VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 MARCA 2014 r. 2014-03-02

Gromadzimy się przy ołtarzu Chrystusa w pierwszą niedzielę marca. Zatroskani o sprawy doczesne, o nasze jutro, usłyszymy od Chrystusa w kazaniu na górze wezwanie do większej ufności w Bożą opatrzność. Choć mamy troszczyć się o chleb codzienny, o swoją przyszłość, to w tej trosce nie możemy zapomnieć o zaufaniu do Boga, który nigdy o nas nie zapomina. Aby nasz udział w tej Eucharystii był owocny, przeprośmy teraz Boga i ludzi za nasze grzechy i niedoskonałości.


1. Dzisiaj ostatnia niedziela 40 Godzinnego Nabożeństwo. Adoracja będzie jak w każdą I niedzielę miesiąca najpierw wspólna a później prywatna do następnej Mszy świętej. Msza święta o godz. 12.00 rozpocznie się Adoracją. Po południu o godz. 15.00 Msza święta z udzielaniem Sakramentu Chrztu. O godz. 16.00 będzie połączona Adoracja dla Ojców i Matek, rozpoczęcie Nieszporami. O godz. 17.00 będzie Adoracja dla Młodzieży szczególnie dla klas III Gimnazjum z Nowenną przed Sakramentem Bierzmowania. O 18.00 wieczorna Msza święta.

2. W środę, 5 marca, rozpoczniemy zatem okres przygotowania do świąt Wielkanocnych, czyli właśnie Wielki Post. Msze święte będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 do południa. Po południu Msza święta o godz. 16.00 połączona z Nowenną przed Sakramentem Bierzmowania i o 18.00 Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy Składka w Środę Popielcową przeznaczona jest na cele charytatywne w Diecezji.

3. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a
60 rokiem życia. Pozostałych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki
akt pokutny, na miarę ich możliwości. Wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne Dni
Modlitw o ducha pokuty i o dobre przygotowanie się do Świąt Wielkanocnych, o
powołania kapłańskie i zakonne oraz o szczere pojednanie się z Bogiem i braćmi.
5. Najbliższy tydzień będzie także Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że pijaństwo przynosi cierpienie wielu ludziom. Podejmijmy zatem tę intencję w naszych osobistych modlitwach i w postawie trzeźwości.
6. Dlatego od Środy Popielcowej do II Niedzieli Wielkiego Postu będzie wystawiona Parafialna Księga Trzeźwości na ołtarzu Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do podjęcia abstynencji na dowolny okres i wpisania się do niej. Wpis jest bardzo zobowiązujący ale i dający siłę do wytrwania.


7. W piątek rozpoczynają się piękne nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa będzie dwa razy. Pierwsza Droga Krzyżowa z udziałem dzieci będzie o godz. 16.30. Druga o godz. 19.00, z udziałem Młodzieży i starszych, którzy nie mogą być na wcześniejszej Drodze Krzyżowej. Jest to pierwszy piątek miesiąca, Msza św. ku czci Najświętszego Serca będzie rano o godz. 6.30 i wieczorem po Drodze Krzyżowej o godz. 17.00. Na tej Mszy świętej modlimy się za Misje i składamy ofiary na ten cel.
Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę od 15.30, w czwartek i w piątek od 16.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. Prosimy Ich zgłosić w zakrystii.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Również w przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii a przed kościołem będą zbierane ofiary na ogrzewanie. Za każdą życzliwą złożoną ofiarę Bóg zapłać.

9. W niedziele Gorzkie Żale będą o godz. 17.00. Podczas Gorzkich Żali będzie jak zwykle składka na kwiaty i dekorację do Grobu Bożego, Ciemnicy i ołtarza. Kierujemy serdeczne zaproszenie do wszystkich: do dzieci, do młodzieży i starszych
by brali udział w tych pięknych nabożeństwach pasyjnych. Zechciejmy przez liczny
udział w nich podtrzymać piękną tradycję naszych Ojców i Matek.

10. Informujemy rodziców klas II, że zwyczajem lat ubiegłych w czwartek 6 marca od godz. 18.00 w Domu Katechetycznym będzie można nabyć komplet strojów pierwszokomunijnych z rożnymi dodatkami włącznie z bucikami zarówno dla dziewczynek jak i dla chłopców. Skorzystajmy z tej dogodnej możliwości.

11. Młodzież klas III Gimnazjum, która przyjmie Sakrament Bierzmowania 10 marca 2014 r. przygotowuje się przez Nowennę przed Bierzmowaniem i przychodzi codziennie na wieczorną Msze świętą z wyjątkiem środy o 16.00. Spowiedź przed Sakramentem Bierzmowania będzie w czwartek od godz. 16.00 zarówno dla Młodzieży, Rodziców i Świadków Bierzmowania. Po Mszy świętej będzie próba.

12. KOMUNIKAT

"Dyrektor Szkody Podstawowej nr 14 im. Stefana Jaracza w Tarnowie ogłasza zapisy do klas pierwszych na rok szkolny 2014/2015 rocznik 2007 i 2008 - dzieci urodzone od 1 stycznia do 30 czerwca / dzieci urodzone od lipca do grudnia 2008 mogą rozpocząć spełnianie obowiązku szkolnego na wniosek rodziców/:

1. Dzieci obwodowe - pisemne zgłoszenia proszę składać w terminie od 3 marca do 14 marca 2014 w sekretariacie szkoły.

2. Dzieci spoza obwodu – przyjmowanie na wolne miejsca od 17 marca do 16 kwietnia 2014.

Istnieje możliwość zapisania dziecka drogą elektroniczna wchodząc na stronę www.edunet.tarnow.pl – wypełnić „ Wniosek o przyjęcie kandydata do klasy pierwszej szkoły podstawowej”, który należy wydrukować i złożyć w sekretariacie szkoły.

Jeżeli rodzice planują zapisanie swojego dziecka do innych szkół, bardzo proszę o informację, w której szkole dziecko będzie wypełniało obowiązek szkolny, ponieważ ułatwi to rozliczenie obowiązku szkolnego w księgach ewidencyjnych uczniów naszego obwodu szkolnego.

Ponadto informuję, że w dniu 20 marca 2014 r. o godz. 16.30 odbędzie się „Dzień Otwarty", na który serdecznie zapraszamy rodziców i przyszłych uczniów naszej szkoły.

Dyrektor Jadwiga Jachym"

13. KOMUNIKAT

„Dyrektor Przedszkola Publicznego  Nr 15  w Tarnowie-Krzyżu ogłasza zapisy na rok 2014/2015: Zapisy do przedszkola odbywają się w dniach od 10 marca do 9 kwietnia 2014r w godzinach od 12.00 do godz. 16.00 Karta zgłoszenia którą należy wypełnić i złożyć w terminie, dostępna jest na stronie naborowej przedszkola lub w przedszkolu. Terminarz rekrutacji jest przy drzwiach środkowych kościoła.

14. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na Adorację.W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:03.03.2014r. (poniedziałek), o godz. 6.30: w parafii
+Marek Marszałek od Józefa Bocoń z rodziną
+Bronisław Witek od rodziny Witków z Nowych Żukowic
+Krzysztof Trela od p. Pawłowiczów

04.03.2014r. (wtorek), o godz. 6.30: w parafii
+Adela Kopeć od siostry Zofii z rodziną
poza: +Adela Kopeć od uczestników pogrzebu

05.03.2014r. (środa), w parafii
godz. 7.00 +Jan Woźny od dzieci Agnieszki, Sylwii, Łukasza Woźny
+Kazimierz Zdziebko od pracowników Przedszkola Publicznego nr 6 w Tarnowie
godz. 10.30 +Bożena Stepek od uczniów z lat 2001-2004
poza: +Bożena Stepek od uczestników pogrzebu
 
06.03.2014r. (czwartek), o godz. 6.30: w parafii
+Weronika Kołpa od rodziny Dziedziców
+Aniela Tabor od chrześniaka Mariana Skrzek
poza: +Aniela Tabor od uczestników pogrzebu
 
07.03.2014r. (piątek), o godz. 6.30: w parafii
+Józef Marek od sąsiadów
+Weronika Ptak-Kobierska od syna Marka z rodziną
+Bartłomiej Graniczkowski od chrzestnej z rodziną
poza: +Bartłomiej Graniczkowski od uczestników pogrzebu

08.03.2014r. (sobota), poza parafią: o godz. 6.30
+Helena Jarek od uczestników pogrzebu

09.03.2014r. (niedziela), w parafii
godz. 7.00 +Krystyna Osmola od członkiń Róży
godz. 9.00 +Tadeusz Krzemiński od Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego,
Sióstr Służebniczek i Franciszkańskiego Zakonu Świeckich<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie