VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 LUTEGO 2014 r. 2014-02-16

Życie człowieka to wielka pielgrzymka od dzieciństwa do starości, od doczesności do wieczności. Na tej drodze życia Bóg dał nam niezmienne Boże prawo, które mamy odczytać i wprowadzić w życie, aby samych siebie uświęcić, uwielbić Boga i osiągnąć wyznaczony nam cel – życie wieczne. To Boże prawo Chrystus nam objaśnił na nowo. Pozostaje odwieczne pytanie: czy żyjemy według tego Prawa? W tej chwili, kiedy stajemy w sposób uroczysty przed Bogiem, przeprośmy Go za brak tej wierności.

Przypominamy, że dzisiejsza składka jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Przed kościołem zbierane są ofiary na pokrycie kosztów remontu domu Sióstr. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.

1. Msze św.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Dzisiaj I niedziela 40 Godzinnego Nabożeństwa.

Porządek Adoracji : Dzieci adorują Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 10.30. Matki, Niewiasty od godz. 15.00, Ojcowie od 16.00 a od godz. 17.00 Młodzież i Gimnazjum klasy I.
Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie 40 Godzinnym. Znajdźmy czas aby trwać na Adoracji przy Chrystusie Eucharystycznym.

2. W środę zapraszamy jak zwykle na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00. Bardzo serdecznie prosimy o liczniejszy udział w tym nabożeństwie, które przygotowuje nas do Jubileuszu 100 lecia obecności Obrazu w naszej parafii. Prosimy o obecność wszystkich rodzin, które przeżyły Nawiedzenie w danym tygodniu za których jest odprawiana Msza święta. Informujemy, że jeden Obraz nawiedza domy przy ulicy Krzyskiej z przyległymi w kierunku ul. Jaracza a drugi domy przy ulicy Woszczerowicza, Węgrzyna i Krzyską do Jaracza.

4. W czwartek comiesięczne spotkanie modlitewne przed I Komunią św. dla klas II
i ich Rodziców. Prosimy o obecność wszystkich na tym spotkaniu. Będą też omawiane dalsze sprawy organizacyjne związane z I Komunią.

Też w czwartek kolejne spotkanie formacyjne dla Franciszkańskiego Zakonu
Świeckich w Domu Katechetycznym po wieczornej Mszy świętej. Obecność obowiązkowa.

5. W przyszłą niedzielę kolejne 40 Godzinne Nabożeństwo. Jego porządek będzie następujący: Dzieci będą adorować od godz. 14.30, od 15.00 Matki, Niewiasty, od 16.00 Ojcowie, Mężczyźni, od 17.00 Młodzież i klasy II Gimnazjum. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

6. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i
zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. Prosimy o obecność wszystkich Ojców należących do Róż.

7. Siostry służebniczki zapraszają na spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego we wtorek 18 lutego. Rozpoczynamy Mszą święta o godz. 17.00 w kościele a później spotkanie w domu sióstr.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze
życzenia imieninowe: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy również do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Andrzej Rutka l. 62. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie………

10. Odwieczne Boże Prawo zostało nam wytłumaczone przez Jezusa Chrystusa. Naszym zadaniem jest odczytać to Prawo w całości bez pokusy wybiórczości, z miłością i zaufaniem, a następnie wprowadzić w życie. Niech ono nie będzie tylko literowym zapisem, ale stanie się drogowskazem, pobudzającym nas do odważnego kroczenia do domu Ojca. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Szczęść Boże wszystkim na cały tydzień.


W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:

17.02.2014r. (poniedziałek), poza parafią, ogł. o godz. 6.30:
+Kazimierz Zdziebko od uczestników pogrzebu

18.02.2014r. (wtorek), poza parafią, ogł. o godz. 6.30:
+Aniela Tabor od uczestników pogrzebu

19.02.2014r. (środa), poza parafią, ogł. o godz. 6.30:
+Genowefa Sieradzka od uczestników pogrzebu

20.02.2014r. (czwartek), poza parafią, ogł. o godz. 6.30:
+Bartłomiej Graniczkowski od uczestników pogrzebu

21.02.2014r. (piątek), poza parafią, ogł. o godz. 6.30:
+Tadeusz Krzemiński od uczestników pogrzebu

22.02.2014r. (sobota), o godz. 6.30: w parafii
+Zofia Wojtanowska od rodziny Kurczabów i Schabów<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie