NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY – 29 XII 2013 r. 2013-12-29

Dziś w liturgiczne święto Najświętszej Rodziny Bóg stawia nam przed oczyma wyjątkową rodzinę – Najświętszą Rodzinę. Powołanie do życia w małżeństwie i rodzinie jest jedną z dróg do świętości. Apostoł Narodów w dzisiejszym drugim czytaniu wskazuje na cnoty, które pomagają we wzajemnym uświęceniu i budowaniu prawdziwej wspólnoty rodzinnej, czyli domowego Kościoła. Są nimi: miłosierdzie, dobroć, pokora, cichość, cierpliwość, gotowość do przebaczenia. Kończący się rok skłania nas do zrobienia rachunku sumienia także w odniesieniu do naszej najbliższej rodziny. Jeżeli sumienie wyrzuca nam zaniedbania, to trzeba, abyśmy wzbudzili w sobie żal za grzechy i podjęli mocne postanowienie poprawy oraz zadośćuczynili za wyrządzone krzywdy i popełnione błędy.


1. Nadal przeżywamy radość Narodzenia Pańskiego, Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

2. We wtorek przypada wspomnienie świętego Sylwestra – papieża – zakończenie roku kalendarzowego. Z tej okazji zapraszamy wszystkich na godzinę 17.00 na uroczystą Mszę Świętą dziękczynną za ten mijający rok połączoną z Nieszporami. Podziękujemy Bogu - Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, które otrzymaliśmy w tym Roku. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Nasza liczna obecność na nim niech będzie podziękowaniem Panu Bogu za miniony Rok 2013.

3. We środę Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte w tym dniu będą o godz. 7. 00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i 18.00. Mimo różnych atrakcji sylwestrowych nie zapomnijmy o rozpoczęciu z Bogiem w sercu 2014 roku. Wpatrzeni w Maryję – Królową Pokoju, w pierwszy dzień stycznia modlimy się o tak potrzebny pokój na świecie. W środę po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Składka z Nowego Roku przeznaczona jest na cele diecezjalne.

4. W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy od godz. 7.45. Prosimy zgłosić Ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

5. Wszystkim, którzy pracowali przy sprzątaniu i dekorowaniu kościoła, przygotowali i wspomagali materialnie dekorację szopki w kościele i na zewnątrz kościoła, składamy serdeczne podziękowania. Niech Dobry Bóg za każdy czyn dla Niego i parafii wynagrodzi swoją łaską i błogosławieństwem. Wszystkim dziękujemy na ręce siostry Przełożonej Albiny mówiąc Bóg zapłać.

6. W naszej Parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Jak się do tej wizyty przygotowujemy? Jak chcemy ją przeżywać, aby była jak najbardziej owocna?

7. Porządek kolędy (osobna wiadomość)


8. Wszystkim Drogim Parafiankom, Parafianom i Gościom życzymy w Nowym Roku wszelkiej pomyślności: zdrowia, szczęścia, wielu sukcesów i spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg Wam w tym – 2014 roku – błogosławi i udziela swej mocy. „Rodzina jest powołana, (…) aby stawać się miejscem, w którym życie, dar Boga, może rozwijać się zgodnie z wymogami prawdziwego ludzkiego wzrostu” Na budowanie atmosfery sprzyjającej rozwojowi życia zarówno fizycznego, jak i duchowego oraz na naśladowanie cnót Świętej Rodziny w naszych rodzinach przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

9. Zachęcamy do wyjazdu na ośmiodniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 11 do 18 marca 2014 roku z Biurem Pielgrzymkowym naszej diecezji z siedzibą w Porąbce Uszewskiej. Zainteresowanych prosimy o podjęcie decyzji i zgłoszenie się po formularz pielgrzymkowy najpóźniej do niedzieli 5 stycznia 2014 r., ponieważ Biuro musi załatwiać formalności włącznie z wizami. Cena promocyjna 640 euro i 180 dolarów. Przy zapisie wpłata 100 euro. Wszelkie formalności wstępne można załatwić w naszej parafii. Reszta będzie załatwiana w Biurze pielgrzymkowym.

10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Wanda Dziedzic l. 86. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek 30 grudnia o godz. 13.30. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

11. Przeżyjmy te ostatnie dni starego i pierwsze dni nowego roku w atmosferze pokoju i radości ducha, rozważając jak Maryja w swoim sercu wielkie dzieła, w jakich już Pan Bóg pozwolił nam uczestniczyć, i prośmy, abyśmy zechcieli otworzyć się na to, czego Pan Bóg chce nam udzielić w tym nadchodzącym. Wszystkim na cały tydzień i na Nowy Rok życzymy Szczęść Boże.


W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:


30.12.2013r. (poniedziałek), godz. 6.30: (w parafii):
+Edward Kiwior od Zofii i Eugeniusza Bator z Dąbrowy Tarnowskiej

31.12.2013r. (wtorek), godz. 6.30: (w parafii):
+Maria Łakoma od rodzin z Tuchowa z ul. Reymonta: Wiśniowskich, Kiesielewiczów i Sajdaków
+Zofia Wojtanowska od siostry Stanisławy z Klikowej

01.01.2014r. (środa), poza parafią ogł. o godz. 7.00:
+Marcin Wojtas od uczestników pogrzebu

02.01.2014r. (czwartek), godz. 6.30: (w parafii):
+Józef (on) Mazur od Leszka i Wiesławy Kozyrów
+Marian Polański od Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

03.01.2014r. (piątek), godz. 6.30: (w parafii):
+Jan Woźny od rodziny Przepiórkowskich i Kęska
poza: +Jan Woźny od uczestników pogrzebu

04.01.2014r. (sobota), poza parafią ogł. o godz. 6.30:
+Krzysztof Trela od uczestników pogrzebu<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie