XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 PAŹDZIERNIKA 2013 r. ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 2013-10-26

Przeżywamy dzisiaj uroczystość poświęcenia kościoła parafialnego. Pragniemy razem, jako wspólnota parafialna, wielbić Boga i składać Mu dziękczynienie za dar tego kościoła, w którym się gromadzimy, aby doznać tajemnicy bliskości Boga. Z wdzięcznością módlmy się za budowniczych i fundatorów żyjących i nieżyjących. Polecajmy osoby zatroskane o wystrój i porządek domu Bożego. Prośmy o potrzebne łaski dla nas i całej parafii. Za grzechy i zaniedbania, zwłaszcza brak troski o kościół parafialny, przeprośmy Boga, abyśmy mogli godnie uczestniczyć we Mszy Świętej. Składka na tacę z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na budujące się kościoły w diecezji.


1. W ostatnią niedzielę października bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwo
różańcowe wszystkich, kto tylko może a zwłaszcza tych, którzy w ciągu tygodnia nie mogą brać w nim udziału. Nabożeństwo jak zwykle o godz. 17.15. Po Mszy świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.


2. We środę nabożeństwo różańcowe będzie połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.15.


3. We czwartek zakończenie nabożeństw różańcowych o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy.


4. W piątek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego Świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w niebie. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 do południa. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Po południu o godz. 14.00 będzie Msza św. na Cmentarzu a po Niej procesja po cmentarzu połączona z odmawianiem Różańca i modlitwami za zmarłych. Bardzo serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. i prosimy o udział w modlitwach w czasie procesji po cmentarzu. W czasie Mszy św. o godz. 14.00 na cmentarzu można przyjąć po raz drugi Komunię św. i ofiarować Ją w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. Będzie też na cmentarzu składka podczas Mszy św.


5. Od południa Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny można zyskać Odpust Zupełny dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej pod zwykłymi warunkami: łaska uświęcająca, Komunia Święta, nawiedzenie kościoła lub kaplicy cmentarnej i odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca..., oraz modlitwy w intencji Ojca świętego np. Pod Twoją obronę. Można też zyskiwać Odpust Zupełny w dniach od 1 – 8 listopada, gdy nabożnie odwiedzimy cmentarz i pomodlimy się za zmarłych, spełniając zwykłe warunki

zyskania Odpustu. Bardzo serdecznie zachęcamy do zyskiwania tych Odpustów i ofiarowania ich za dusze zmarłych.

6. Zwyczajem ostatnich lat zbierane są ofiary na cmentarzach z okazji uroczystości Wszystkich Świętych. Celem kwesty jest utrzymanie naszego diecezjalnego Seminarium, które pomimo zmieniającej się sytuacji społecznej wciąż opiera się na dobrowolnych ofiarach wiernych.


7. W sobotę Dzień Zaduszny. Msze św. 7.00, 8.00, do południa. O godz. 14.00 na

cmentarzu i o godz. 17.00 w kościele. Wypominki będą czytane: W Dzień Zaduszny od 6.30, 7.30, przed południem i po południu po Mszy św. o godz. 17.00 połączone z Różańcem.


8. Od soboty w dni powszednie w okresie zimowym wieczorna Msza św. będzie o godz. 17.00. Różaniec za zmarłych w tym tygodniu od 2 do 8 XI będzie połączony z wypominkami po wieczornej Mszy św.


9. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca listopada. Spowiedź przed I piątkiem i przed Wszystkimi Świętymi będzie w środę i czwartek od godz. 16.00. Chorych odwiedzimy dopiero w sobotę w Dzień Zaduszny od godz. 9.00 ze względu na Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy ich zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.


10. W tych najbliższych dniach będziemy pamiętać o naszych zmarłych. Pamięć ta niech będzie wyrazem nie tylko naszej kultury ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenia dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane zanieśmy im dar modlitwy zwłaszcza dar Mszy świętej, wypominek i to co naprawdę kosztuje, trochę ofiary i poświęcenia z naszej strony – nasze nawrócenie i pokutę. Uszanujmy też miejsce na którym spoczywają zmarli. Niech cmentarz, który jest miejscem poświęconym będzie miejscem modlitwy i ciszy. Na swoim miejscu niech pozostaną kwiaty i znicze. Odwiedzając groby zmarłych pamiętajmy o modlitwie stojąc nad mogiłami. To jest przecież sens naszych odwiedzin. Pamiętajmy o grobach kapłanów, dobrodziejach a zwłaszcza o Ks. Prałacie Andrzeju Kmieciku.


11. W kiosku naszej Caritas są do nabycia różne przedmioty a jeszcze w tym tygodniu znicze. Zachęcamy do ich nabywania pamiętając, że tym samym wspieramy potrzebujących w naszej parafii. Pamiętajmy o nabyciu Gościa Niedzielnego i Biuletynu w którym jest więcej aktualności a także kalendarza z Ojcem świętym..


12. Za chwilę udamy się do swoich rodzinnych domów. Naszym wspólnym domem jest jednak kościół. Wdzięczni Bogu za dar naszej świątyni oraz za ludzi, którzy ją wznieśli i przez minione lata troszczyli się o jej stan, przyjmijmy Boże błogosławieństwo, abyśmy potrafili z otwartym sercem stawać w domu Bożym i abyśmy nie ustawali w zabieganiu o jego piękno. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.


W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:


28.10.2013r. (poniedziałek), godz. 6.30: (w parafii)
+Kazimierz Kiełbasa od Marty i Andrzeja Wójtowicz i mamy Romualdy Kawa
29.10.2013r. (wtorek), godz. 6.30: (w parafii)
+Mieczysław Szatko od wnuczki Magdaleny i Pawła

30.10.2013r. (środa), godz. 6.30: (w parafii)
+Maria Łakoma od rodziny Fryzowskich z Tuchowa

31.10.2013r. (czwartek), poza (ogł. o 6.30):
+Maria Łakoma od uczestników pogrzebu

01.11.2013r. (piątek), poza (ogł. o 7.00):
+Marcin Wojtas od uczestników pogrzebu
02.11.2013r. (sobota) poza (ogł. o 7.00):
+Zofia Wojtanowska od uczestników pogrzebu<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie