VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 1 CZERWCA 2014 ROK UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 2014-06-01

Przeżywana dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego jest okazją do naszego osobistego spotkania z Chrystusem, który wskazuje nam drogę i cel naszego życia. Tym celem jest niebo, a drogą, która do niego prowadzi jest On sam. Znając więc drogę i cel, zatrzymajmy się na chwilę, aby sprawdzić, w jakim kierunku patrzą nasze oczy i ku czemu zwraca się nasze serce. W tej drodze do celu naszego życia pomaga nam Matka Boża w Obrazie Matki Nieustającej Pomocy związana z naszą parafią już od stu lat. Dlatego dzisiaj nasza parafia przeżywa Uroczystość Jubileuszową - Dziękczynną bo chcemy podziękować Matce Bożej za otrzymane łaski od Boga za Jej wstawiennictwem . Uroczysta Msza św. będzie pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża o godz. 11.00 zakończona modlitwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, śpiewem Magnificat i błogosławieństwem Ks. Biskupa.

1. Msze św. do południa 7.00, 9.00, o 11.00. Po południu o godz. 15.00 Msza święta z udzielaniem Sakramentu Chrztu. Msza św. wieczorna o 18.00 będzie połączona z Nowenna do Ducha Świętego I z Litanią do Serca Pana Jezusa. W tygodniu będzie połączona z nabożeństwem czerwcowym o godz. 18.00.

2. Dziś również przypada I niedziela czerwca, w którą od kilku lat w naszym kraju jest obchodzony Dzień Dziękczynienia. Zasiadając do wspólnego stołu, zastanówmy się razem, za co szczególnie chcielibyśmy Panu Bogu podziękować i spróbujmy porozmawiać o tym w gronie rodzinnym. Nie zapominajmy również o modlitwie dziękczynnej.  

3. Dziś w naszej ojczyźnie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim prośmy o wszelkie łaski potrzebne ku temu, by wzrastały duchowo. W naszych modlitwach nie zapominajmy również o dzieciach opuszczonych, zmuszanych do niewolniczej pracy, wykorzystywanych czy głodnych, którym nie jest dane szczęśliwe przeżywanie dzieciństwa. Niech i one staną się przedmiotem naszej troski nie tylko duchowej. Możemy je wspomagać na różne sposoby, dlatego zachęcamy, aby się tym zainteresować i podjąć np. adopcję na odległość lub też zaangażować się w działalność jakiejś organizacji na rzecz dzieci.

4. Od dzisiejszej niedzieli Msze święte będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i wieczorna o godz. 18.00. W pierwsze niedziele miesiąca będzie Msza święta o godz. 15.00. Taki porządek Mszy świętych będzie do niedzieli odpustowej we wrześniu.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie połączona z Litanią do Serca Jezusowego. Od środy rozpocznie się dalsza peregrynacja Obrazów Matki Bożej Nieustającej Pomocy do Rodzin, które jeszcze nie przyjmowały Go w swoich domach. Prosimy aby te Rodziny zgłosiły się w zakrystii aby można było rozplanować dalszą Peregrynację.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę, czwartek od 17.30 a w piątek od godz. 17.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. Prosimy zgłosić Ich w zakrystii i usłużyć dwom a samochodami.

7. W przyszłą niedzielę, 8 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 7 czerwca.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: potrzebnego zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

10. Egzamin dla klas II Gimnazjum przed Bierzmowaniem będzie 3 czerwca 2014
 w budynku Gimnazjum nr 6 im. Jana Pawła II w Tarnowie według następującego porządku:  14.30 - klasa II b,15.30 - klasa II a, 16.30 - klasa II c. 17.30 - klasa II d. Obecność rodziców obowiązkowa

11. 5 czerwca w pierwszy czwartek miesiąca spotkanie klas I gimnazjum przed Bierzmowaniem. Obecność obowiązkowa. Wcześniej Spowiedź.

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności + Irena Grzywa l. 89, Jacek Korzeniowski l. 59 i + Franciszek Pałucki l. 70 . Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie……

13. „Potem wyprowadził ich ku Betanii i podniósłszy ręce pobłogosławił ich” (Łk 24,50). Niech to błogosławieństwo, które zakończyło obecność Pana Jezusa na ziemi, towarzyszy i nam w drodze do niebieskiej ojczyzny. Na cały tydzień wszystkim życzymy Szczęść Boże.


W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:
 
02.06.2014r. (poniedziałek), o godz. 6.30: w parafii
+Krystyna Osmola od Ryszarda, Izabeli, Lucyny i Barbary Sołtys
+Weronika Ptak-Kobierska od p. Czarniaków z rodziną
poza: +Weronika Ptak-Kobierska od Doroty i Józefa Wilk
 
03.06.2014r. (wtorek), o godz. 6.30: w parafii
+Jerzy Orłowski od koleżanek i kolegów z biura córki Anny
poza: +Jerzy Orłowski od Stefanii i Ludwika Turek z Kęt
 
04.06.2014r. (środa), o godz. 6.30: w parafii
+Stanisław Łakoma od kolegów z pracy Jarosława i Wojciecha
poza: +Stanisław Łakoma od sąsiadów
 
05.06.2014r. (czwartek), o godz. 6.30: w parafii
+Janina Pikul od brata Stanisława z rodziną
+Paweł Zapart od Renaty i Józefa Olszówka z rodziną
poza: +Paweł Zapart od kuzynostwa z Gnojnika
 
06.06.2014r. (piątek), o godz. 6.30: w parafii
+Bartłomiej Graniczkowski od wychowawczyni, koleżanek i kolegów z klasy
+Stanisław Mitera od chrześniaka Bogdana
poza: +Stanisław Mitera od chrześnicy
 
07.06.2014r. (sobota), o godz. 6.30: w parafii
+Leszek Bieniasz od Grona Pedagogicznego i pracowników ze Szkoły Podstawowej w Starych Żukowicach
poza: +Leszek Bieniasz od Danuty Podstawa z rodziną

Komunikat Rady Osiedla w sprawie Budżetu Obywatelskiego

Mieszkańcy Tarnowa kolejny raz zdecydują na co konkretnie zostanie wydana część pieniędzy z miejskiego budżetu. Na budżet obywatelski w 2015 roku przeznaczono
3.5 miliona złotych.
W dniach od 4 do 11 czerwca można oddawać głosy na zgłoszone projekty.
W naszej dzielnicy zgłoszono dwa projekty:
- Opracowanie dokumentacji na przebudowę boiska sportowego przy Gimnazjum nr 6,
- Wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy ul. Śliwkowej.
Głosować można tylko na jedno zadanie. Głos jest ważny, jeżeli oddany jest tylko na jedno zadanie. Więcej szczegółów na plakatach i stronie internetowej Urzędu Miasta. Z niej można również pobrać i wydrukować kartę do głosowania.
Rada Osiedla „Krzyż”
<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie