UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ - 15 VI 2014 r. 2014-06-15

Gromadząc się na dzisiejszej Eucharystii, chcemy w sposób szczególny uczcić Najświętszą Trójcę. Wiara w Trójjedynego Boga jest dogmatem wiary katolickiej, jest fundamentalną prawdą Kościoła. Wielbimy Boga za dar życia, Syna za dar zbawienia i Ducha za dar uświęcenia. Objawienie „tajemnicy Bożego życia" jest dla nas darem i zobowiązaniem. Powinni­śmy „uznać wieczną chwałę Trójcy oraz uwielbić jedność osób Bożych w potędze ich działania".


Przeprośmy dobrego Boga za to, że nie zawsze w naszym życiu głosimy chwałę Trójcy Przenajświętszej

1. Msze św. 7.00, 9.00, 11.00. Wieczorna Msza św. o godz.18.00 połączona z Litanią do Serca Pana Jezusa. Dzisiaj przed kościołem jest prowadzona kolejna inwestycyjna zbiórka ofiar na remont domu Sióstr. Dziękujemy za życzliwe ofiary złożone na ten cel.

2. W tym tygodniu Litania do Serca Pana Jezusa będzie po wieczornej Mszy świętej. W środę połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
W środę po wieczornym nabożeństwie spotkanie ministrantów i lektorów w celu przygotowania Bożego Ciała i Odpustu.

3. W czwartek 19 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Ze wszystkich kościołów w Polsce wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Przygotujmy odpowiednie dekoracje naszych domów, by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z tego Jego nawiedzenia. Niech Chrystus ukryty pod postacią chleba w białej Hostii błogosławi naszej Ojczyźnie, naszej parafii i darzy ją pokojem. Udział w tej procesji niech stanie się dla nas publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym codziennym życiu. Jesteśmy Ludem Bożym, który jest nieustannie w drodze na spotkanie z Bogiem w wieczności.

4. Porządek nabożeństw w Boże Ciało: o godz. 7.00 Prymaria w kościele. Uroczysta Msza święta o godz. 9.00 będzie przy kapliczce obok zabytkowego dębu na ulicy Wiśniowej. Po niej wyruszy procesja. Trasa tegorocznej procesji będzie przebiegała ulicą Wiśniową do ulicy Kalinowej. I ołtarz będzie przy posesji NR 40. II przy skrzyżowaniu ulicy Krzyskiej z ul. Wiśniową. III przy posesji NR 53. IV przy skrzyżowaniu ulicy Wiśniowej i Kalinowej Prosimy o włączenie się wszystkich parafian mieszkających w tej części parafii do przygotowania głównego ołtarza i czterech ołtarzy na trasie procesji oraz przystrojenie trasy procesji i domów wzdłuż trasy procesji. Pamiętajmy o porządku przy posesjach na całej trasie, o wykoszeniu traw. Dziękujemy za włożony już trud w przygotowanie tej Uroczystości.

A. Kto nie będzie mógł być na Mszy św. o godz. 9.00 niech włączy się do procesji na trasie a wcześniej czy później uczestniczy we Mszy św. Po procesji będzie Msza święta o godz. 12.00. Po południu w Boże Ciało procesja dookoła kościoła będzie po Nieszporach o godz. 17.30. O godz. 18.00 będzie Msza św. wieczorna.
B. Składka na tacę w Boże Ciało jest przeznaczona na utrzymanie hospicjów: stacjonarnego i domowych, działających na terenie diecezji tarnowskiej.

C. Bardzo serdecznie prosimy o przychodzenie nie tylko w Boże Ciało ale i przez całą Oktawę Bożego Ciała z małymi dziećmi do sypania kwiatków i dzwonienia. Dzieci pierwszokomunijne niech przychodzą w strojach komunijnych. Prosimy o przygotowanie i noszenie feretronów, sztandarów. Niosący feretrony by ubrali się jednakowo. Udział Służby Maryjnej a szczególnie Służby Ołtarza: Ministrantów i Lektorów niech będzie sumienny.

D. Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała będą wieczorem o godz. 18.00 z procesją oprócz niedzieli. W niedzielę procesja będzie po uroczystej Mszy świętej odpustowej o godz. 11.00.

5. W przyszłą niedzielę nasza parafia będzie przeżywać uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczysta suma będzie o godz. 11.00. Przewodniczył jej będzie ks. mgr Tadeusz Wszołek, proboszcz z Pawęzowa były wikariusz naszej parafii przez 8 lat, przeżywający w tym roku Jubileusz 25 lat kapłaństwa. Po niej będzie procesja eucharystyczna z racji Odpustu parafialnego, dlatego prosimy o liczny udział także w procesji zwłaszcza dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, dzieci klas II w strojach komunijnych. Prosimy o zabranie feretronów, sztandarów. Po południu o godz. 17.30 będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do przeżycia Odpustu parafialnego by uczcić Matkę Bożą Nieustającej Pomocy i zyskać Odpust.
Spowiedź przed Odpustem będzie w piątek od godz. 17.00.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

7. Przypominamy, że porządek niedzielnych Mszy św. jest wakacyjny. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i po południu o godz. 18.00. W pierwsze niedziele miesiąca będzie też Msza św. o godz. 15.00.

8. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego i zabrania Biuletynu.

9. W minionym tygodniu Odszedł do wieczności + Adam Niziołek l. 48. Rodzinie wyrażamy współczucie a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie

10. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.


W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu
:
 
16.06.2014r. (poniedziałek), o godz. 6.30: w parafii
+Weronika Ptak-Kobierska od sąsiadów Brodowskich
+Krystyna Osmola od sąsiadów: p. Marii Starzyk, p. Młotów, p. Genowefy Majerczyk, p. Breńskich, p. Swiątków, p. Stefańskich, p. Walasków
poza: +Krystyna Osmola od Zofii i Mieczysława Caba z rodziną
 
17.06.2014r. (wtorek), o godz. 6.30: w parafii
+Bartłomiej Graniczkowski od kolegów ojca z dozoru firmy „Tarel”
+Tadeusz Krzemiński od Agnieszki i Zbigniewa Maślanka
poza: +Tadeusz Krzemiński od Józefy Krzemińskiej
 
18.06.2014r. (środa), o godz. 6.30: w parafii
+Adela Kopeć od chrześniaka Tadeusza
poza: +Adela Kopeć od Janiny i Stefana Stano z Lisiej Góry

19.06.2014r. (czwartek), o godz. 7.00: w parafii
+Maria Bogusz od Franciszkańskiego Zakonu Świeckich
 
20.06.2014r. (piątek), o godz. 6.30: w parafii
+Janusz Sak od matki chrzestnej
poza: +Janusz Sak od rodziny Tamborów

21.06.2014r. (sobota), o godz. 6.30: poza parafią
+Bożena Stepek od uczestników pogrzebu<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie