VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 LUTEGO 2014 r. 2014-02-23

Najpiękniejszym określeniem Boga, jakie zostało nam objawione, jest to, że Bóg jest Miłością. Ta Miłość ukazana jest w dziele stworzonego świata, ale też w relacji do człowieka, a zwłaszcza w przejawach miłosierdzia. Bo codziennie uwalnia nas z grzechów i obdarza swą łaską. Sami mamy być w sposób heroiczny świadkami Miłości.

Na początku tej Mszy Świętej przeprośmy Stwórcę, że tak często gubiliśmy ten święty obowiązek dawania świadectwa.

1. Dzisiaj kolejna Adoracja 40 godzinnego nabożeństwa. Msze św. do południa jak w każdą niedzielę o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00.
Po południu od godz. 14.30 rozpocznie się Adoracja. Od godz. 14.30 adorują dzieci, od 15.00 adorują Matki, Niewiasty,
od 16.00 Ojcowie, mężczyźni
od 17.00 Młodzież i Klasy II Gimnazjum. i zakończenie Adoracji. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

2. W środę zapraszamy jak zwykle na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej
Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00. Bardzo serdecznie prosimy o liczniejszy udział w tym nabożeństwie, które przygotowuje nas do Jubileuszu 100 lecia obecności Obrazu w naszej parafii. Prosimy o obecność wszystkich rodzin, które przeżyły Nawiedzenie w danym tygodniu za których jest odprawiana Msza święta. Informujemy, że jeden Obraz nawiedza domy przy ulicy Krzyskiej z przyległymi w kierunku ul. Jaracza a drugi domy przy ulicy Woszczerowicza, Węgrzyna i Krzyską do Jaracza.

3. Na końcu nadchodzącego tygodnia przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy goręcej zwracamy się do Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece nasze codzienne troski.

4. Zbliża się Bierzmowanie dla klas III Gimnazjum, które będzie 10 marca o godz. 18.00. Dlatego już w najbliższą sobotę o godz. 17.00 rozpocznie się Nowenna przed Sakramentem Bierzmowania. Obecność kandydatów obowiązkowa. Prosimy o przychodzenie także Rodziców.

5. W przyszłą niedzielę pierwszą miesiąca i trzecią 40 Godzinnego Nabożeństwa. Adoracja będzie jak w każdą I niedzielę miesiąca najpierw wspólna a później prywatna do następnej Mszy świętej. Po południu o godz. 15.00 Msza święta z udzielaniem Sakramentu Chrztu. O godz. 16.00 będzie połączona Adoracja dla Ojców i Matek, rozpoczęcie Nieszporami. O godz. 17.00 będzie Adoracja dla Młodzieży szczególnie dla klas III Gimnazjum z Nowenną przed Sakramentem Bierzmowania. O 18.00 wieczorna Msza święta

6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia Imieninowe, obfitych łask Bożych oraz opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.
Szczególne życzenia składamy Ks. Mirosławowi. Życzymy wielu łask Bożych od Chrystusa Cierpiącego wypraszanych przez Matkę Bożą Nieustającej Pomocy, ludzkiej życzliwości, radości z pełnienia służby Chrystusowi i pracy w naszej parafii oraz błogosławieństwa Bożego na każdy dzień życia. Bóg zapłać i Szczęść Boże.

7. „Wzorem ubiegłych lat, w sobotę 01-go marca o godzinie 12:00, Stowarzyszenie Przystań JPII organizuje "Smerfową zabawę ostatkową", dla dzieci uczestniczących na zajęcia w Domu Katechetycznym. Przewidujemy wiele ciekawych atrakcji.
Zapisy u prowadzących zajęcia oraz w szkole u Pani Anny Sitarz. Koszt: 10zł".

8. „1 proc. Twojego podatku to 100 proc. serca” – takie hasło od wielu lat towarzyszy kampanii Caritas Diecezji Tarnowskiej, która prosi o 1 proc. podatku. Sam sposób przekazania 1 proc. jest taki sam, jak w roku ubiegłym. Na zeznaniu podatkowym PIT w rubryce „Wniosek o przekazanie 1 proc. podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” należy wpisać: nr KRS Caritas (0000211791) oraz deklarowaną kwotę (równowartość 1 proc. należnego podatku).

9. „W Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie jest organizowany Kurs Przedmałżeński. Rozpocznie się on w przyszłą niedzielę (2 marca) o godz. 19.15. Katechezy będą głoszone we czwartki o godz. 18.30 i w niedziele o godz. 19.15. Wszystkich chętnych - od 17 lat, którzy już poważnie myślą o życiu zapraszamy na I spotkanie w przyszłą niedzielę. Przypominamy, że świadectwo ukończenia katechizacji przedmałżeńskiej jest niezbędne i koniecznie wymagane przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa”.
10. Pamiętajmy w tym tygodniu o wołaniu Chrystusa: „miłujcie waszych nieprzyjaciół". Na trud chodzenia tą drogą błogosławi nas Bóg Wszechmogący. Wszystkim na cały tydzień życzymy wszystkim Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


Komunikat Rady Osiedla w sprawie Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Miasta Tarnowa.


Na stronie internetowej Urzędu Miasta oraz na tablicach ogłoszeń umieszczona jest informacja o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany Studium uwarunkowań
i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Tarnowa.
Z projektem można zapoznać się w siedzibie urzędu przy ul. Nowej 3, pokój 119 w dni robocze od godz. 8:00 do 15:00.
Prosimy o zapoznanie się z wyłożonym projektem i składanie ewentualnych uwag do zaproponowanych rozwiązań w nieprzekraczalnym terminie do dnia 3 kwietnia 2014 r.
Sprawa dotyczy również naszej dzielnicy dlatego prosimy o sumienne podejście do tego zagadnienia.

Rada Osiedla „Krzyż”


W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:

24.02.2014r. (poniedziałek), o godz. 6.30: w parafii
+Zofia Wojtanowska od rodziny Surgów z Wrocławia
+Mieczysław Śliwa od siostry Marii z dziećmi
+Józef Ozga od rodziny Surgów z Wrocławia
poza: +Józefa Ozga od uczestników pogrzebu

25.02.2014r. (wtorek), o godz. 6.30: w parafii
+Józef Mazur od sąsiadów: Breńskich, Starzyków, Osmolów, Majerczyków, Świętków, Stefańskich
+Zenon Stepek od Kuzynki Ligorii z rodziną
+Marek Marszałek od Heleny Opiela

26.02.2014r. (środa), o godz. 6.30: w parafii
+Roman Dudek od chrześnicy z rodziną
 
27.02.2014r. (czwartek), o godz. 6.30: w parafii
+Jan Woźny od koleżanek i kolegów z pracy, Wydział Nawozów
poza: +Marian Polański od sąsiadów z ul. Pomarańczowej
 
28.02.2014r. (piątek), o godz. 6.30: w parafii
+Krzysztof Trela od rodziny Kozłów
+Helena Jarek od rodziny Początko
poza: +Helena Jarek od syna Tadeusza z żoną i córkami
poza: +Helena Jarek od uczestników pogrzebu

01.03.2014r. (sobota), poza parafią: o godz. 6.30
+Bożena Stepek od uczestników pogrzebu<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie