VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28 MAJA 2006 ROK UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 2006-05-27

W czasie trwania pielgrzymki do naszej Ojczyzny Ojca Świętego Benedykta XVI przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa kieruje nasze myśli i serca ku niebu. Ku tej rzeczywistości, która z jednej strony wydaje się być odległą perspektywą, a z drugiej powinna być czymś bliskim, ciągle obecnym w naszym życiu.
Niech to spotkanie z Chrystusem wstępującym do nieba ożywi w nas pragnienie pójścia za Nim do domu naszego wspólnego Ojca a słowa papieża Benedykta XVI wypowiedziane w czasie obecnej pielgrzymki śladami Jana Pawła II niech nam pomogą ożywić naszą wiarę i trwać mocno w niej.Na progu świętej Eucharystii przeprośmy więc Boga, szczególnie za przyjmowanie sakramentów bez świadomości Bożego ich działania i za słaby zapał w głoszeniu nauki Ewangelii.

1. Po południu o godz. 17.30 będzie nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do Ducha Świętego.

2. Dobiega końca czas, w którym wspominaliśmy spotkania zmartwychwstałego Pana z Apostołami. Od dziś rozpoczynamy oczekiwanie na obiecane Zesłanie Ducha Świętego. Oczekując na Jego przyjście, prośmy o umocnienie naszej nadziei. W tygodniu w poniedziałek, wtorek, środę nabożeństwo majowe z Nowenną do Ducha Świętego będzie o godz. 18.00 a po nim Msza Święta. Od czwartku Nowenna do Ducha Świętego będzie po wieczornej Mszy Świętej wraz z Litanią do Serca Pana Jezusa. Niech ta czerwcowa modlitwa będzie wynagrodzeniem Bogu za nasze grzechy i nieprawości.

3. We wtorek zapraszamy na specjalne nabożeństwo w intencji Matek i program dla nich przeniesione z piątku 26 V ze względu na pielgrzymkę Ojca Świętego Benedykta XVI. Zapraszamy więc wszystkie Matki i tych, którzy pragną im wyrazić wdzięczność.

4. W tym tygodniu przypada I Piątek i I sobota Miesiąca. Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę , czwartek i piątek od godz. 17.00. Chorych odwiedzimy w I piątek od godz. 7.45. Prosimy ich zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

5. W piątek Droga Krzyżowa będzie o godz. 20.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojca Świętego o Jego rychłą beatyfikację i kanonizację. Nie ustawajmy we wspólnej modlitwie w tej intencji o którą także prosił Ojciec Święty Benedykt XVI w czasie obecnej pielgrzymki do naszej Ojczyzny.

6. W przyszłą niedzielę 4 czerwca przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy się okres wielkanocny i czas Komunii Św. wielkanocnej. Kto jeszcze nie wypełnił tego obowiązku niech to uczyni w tym tygodniu.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; potrzebnego zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Józef Nowak l. 85. Rodzinie składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie...

9. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Pragniemy ją przeżyć jak najgodniej zwłaszcza Mszę Świętą i Procesję Eucharystyczną. Proponujemy aby w tym roku główny ołtarz był przy ul. Ks. Kmiecika od strony wschodniej w pobliżu posesji p. p. Olszówków gdzie byłaby celebrowana Msza Święta o godz. 9.00. Po skończonej Mszy Świętej procesja do kościoła przebiegałaby wzdłuż ul. Ks. Kmiecika przy której byłby pierwszy ołtarz przy posesji pp. Surmiaków. Pozostałe ołtarze wzdłuż ul. Krzyskiej. Drugi ołtarz byłby w okolicy posesji pp. Kiełbasów, trzeci przy posesji pp. Dynowskich, czwarty przy posesji pp. Płudowskich. Prosimy o włączenie się w przygotowanie proponowanych ołtarzy mieszkańców w pobliżu ołtarzy. Do głównego prosimy aby włączyli się z pomocą mieszkańcy także ul. Nowodąbrowskiej. Do pierwszego ołtarza na trasie procesji mieszkańcy ul. Ks. Kmiecika, drugiego mieszkańcy tej części ul. Krzyskiej, Spokojnej i ul. Stalowej, trzeciego tej części ul. Krzyskiej oraz ulic Szklanej Chryzantemowej, Olchowej, czwarty tej części ul. Krzyskiej oraz ul. przyległych po tej stronie ołtarza z ulicami Morelowej, Dutkiewicza, Studnickiego i Leszczynowa. By dobrze przygotować się do tej uroczystości zapraszamy na specjalne spotkanie we wtorek po wieczornym nabożeństwie. Prosimy o obecność wszystkich, którym zależy na tym by jak najgodniej uczcić Chrystusa Eucharystycznego, który przejdzie pośród naszych domów tej części naszego Osiedla.

10. Zapatrzeni w niebo, ale z oczami otwartymi na potrzeby i cierpienia bliźnich, idźmy z radością do naszych prac i obowiązków z nadzieją na spotkanie z Chrystusem w domu naszego Ojca. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie