XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 LIPCA 2013 r. 2013-07-21

„Oto mi Bóg dopomaga, Pan podtrzymuje me życie” (Ps 54,6). Pierwsze słowa antyfony na wejście dobrze wyrażają najgłębszą prawdę naszej wiary: Bóg jest tym, kto się troszczy, kto się opiekuje, kto jest blisko. Prawdę tę odkrywamy także w dzisiejszych czytaniach mszalnych. Bóg przychodzi do Abrahama, a Jezus przychodzi do domu rodzeństwa – do Łazarza, Marty i Marii – w Betanii. Ta tajemnica spełnia się dzisiaj w naszym życiu. Bóg przychodzi także do nas. Otwartym sercem przyjmijmy Jego słowo i pozwólmy się nakarmić Ciałem i Krwią Jego Syna.


Przed kościołem są zbierane ofiary na remont domu Sióstr Służebniczek. Składka na tacę jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać za każdą życzliwą ofiarę


Msze św. 7.00, 9.00, 11.00. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00.
W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.


4. W tym tygodniu patronują nam:

W poniedziałek 22 VII – Święta Maria Magdalena

We wtorek 23 VII Święta Brygidy, patronki Europy.

W środę - 24 VII – Święta Kinga (1234-1292), córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego

W czwartek, 25 lipca, Święty Jakub Apostoł.

Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

W piątek 26 VII – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Marii Panny Rodziców Najświętszej Marii Panny. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych rodziców i dziadków.


Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: Błogosławieństwa Bożego i opieki Ich Świętych Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.


5. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę 28 lipca po Mszach św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Tego błogosławieństwa potrzeba także wszystkim podróżującym, bowiem nasze życie bez codziennego korzystania z jakichkolwiek środków transportu, staje się właściwie niewyobrażalne. Skorzystajmy, więc z możliwości uproszenia Bożej łaski w podróży.

6. Kiermasz podręczników szkolnych odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 14 w Tarnowie dnia 25 lipca tj. czwartek od godz. 16.00 do 17.30. Będzie można zakupić podręczniki szkolne dla klas Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.


7. Dnia 26 lipca odwiedzi Pawęzów Mobilne Muzeum Jana Pawła II z Krakowa. Wystawa będzie otwarta od godz. 8.00 do godz. 18.00. O godz. 8.00 nastąpi uroczyste wprowadzenie Relikwii błogosławionego Jana Pawła II do kościoła. O godz. 17.00 będzie odprawiona Msza święta zakończona pożegnaniem Relikwii.


8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Krystyna Knurowska l. 82. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

9. Dziękując Panu Bogu za dar wiary i podejmując wyzwania z tym darem związane, przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie