XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 SIERPNIA 2013 r. 2013-08-04Co ma prawdziwą wartość? – To, co jest zanurzone w Bogu, co do Niego prowadzi. Wiedza i mądrość, praca i jej owoce, posiadanie i przyjemność zamiast środkiem mogą stać się celem w życiu. Oby określenie „głupiec”, które Jezus wypowiada w dzisiejszej Ewangelii, nie odnosiło się do nas. Prawdziwa mądrość rodzi się ze spotkania z Bogiem – w sposób szczególny na modlitwie. Pamiętajmy o tym podczas tej Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu. Uczyńmy pierwszy krok na drodze do mądrości – uznajmy, że jesteśmy grzeszni.


1. Msze św. według porządku wakacyjnego 7.00, 9.00, 11.00. Z racji I niedzieli miesiąca o godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu. Wieczorna Msza święta jak zwykle o godz. 18.00. Dzisiejsza niedziela jest liturgicznym wspomnieniem Świętego Jana Marii Vianneya, patrona wszystkich proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Bogu za dar Eucharystii oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.


2. We wtorek Kościół obchodzi święto Przemienienia Pańskiego, przypominając nam wydarzenie na górze Tabor, gdy Jezus ujawnił swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów. W ten sposób pomógł im przyjąć w przyszłości prawdę o swoim zmartwychwstaniu. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Msze św. rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00

3. W środę Msza św. o godz. 18.00 po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza św. a po Niej Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Szczegóły podane są w gablocie ogłoszeń. Adoracja potrwa do godz. 17.45. O tej godz. Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 18.00 Msza święta. i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. O godz. 20.00 Droga Krzyżowa Zapraszamy serdecznie do udziału w tym dniu Skupienia szczególnie na Mszę św. wieczorną i Drogę Krzyżową.

5. W sobotę zapraszamy na Mszę świętą na cmentarzu o godz. 17.00. Uczcimy w sposób szczególny św. Maksymiliana Kolbego patrona kaplicy na cmentarzu. Zaprośmy również krewnych, których zmarli spoczywają na naszym cmentarzu parafialnym. Pamiętajmy o robieniu porządków przy grobach i placach. Śmieci prosimy składać do pojemników na to przeznaczonych. Dbajmy o estetyczny wygląd naszego cmentarza pamiętając o tym, że jest to wizytówka naszej troski o zmarłych.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Prosimy o obecność wszystkich Matek należących do Róż.

7. Również przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za każdą życzliwą ofiarę. W drugą niedzielę sierpnia zawsze ofiary na tacę przeznaczone są na KUL i PAT. Ponieważ w II niedzielę miesiąca zbieramy ofiary na bieżące potrzeby parafii, dlatego ofiary na tacę na KUL i PAT będą przeniesione na 15 sierpnia.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

7 sierpnia – bł. Edmund Bojanowski (1814-1870), Wielkopolanin, świeckiego założyciel Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny, który ukochał wiejskie dzieci, chorych i ubogich. W szczególny sposób będą Go czciły nasze Siostry Służebniczki Dębickie. 8 sierpnia – święty Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, którego zadaniem jest szerzenie Ewangelii poprzez głoszenie słowa i świadectwo życia; 9 sierpnia, – święta Teresa Benedykta od Krzyża, filozof, nawrócona na chrześcijaństwo w wieku 30 lat, karmelitanka. Oddała swoje życie w obozie w Auschwitz. Jest patronką Europy. Prośmy, by święta ta wyprosiła duchowe odrodzenie Starego Kontynentu; 10 sierpnia – święty Wawrzyniec, diakon Kościoła rzymskiego. Zginął męczeńską śmiercią w 258 roku; 11 sierpnia, święta Klara, duchowa siostra świętego Franciszka.

Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.


9. Pozostając na wspólną Adorację wypraszajmy błogosławieństwo Boże by nas umacniało w kroczeniu drogą do Chrystusa i z Chrystusem. Polecajmy Bogu korzystających z urlopów i wakacji, tych dla których jest to czas ciężkiej pracy na roli. Zanośmy też gorącą prośbę o trzeźwość w naszym narodzie. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie