XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 LIPCA 2013 r. 2013-07-07

Zmieniają się czasy, ale nie zmienia się człowiek. Tak jak przed wiekami, tak i dzisiaj nosi on w swoim sercu wiele pragnień. Potrzebuje światła, by zrozumieć siebie, by odczytać wartość i sens swojego życia, by znaleźć odpowiedź na pytania: „kim jestem?” i „dokąd zmierzam?”. Ludzie wszystkich czasów, a wśród nich i my, potrzebują pasterza. Prośmy Chrystusa, by prowadził nas przez życie, dając nam mądrych i świętych pasterzy: Ojca Świętego, biskupów i kapłanów. Prośmy o to w czasie Eucharystii i podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 11.00. Na czas wakacji nie będzie Nieszporów. Natomiast
wieczorna Msza św. będzie jak zwykle o godz. 18.00.

2. W środę zapraszamy jak zwykle na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej
Pomocy po Mszy świętej wieczornej.

3. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz
Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza św. a po Niej rozpoczęcie Adoracji Najświętszego Sakramentu przez Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Adoracja według wyznaczonego porządku, który wisi w gablocie ogłoszeń potrwa do godz. 17.45. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 18.00 Msza św. i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym Dniu Skupienia zwłaszcza wieczorem.

4. W piątek o godz. 20.00 będzie Droga Krzyżowa o dobre przygotowanie i przeżycie
kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II. Zapraszamy bardzo serdecznie.

5. W sobotę zapraszamy na Mszę św. na cmentarzu o godz. 17.00. Będziemy modlić
się za naszych zmarłych polecając ich dusze Miłosierdziu Bożemu. Pamiętajmy o robieniu porządku na cmentarzu i zachowaniu czystości.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

Również w przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze
życzenia, błogosławieństwa Bożego i opieki św. Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji imienin.
W tym tygodniu patronują nam:
8 VII – Święty Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania
12 VII – Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich
13 VII – Święty Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń Święty Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy żyjący na terenie dzisiejszych Węgier; praktykowali niezwykle surową ascezę, przez co wskazali na najwyższą wartość życia duchowego

8. Przypominamy o odbywającym się Odpuście Tuchowskim, który kończy się wieczornym nabożeństwem we wtorek 9 lipca.
Na czas wakacji nie będzie ukazywał się Biuletyn Niedzielny naszej parafii.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności + Jerzy Orłowski l. 73 i + Bartłomiej Graniczkowski l. 26. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…..
Na czas wakacji nie będzie ukazywał się Biuletyn Niedzielny naszej parafii.

10. Na trud naszego jeszcze większego zaangażowania się w budowanie wspólnoty i świętości Kościoła – naszego domu, pozostańmy na krótką Adorację i prośmy o Boże błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.


Pamiętajmy o pomordowanych rodakach !


Obywatelskie Porozumienie Osób i Organizacji na rzecz Tradycji i Niepodległości apeluje o udział w kulminacyjnych obchodach 70. rocznicy ludobójstwa dokonanego na naszych niewinnych rodakach przez ukraińskich faszystów z OUN - UPA.
Organizatorzy zapraszają we wtorek 9 lipca o godz. 16:30 do uczestnictwa w modlitwie i Apelu Pamięci pod Kurhanem Kresowym na Starym Cmentarzu oraz o godz. 17:00 na Mszę Świętą o spokój duszy ofiar ludobójstwa w kościele pw. Św. Maksymiliana a następnie spotkanie z wybitnym badaczem męczeństwa ludzi Kościoła na Kresach, ks. prof. Józefem Mareckim.
Obchody zwieńczy w dniu 11 lipca wyjazd do Warszawy, na organizowany tam - po raz pierwszy w historii - ogólnopolski Marsz Pamięci o ofiarach kresowych rzezi. Organizatorzy informują o wolnych miejscach w autobusie, apelując o zgłaszanie się mieszkańców Tarnowa i okolic na wspólny, jak najliczniejszy wyjazd, którego głównym celem jest zamanifestowanie pamięci o dziesiątkach tysięcy bestialsko pomordowanych - ofiar, które dotychczas nie doczekały się godnego uczczenia w wolnej Ojczyźnie.
Informacje o zapisach dostępne są m.in. na stronie internetowej Parafii w Tarnowie - Krzyżu.OGŁOSZENIA DODATKOWE


1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym się wydaje, że są niegodni. Bóg w każdym może dokonać nowego stworzenia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wiara, nadzieja i miłość ciągle się pogłębiała i umacniała!

2. W czwartek, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Paweł VI w 1964 roku obwołał Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze Świętym Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec. Pięknem przyciąga też niewielki benedyktyński klasztor w wielkopolskim Lubiniu. Warto te miejsca odwiedzić podczas letnich wędrówek.

3. Nie wszyscy wyjechali na wakacje. Może znamy jakąś wielodzietną rodzinę, którą należy wesprzeć, fundując wyjazd dziecka na kolonie, obóz, wycieczkę czy rekolekcje? Mamy być świadkami Miłości miłosiernej! Zatem niech to będzie nasza odpowiedź na Chrystusowe wezwanie: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” i na innym miejscu: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”!

4. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach… Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie