II NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 STYCZNIA 2014 r. 2014-01-19

Gromadzimy się w niedzielę wokół Pana Jezusa przychodzącego do nas w Eucharystii, aby wielbić Boga, dziękować Mu i wypraszać potrzebne łaski. W naszych modlitwach dziś będzie nam towarzyszył św. Jan Chrzciciel, o którym usłyszymy w czytaniach. Liturgia dzisiejszej niedzieli wzywa nas, byśmy umocnieni łaską wiernej modlitwy, przeciwstawiali się każdemu przywiązaniu do grzechu, nawet powszedniego, by Chrystus mógł w nas wzrastać i nadawać kierunek naszym myślom i uczynkom. Kościół zaprasza nas także dzisiaj do zwrócenia się w stronę migrantów i uchodźców, których Światowy Dzień właśnie obchodzimy. Obejmijmy modlitwą zjawisko migracji. W trwającym tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan prośmy o jedność wyznawców Chrystusa.


1. Msze święte jak w każdą niedzielę. wieczorną Mszą Świętą o godz. 18.00.
Dzisiejsze ofiary zbierane przed kościołem są przeznaczona na pokrycie kosztów REMONTU DOMU SIÓSTR. Bóg zapłać za złożone ofiary. Po Mszy św. o godz. 10.30 będą Jasełka w wykonaniu dzieci.

2. We wtorek , 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za nasze kochane Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

3. Po Nawiedzeniu Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej codziennie w parafiach naszej diecezji w ciągu roku odbywają się Adoracje Najświętszego Sakramentu. Dla naszej parafii ten dzień został wyznaczony na 22 stycznia każdego roku. W tym roku przypada we środę. Adoracja rozpocznie się Mszą świętą o godz. 8.00 i będzie trwać do godz. 17.00. O godz. 17.00 zakończenie Adoracji i wieczorna Msza święta. Adoracja w ciągu dnia będzie odbywać się w ciszy.

Szczegóły Adoracji także w gablocie ogłoszeń, w Biuletynie Niedzielnym i na stronie internetowej naszej parafii. Przyjdźmy na Adorację jak najliczniej znajdując czas dla Chrystusa obecnego w Eucharystii i na osobistą modlitwę.

4. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej. Bardzo prosimy aby Rodziny przyjmujące Obraz przychodziły na Mszę świętą i Nowennę przynosząc Obraz i zostawiając listę Rodzin, które przyjęły obraz w tygodniu. Obecnie jeden obraz wędruje ulicą Fałata i dalej Ćwiklińskiej a drugi obraz ulicą Ks. Kmiecika następnie ulicą Krzyska z przyległymi w kierunku kościoła. Prosimy aby Rodziny z tego terenu zainteresowały się gdzie jest Obraz i ustaliły sobie kolejność Nawiedzenia.
Natomiast te Rodziny, które nie mogły przyjąć obrazu wcześniej, będą mogły przyjąć Obraz w innym terminie.
Nie zmarnujmy z możliwości wyproszenia łask za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy także o liczniejsza obecność w środy na Nowennie tym bardziej, ze jest to Rok Jubileuszowy 100 lecia obecności Obrazu w naszej parafii. A to zobowiązuje.

5. W liturgiczne święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, tj. 25 stycznia 2014 r., będziemy przeżywać w Kościele tarnowskim radość związaną z przyjęciem święceń biskupich przez dwóch nowych biskupów pomocniczych naszej diecezji: ks. Jana Piotrowskiego i ks. Stanisława Salaterskiego. Uroczysta Msza św., połączona z udzieleniem sakry biskupiej, będzie celebrowana w tym dniu pod przewodnictwem metropolity krakowskiego ks. kard. Stanisława Dziwisza w Bazylice Katedralnej w Tarnowie, o godz. 10.00. Uroczystości będą transmitowane w RDN MAŁOPOLSKA, RDN NOWY SĄCZ I TELEWIZJA TRWAM. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00. Ks. Biskup Ordynariusz prosi o modlitwę wszystkich Diecezjan w intencji nowych Księży Biskupów Pomocniczych.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 Nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, szczególnie błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

W tym tygodniu patronują nam:
21 I – Święta Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.
24 I – Święty Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.
26 I – Święci Tymoteusz i Tytus, uczniowie Świętego Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę.

8. Caritas Diecezji tarnowskiej zwraca się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

9. Ogłoszenie w sprawie obowiązkowego szczepienia psów o kotów w dniu 23 styczeń jest w gablocie ogłoszeń. Szczepionka kosztuje 30 złotych.

10. Porządek kolędy w osobnej wiadomości.

11. W sakramencie chrztu świętego otrzymaliśmy nie tylko dary, ale i obowiązki. Między innymi obowiązek apostolstwa. Idźmy więc i głośmy Chrystusa: słowem, czynem i życiem – w ten sposób realizując powołanie do świętości. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.


W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:


20.01.2014r. (poniedziałek), godz. 6.30: (w parafii):

+Maria Łakoma od Rady rodziców klasy III b Gimnazjum w Tuchowie
+Marian Polański od Stanisława Matela z rodziną

21.01.2014r. (wtorek), godz. 6.30: (w parafii):

+Krzysztof Trela od rodziny Korzeniowskich i Golec
+Jan Woźny od rodziny Kotwów i Żaków
poza: +Jan Woźny od uczestników pogrzebu

22.01.2014r. (środa), godz. 8.00: (w parafii):

+Krystyna Osmola od członkiń Róży

23.01.2014r. (czwartek), godz. 6.30: (w parafii):

+Weronika Kołpa od Róży Grażyny Wójcik

24.01.2014r. (piątek), godz. 6.30: (w parafii):

+Józef (on) Marek od bratanic Heleny i Marii
+Weronika Ptak-Kobierska od Ireny i Eugeniusza Wąż

25.01.2014r. (sobota), poza parafią, ogł. o godz. 6.30:

+Bronisław (on) Witek od uczestników pogrzebu
<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie