internecie – twórca portalu NOSTALGIKON.PL<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie