XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.11.2013 r. 2013-11-03

Bóg ukochał swoje stworzenie i wszystkich pragnie doprowadzić do zbawienia w swoim Kościele. Dzisiaj to zbawienie może stać się naszym udziałem, jeżeli przyjmiemy Chrystusa i zaprosimy Go do swojego domu, jak przyjął Go Zacheusz. Syn Człowieczy przez tę Eucharystię nieustannie szuka zagubionych i obdarza swymi dobrami. Chrystus przychodzi w gościnę do grzeszników, przyjmijmy Go przez pokorne wyznanie swych win. Dziś I niedziela miesiąca dlatego po Mszy świętej wspólna Adoracja.

1. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po południu 15.00 z racji I niedzieli Msza święta z udzielaniem Sakramentu Chrztu. O godz. 17.30 Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

2. W tygodniu wieczorna Msza św. o godz. 17.00. Do piątku 8 XI po wieczornej Mszy świętej Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Do tego dnia możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych. W pozostałe dni listopada, Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami będzie w poniedziałek, wtorek i w czwartek po wieczornej Mszy św.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

4. W czwartek comiesięczne spotkanie klas III Gimnazjum przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Prosimy o obecność wszystkich a także ich Rodziców.

5. W piątek Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Godzinkami o Męce Pańskiej o godz. 6.30. O 7.00 Msza św. a po niej rozpoczęcie całodziennej Adoracji przez Franciszkański Zakon Świeckich. Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego połączone z odmawianiem Różańca za zmarłych o godz. 16.30 zakończą Adorację. O 17.00 Msza św. wieczorna. Po niej Droga Krzyżowa i ucałowanie Relikwii Św. Krzyża.

Jest to też ostatni dzień, w którym możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych. W tym celu należy wzbudzić taką intencję, nawiedzić cmentarz i odmówić modlitwy za zmarłych.

6. W sobotę, 9 listopada obchodzimy rocznicę poświęcenia bazyliki na Lateranie, czyli kościoła katedralnego papieża, dlatego też bazylika ta nazywana jest „matką wszystkich kościołów”. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie za papieża i cały Kościół.

8. W przyszły poniedziałek11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Obok oficjalnych obchodów nasze kościoły i domy wypełnią się modlitwą za tych, którzy oddawali życie za wolność Polski, i za tych, którzy w trudzie budowali i którzy kształtują jej współczesność. W naszym kościele parafialnym uroczysta Msza św. za Ojczyznę będzie o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flagi w naszych domach.

9. Również w przyszłą niedzielę po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę na ten cel.

10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask Bożych i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

11. Krakowskie Centrum Diagnostyki zaprasza na specjalistyczne badanie w kierunku osteoporozy. Badanie takie jest zalecane dla każdej dorosłej osoby. Badanie odbędzie się w najbliższy PONIEDZIAŁEK – 04.11.2013 NA PARKINGU PRZY DOMU KATECHETYCZNYM W AMBULANSIE. Badanie takie jest zalecane dla każdej dorosłej osoby.

12. Informujemy podopiecznych naszej Caritas, że wydawanie darów będzie w czwartek 7 listopada od godz. 16.00 do 18.00. Ewentualne dokończenie będzie w piątek 8 listopada od 16.00 do 17.00. Prosimy o dostosowanie się do terminu odbioru.

13. Krakowskie Centrum Diagnostyki zaprasza na specjalistyczne badanie w kierunku osteoporozy. Badanie takie jest zalecane dla każdej dorosłej osoby. Badanie odbędzie się w najbliższy PONIEDZIAŁEK – 04.11.2013 NA PARKINGU PRZY DOMU KATECHETYCZNYM W AMBULANSIE od godz. 14.30 – 15.00. Badanie trwa ok. 2 minuty i jest zalecane dla każdej dorosłej osoby. Po badaniu otrzymuje się wynik określający poziom wapnia w kościach. Koszt badania 25 złotych.

14. Wielu z nas, wprost z tej świątyni uda się na cmentarz, aby jeszcze raz odwiedzić groby bliskich i zyskać odpust zupełny. Dzisiaj, przez cały listopad i przez całe życie, pamiętajmy, że cmentarz to nie jest koniec drogi życiowej naszych bliskich. Cmentarz to etap w drodze do wieczności. To oczekiwanie zmartwychwstania. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na wspólną Adorację

W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:


04.11.2013r. (poniedziałek), poza (ogł. o 6.30):
+Zofia Wojtanowska od uczestników pogrzebu

05.11.2013r. (wtorek), poza (ogł. o 6.30):
+Kazimierz Kiełbasa od uczestników pogrzebu

06.11.2013r. (środa), poza (ogł. o 6.30):
+Helena Jarek od wnuczki Aleksandry z Arturem

07.11.2013r. (czwartek), godz. 6.30: (w parafii):
+Bogusława Habel od Małgorzaty i Andrzeja Gębala

08.11.2013r. (piątek), godz. 7.00: (w parafii):
+Mieczysław Szatko od wnuczka Pawła i Ani

09.11.2013r. (sobota), godz. 6.30: (w parafii):
+Edward Kiwior od rodziny Mrozów i Święchów<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie