IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 11.05.2014 Światowy Dzień Modlitw o Powołania. 2014-05-11

Nie zawsze czujemy się w pełni odpowiedzialni za wspólnotę Kościoła. Dzisiejsza niedziela daje nam okazję, aby to zmienić. Dzisiaj bowiem przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Podczas swojego ziemskiego życia Jezus zachęcał słuchaczy: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”. Mamy zatem wspaniałą okazję, aby prosić Pana żniwa i Pasterza owczarni Kościoła o kapłanów, którzy idąc Jego śladami, będą poprzez swoją służbę troszczyć się o Kościół. Msza Święta to najwspanialsza modlitwa, ale pamiętajmy też o naszych wspólnotowych i osobistych modlitwach, które czerpać możemy z wielkiego skarbca naszej pobożności.
Złożone dziś ofiary na tacę, są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać za ofiarność na ten cel.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.15. Po południu o godz. 17.30 Nabożeństwo majowe Wieczorna Msza św. o godz.18.00.

2. Dzisiaj 60 Dzieci klas II przeżywa I Komunię na Mszy świętej o godz. 10.30. Po tej uroczystości będą przeżywać Tydzień Wdzięczności uczestnicząc w nabożeństwie majowym. W środę udadzą się wraz z Rodzicami do Matki Bożej w Tuchowie gdzie o godz. 16.00 będzie Msza święta.

3. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może w młodych sercach naszych parafian daje się słyszeć głos Bożego wołania: „Pójdź za mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu życia dla Boga i bliźnich. Każdy dar złożony w ręce Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony! Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.

4. We wtorek 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 33 rocznicę zamachu na świętego Jana Pawła II. Odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej będzie w niedzielę, 18 maja. Suma o godz. 11.00.

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym a po nim Msza święta w intencji Rodzin, które przyjęły Obraz. Prosimy pisanie podziękowań i próśb do Księgi Nawiedzenia i na Nowennę.
Również we środę, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.

6. W piątek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. W tym dniu przypadają imieniny Ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.

7. W przyszłą niedzielę Dzieci klas III przeżyją I Rocznicę I Komunii na Mszy świętej o godz. 10.30. Spowiedź dla nich będzie w piątek od godz. 17.00. Szczegóły podaje Siostra Katarzyna.

8. Również w przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zbiórka ofiar na pokrycie kosztów remontu domu Sióstr o której była mowa w Komunikacie Rady Duszpasterskiej w ostatnią niedzielę.

9. Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Gimnazjum nr 6 im. Jana Pawła II w Tarnowie serdecznie zapraszają Mieszkańców dzielnicy Krzyż na wspólne uczczenie, w formie słowno- muzycznej, świętości Wielkiego Polaka Jana Pawła II dnia 17 maja 2014 roku o godz. 11.00 w budynku gimnazjum. Uroczystości towarzyszyć będzie wystawa pamiątek związanych z życiem Patrona szkoły. W imieniu organizatorów - Dyrektor Jolanta Szura.
Wcześniej w piątek 16 maja o godz. 8.30 Msza święta dla Gimnazjum dla uczczenia Patrona św. Jana Pawła II.

10. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego i Biuletynu. W Gościu jest film „ Cristiada” i dlatego cena 7 zł. W Biuletynie Niedzielnym są podane informacje o odprawianych Mszach świętych od uczestników pogrzebu.

11. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: potrzebnego zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

12. Zanim udamy się do naszych domów i powrócimy do naszej codzienności, otrzymamy błogosławieństwo. Należymy bowiem do owczarni, gdzie Dobry Pasterz troszczy się o swoje owce i nie pozostawia ich samym sobie. On także prowadzi je po właściwych ścieżkach. Wpatrując się w Niego, odważnie podejmujmy nasze zadania i obowiązki. Pamiętajmy też, aby prosić naszego Pasterza, Jezusa Chrystusa, o nowych pracowników w Jego owczarni. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:

12.05.2014r. (poniedziałek), poza parafią: o godz. 6.30
+Kazimierz Zdziebko od uczestników pogrzebu

13.05.2014r. (wtorek), o godz. 6.30: w parafii
+Józef Marek od sąsiadów
poza: +Józef Marek od sąsiadów

14.05.2014r. (środa), o godz. 6.30: w parafii
+Aniela Tabor od Władysława i Ireny Skrzek
poza: +Aniela Tabor od Józefy Fijał i rodziny Schabów ze Żdżar

15.05.2014r. (czwartek), poza parafią: o godz. 6.30
+Stanisław Kaczmarek od uczestników pogrzebu

16.05.2014r. (piątek), o godz. 6.30: w parafii
+Krystyna Osmola od brata Mieczysława i Zofii Sołtys z dziećmi
poza: +Krystyna Osmola od koleżanki Ireny Kras z Chojnika

17.05.2014r. (sobota), o godz. 6.30: w parafii
+Weronika Kołpa od Tadeusza Kołpy z rodziną
+Weronika Ptak-Kobierska od rodziny Długoniów
poza: +Weronika Ptak-Kobierska od rodziny Długoniów
<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie