V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 18 MAJA 2014 r. 2014-05-18

W niedzielę, która jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa, gromadzimy się na Mszy św., aby iść drogą wskazaną nam przez Zbawiciela, aby słuchać Jego nauki i czerpać z Niego życie. W ten sposób przyczyniamy się do budowania wspólnoty Kościoła i realizujemy nasze chrześcijańskie powołanie. Módlmy się, abyśmy wzorem Chrystusa byli zawsze zjednoczeni z Bogiem. Przed kościołem są zbierane ofiary na pokrycie kosztów remontu domu Sióstr o którym była mowa w komunikacie Rady Duszpasterskiej. Bóg zapłać za każdą życzliwa ofiarę na ten cel.

1. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po południu o godz. 17.30 Nabożeństwo majowe
Msza święta wieczorna o godz. 18.00.
Dzieci klas III przeżywają I Rocznicę I Komunii na Mszy św. o godz. 10.30.

2. Dziś przypada również 94. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za tego naszego wielkiego rodaka, ale też starajmy się wracać do jego nauczania, zapoznawać się z nim, pogłębiać znajomość tego wielkiego dziedzictwa, jakie nam zostawił tak, aby jego nauczanie stawało się drogowskazami w naszym życiu.

3. Przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwo majowe codziennie o godzinie 18.00 z wyjątkiem niedziel i świąt. Serdecznie zapraszamy

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona będzie z nabożeństwem majowym o godz. 18.00 a po nim wieczorna Msza św. Zapraszamy szczególnie Rodziny, które przyjmowały Obraz Nawiedzenia aby uczestniczyły we Mszy świętej sprawowanej jako podziękowanie za dar nawiedzenia z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Jeżeli są Rodziny, które nie miały jeszcze Obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w swoich domach, informujemy, że Peregrynacja będzie trwała także po Głównej Uroczystości Jubileuszowej aby każda Rodzina mogła w swoich domach przyjąć Obraz i przeżyć radość z obecności Matki Bożej.

5. Również we środę spotkanie całej Rady Duszpasterskiej w Domu Katechetycznym po wieczornym nabożeństwie. Prosimy o sumienny udział.
6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do Jubileuszu 100 lecia obecności w naszej parafii Obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, który będzie 1 czerwca. Msze święte będą jak w każdą niedzielę czyli o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i wieczorem o godz. 18.00. Mamy nadzieję, że do wszystkich domów dotarły zaproszenia na tę uroczystość. Gdyby do kogoś nie dotarły można będzie je zabrać z kościoła. Zaproszenie jest też pamiątką Jubileuszową. Dalsze informacje o przygotowaniu do tego wydarzenia będą podane w przyszłą niedzielę. Podejdźmy do tego wydarzenia bardzo odpowiedzialnie i nie zmarnujmy kolejnej szansy aby skorzystać z czasu Bożej Łaski.
7. W związku z tą Uroczystością pamiętajmy o dekoracji kościoła i ubiorze kwiatami naszych ołtarzy. Jeśli kto ma życzenie pomóc swoją ofiarą na ten cel, może ją złożyć do skrzynki z podpisem na kwiaty, która znajduje się przy głównych drzwiach wejściowych do kościoła obok figury św. Antoniego.

8. Tego dnia obchodzimy też Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. W modlitwie dziękujmy Panu Bogu za nasze Mamy, za ich dobre serce i ręce i prośmy o potrzebne dla nich łaski w ich codziennym utrudzeniu.

9. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

10. W roku bł. Edmunda Bojanowskiego, trwając w dziękczynieniu za Jego osobę i dzieło. Siostry Służebniczki zapraszają parafian na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 15 czerwca, gdzie będą prosić o Jego kanonizację. W drodze powrotnej pielgrzymi udadzą się do Łagiewnik do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i do Centrum Pielgrzymowania św. Jana Pawła II. Koszt autobusu 35 zł. Zapisy u Siostry w zakrystii do 1 czerwca.
11. W czwartek zapraszamy na wieczorne nabożeństwo i Mszę świętą zapraszamy Młodzież klas I Gimnazjum. Jest to dla nich comiesięczne spotkanie przed Bierzmowaniem.

12. Boga nikt nie widział. Ukazał Go nam Jezus Chrystus. Dzisiaj Kościół objawia Boga i jest Jego znakiem w świecie. Idźmy z błogosławieństwem w ten świat, aby budować duchową świątynię i w swoim życiu ukazywać Chrystusa, naszą drogę, prawdę i życie. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:

19.05.2014r. (poniedziałek), poza parafią: o godz. 6.30 +Bożena Stepek od uczestników pogrzebu

20.05.2014r. (wtorek), poza parafią: o godz. 6.30
+Stanisław Kaczmarczyk od uczestników pogrzebu

21.05.2014r. (środa), o godz. 6.30: w parafii
+Aniela Tabor od Teresy i Stanisława Guzik
poza: +Aniela Tabor od Józefy Fijał i rodziny Schabów ze Żdżar

22.05.2014r. (czwartek), poza parafią: o godz. 6.30
+Weronika Kołpa od uczestników pogrzebu

23.05.2014r. (piątek), poza parafią: o godz. 6.30
+Bożena Stepek od uczestników pogrzebu

24.05.2014r. (sobota), o godz. 6.30: w parafii
+Krystyna Osmola od córki chrzestnej Iwony Biedroń z rodziną
poza: +Krystyna Osmola od siostry Stanisławy Caby z rodziną z Gromnika<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie