II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU - 5 STYCZNIA 2014 r. 2014-01-05

Trwa radość ze świąt Bożego Narodzenia, radość z zamieszkania Jezusa wśród nas. Z tego to powodu chcemy być dobrzy dla drugich, bo Bóg jest dobry dla nas. Liturgia czytań nawiązuje dziś do istoty tajemnicy wcielenia. Oto Słowo - druga osoba boska - stało się człowiekiem. Tym, którzy to Słowo przyjęli, dało moc, by mogli stać się dziećmi Bożymi. Z pokorą i miłością przyjmijmy Boże Słowo do naszych serc i naszego życia, i prośmy nowo narodzonego Jezusa podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, aby radość Bożego Narodzenia stała się naszym udziałem. Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na cele kurialne.

1. Obchodzimy dziś drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Liturgia tej niedzieli daje nam jeszcze jedną możliwość zatrzymania się nad tajemnicą Boga, który przyszedł, aby zamieszkać z nami, by stać się jednym z nas i aby nas pociągnąć ku sobie, jak mogliśmy usłyszeć w czytaniu z Listu św. Pawła Apostoła do Efezjan. Dzisiejsza niedziela jest zarazem pierwszą niedzielą nowego roku. Zadbajmy zatem o to, by ten rok był przeżywany przez nas w jedności z Bogiem i drugim człowiekiem. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 18.00.

2. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego popularnie zwaną uroczystością Trzech Króli. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Na Mszy św. o godz. 10.30 Kolędnicy Misyjni złożą dary na Misje, które otrzymali w czasie kolędowania. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

3. Błogosławieństwo kompletów na Trzech Króli w których znajdzie się kreda, węgielek i kadzidło będzie na wszystkich Mszach. Rozprowadza je nasza Caritas. Ofiary za komplet 2 zł. Można złożyć większa ofiarę, będzie ona przeznaczona na potrzeby Caritas naszej parafii.

4. W środę po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00 będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po niej rozpocznie się dalsza Peregrynacja Obrazów w rodzinach. Przypominamy, że Rodziny przyjmujące Obrazy przynoszą je we środy na Nowennę a kolejne odbierają po skończonej Nowennie. Przypominamy także o pisaniu podziękowań i próśb w specjalnej kronice i przynoszenie kartek na Nowennę do odczytania. Rodziny przynoszą także Listę przyjmujących Obraz i uczestniczą w każdą środę we wspólnej Mszy świętej za Rodziny które przyjęły Obraz. Bóg zapłać za złożone ofiary na tę Mszę świętą. Do pomocy w modlitwach w czasie Nawiedzenia Obrazu służy specjalna książeczka, która była rozprowadzana a także inne pomoce w tym Pismo święte. Prosimy z nich korzystać.
5. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca. Dzień Skupienia, Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego i całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie o godz. 6.30 Godzinkami o Męce Pańskiej. O godz. 7.00 Msza święta a po niej Adoracja, którą zaczyna Franciszkański Zakon Świeckich. Adoracja potrwa do godz. 16.45. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 17.00 Msza święta a po Niej Droga Krzyżowa. Szczegółowy program Dnia Skupienia jest umieszczony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy do udziału w nim by wypraszać Boże błogosławieństwo na cały rok.
6. W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia Pańskiego. Jednak jego duch, duch otwarcia się na to, czym Bóg pragnie nas obdarzyć, powinien nam towarzyszyć nie tylko w tym czasie, ale w całej naszej codziennej trosce o to, by stawać się coraz bardziej dziećmi Bożymi jak Jezus. Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Na Mszy św. o godz. 12.00 będzie udzielany Chrzest. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii.
Dzieci klas II zapraszamy z Rodzicami na Mszę świętą o godz. 10.30. Będzie to comiesięczne spotkanie modlitewne.

7. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego. Prosimy o zabranie Biuletynu Niedzielnego bo w nim jest porządek kolędy i informacja o Mszach świętych zamówionych podczas pogrzebu.

8. Porządek kolędy W osobnej wiadomości.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności +Cecylia Śliwa l. 88 i + Stanisław Obal l. 49. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…..

10. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na Adorację.

W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:

06.01.2014r. (poniedziałek), poza parafią, ogł. o godz. 7.00:
+Helena Jarek od uczestników pogrzebu

07.01.2014r. (wtorek), poza parafią, ogł. o godz. 6.30:
+Kazimierz (on) Zdziebko od uczestników pogrzebu

08.01.2014r. (środa), godz. 6.30: (w parafii):
+Marek Marszałek od Marka i Anety Mleczko
poza: +Marek Marszałek od uczestników pogrzebu

09.01.2014r. (czwartek), godz. 6.30: (w parafii):
+Marian Polański od Anety i Katarzyny z rodzinami
+Mieczysław (on) Śliwa od matki Celiny

10.01.2014r. (piątek), godz. 7.00: (w parafii):
+Krzysztof Trela od Tadeusza Drewko
poza: +Krzysztof Trela od uczestników pogrzebu

11.01.2014r. (sobota), godz. 6.30: (w parafii):
+Roman Dudek od brata Tadeusza z rodziną
+Jan Woźny od teściowej Heleny Augustyn
poza: +Jan Woźny od uczestników pogrzebu
<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie