XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 CZERWCA 2006 ROK 2006-06-18

„Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię”. „Jest ono jak ziarnko gorczycy”. W tych słowach z dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus porównuje królestwo Boże do nasiona wrzuconego w ziemię i do ziarnka gorczycy. Dzisiejsza liturgia zachęca nas, abyśmy z zainteresowaniem i zarazem z życzliwością spojrzeli na tych wszystkich, którzy pracują na roli. Zachęca nas również, abyśmy szanowali owoce ziemi i w sposób właściwy nimi dysponowali. Prośmy Boga w czasie Eucharystii o siły do cierpliwego zasiewania, jak ziarnka gorczycy, słów Ewangelii i dobrych czynów.
Składka dzisiejsza na tacę jest przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

1. Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Dzisiaj Procesja Eucharystyczna Oktawy Bożego Ciała będzie po Mszy św. o godz. 10.30 i po południu po nabożeństwie do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
W tygodniu procesje będą rano po Mszy świętej o godz. 6.30 i wieczorem po Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy o liczny udział w procesji zwłaszcza dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia a dzieci klas II w strojach komunijnych, Służbę Maryjną, Lektorów, Ministrantów. Prosimy o branie wszystkich feretronów i sztandarów. Zapraszamy zwłaszcza na wieczorne nabożeństwa.

2. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci będzie wieczorem połączone z Mszą świętą o godz. 18.00.

3. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w Uroczystości Bożego Ciała zwłaszcza w procesji. Była to naprawdę piękna manifestacja wiary w Chrystusa obecnego w Eucharystii. Szczególnie dziękujemy za przygotowanie głównego i czterech Ołtarzy, trasy procesji i ofiary złożone na ten cel. Wszystkim, którzy włączyli się do godnego przyjęcia Chrystusa Eucharystycznego w rejonie procesji, niech Bóg błogosławi a my o to prosimy mówiąc Bóg zapłać.

4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W piątek będzie też procesja rano i wieczorem.

5. Przypominając o cotygodniowej Drodze Krzyżowej, która odbywa się w piątek o godz. 20.00 w intencji Jana Pawła II o rychłą beatyfikację i kanonizację dziękujemy szczególnie tym wszystkim, którzy co tydzień w niej uczestniczą i prosimy aby nie ustawali w modlitwie a tych, którzy jeszcze nie uczestniczą w niej zachęcamy aby z radością brali udział w Drodze Krzyżowej. Przychodźmy rodzinami i okazujmy Chrystusowi naszą wdzięczność za Jego wielką ofiarę cierpienia dla nas. Jesteśmy parafią Świętego Krzyża a to zobowiązuje.

6. W przyszłą niedzielę przeżyjemy Uroczystość Odpustową ku Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczysta Suma będzie o godz. 11.00, której będzie przewodniczył Ks. Jerzy Ptak obchodzący w tym roku Jubileusz 25 lecia Kapłaństwa. Pracował w naszej parafii jako wikariusz a obecnie jest proboszczem w Mielcu – Rzochowie. Kazanie głosił będzie Ks. Zbigniew Guzy z parafii Św. Józefa w Tarnowie. Po Sumie będzie Procesja Eucharystyczna dlatego prosimy o liczny udział w procesji zwłaszcza dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, dzieci klas II w strojach komunijnych. Prosimy o zabranie feretronów, sztandarów.

7. Szczególnie prosimy o udział wszystkich parafian w Mszach świętych w przyszłą niedzielę odpustową. Prosimy także i tych, którzy uczęszczają do innych kościołów Tarnowa o obecność w naszej parafii. Prosimy o zapraszanie swoich bliskich na te nasze uroczystości zwłaszcza na Sumę.

8. W przyszłą niedzielę Msze święte będą według porządku wakacyjnego czyli o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. O tych godzinach na czas wakacji będą Msze święte niedzielne i świąteczne. W pierwszą niedzielę miesiąca będzie też Msza św. o godz. 15.00 podczas której będzie udzielany Sakrament Chrztu Świętego.

9. Zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców będzie w tym miesiącu 29 czerwca w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła po Mszy św. o godz. 7.00.

10. W tym tygodniu zakończenie Roku Szkolnego Mszą świętą będzie dla Gimnazjum w piątek o godz. 8.00 a dla Szkoły Podstawowej, zerówek i przedszkola będzie o godz. 9.00. Szczegóły informacji zakończenia roku podaje Dyrekcja Gimnazjum i Szkoły Podstawowej.

11. Spowiedź przed Odpustem parafialnym i na zakończenie Roku Szkolnego dla dzieci i młodzieży będzie we środę od godz. 17.00. Prosimy Rodziców aby dopilnowali swoje dzieci by skorzystały ze Spowiedzi na zakończenie Roku Szkolnego. Starszych również prosimy o skorzystanie z tej okazji do Spowiedzi przed Odpustem bo w innym czasie kapłani mają inne zajęcia i nie będzie możliwości zorganizowania w późniejszym czasie. W Spowiedzi pomogą kapłani z poza parafii.

12. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

13. Niech Boże błogosławieństwo wspiera nas w tym szczególnym tygodniu. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy błogosławieństwo Boże.