XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 SIERPNIA 2013 r. 2013-08-11

Gotowość na przyjście Chrystusa, o czym przypomina nam dzisiejsza Ewangelia, wyraża się w życiu wiarą i wiernością Jego nauce. Zarówno trwanie w wierze, jak i wierność, wymagają od człowieka podjęcia wysiłku i niejednokrotnie – zwłaszcza w naszych czasach – łączą się z wielką duchową walką. W tej walce nie jesteśmy osamotnieni. Pan Bóg wspiera nas swoją łaską – umacnia nas swoim słowem, karmi „pokarmem z nieba” w Eucharystii oraz pobudza do działania godnymi naśladowania wzorami. Przyjmijmy te Boże pomoce z wdzięcznością.

Przypominamy, ze dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na bieżące potrzeby parafii. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

Msze św. jak każdą niedzielę wakacyjną: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.

Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Prosimy o sumienną obecność.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy która będzie po wieczornej Mszy św.


3. W czwartek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z naszą tradycją na Mszy Świętej pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża. Ofiarujmy Maryi nie tylko poświęcone w tym dniu bukiety i wieńce, ale przede wszystkim serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Msze Święte będą o godzinie o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Składka na tacę będzie przeznaczona na KUL i PAT przeniesiona z dzisiejszej niedzieli.


4. Z tym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.


5. W sobotę wyruszy Piesza Tarnowska Pielgrzymka do Częstochowy. Łączmy się duchowo z diecezjanami i parafianami pielgrzymującymi do Matki Bożej na Jasną Górę. Relacje z pielgrzymki są codziennie w radiu RDN Małopolska i w internecie na stronie: www.ppt.lap.pl


6. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary przed kościołem na remont domu Sióstr. Pamiętajmy o życzliwych ofiarach na ten cel.


7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia:

błogosławieństwa Bożego i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. W tym tygodniu patronujĄ nam:

14 VIII – Święty Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia

17 VIII – Święty Jacek Odrowąż (1200-1257), polski dominikanin, który poświęcił się misjom; jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej


7. Jeszcze tyle przeróżnych niepokojów trapi nie tylko nasze dusze, ale również całe nasze społeczeństwo. Dlatego w tym wirze codzienności warto zauważyć nieocenioną rolę modlitwy, a także sens i religijną wartość milczenia. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę.

A pozostających w domu proszę o modlitewne wsparcie tych wszystkich, który z różnych stron Polski i Europy wyruszyli na pielgrzymie szlaki prowadzące na Jasną Górę, do naszego narodowego sanktuarium.


8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności + Paweł Zapart l. 50, + Janina Pikul l. 70, + Stanisław Mitera l.81. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie……

9. Świadomi naszej zależności od Stwórcy, prośmy Boga, Ojca Wszechmogącego, Jego Jednorodzonego Syna i Ducha Świętego o błogosławieństwo na życie wiarą, nadzieją i miłością w rozpoczynającym się tygodniu. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie