VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 5 MAJA 2013 r. 2013-05-05

Każda niedziela jest dla nas radosnym świętowaniem zmartwychwstania naszego Pana, Jezusa Chrystusa. A sprawowana Eucharystia jest zaproszeniem do dziękczynienia Bogu za wielkie misteria zbawienia, które dokonały się w Chrystusie. Ponadto, jako pamiątka Paschy Pana, otwiera nasze serca na działanie Ducha Świętego. Zechciejmy dzisiaj zwrócić naszą szczególną uwagę na Trzecią Osobę Trójcy Przenajświętszej, którą jest właśnie Duch Święty. On bowiem pomaga nam w spotkaniu i przyjęciu Chrystusa. Usłyszymy w dzisiejszej ewangelii słowa Jezusa skierowane do uczniów: „Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem”. Odnosząc te słowa do siebie, prośmy na początku tej Eucharystii o dar Ducha Świętego, abyśmy w Jego świetle i mądrości przyjmowali słowa i czyny Jezusa. Dzisiaj I niedziela miesiąca dlatego po Mszy św. będzie wspólna Adoracja. W duchu szczerego żalu i skruchy, uznajmy przed Bogiem i sobą nawzajem, że jesteśmy grzeszni i błagajmy Pana o miłosierdzie nad nami.

1. Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu św. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30 na które serdecznie zapraszamy.

2. Od jutra przez trzy kolejne dni poniedziałek, wtorek i w środę będziemy modlić się o dobre urodzaje. Są to Dni Krzyżowe przed Wniebowstąpieniem Pańskim. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Jeśli nie w inny sposób, to przynajmniej poprzez żarliwą modlitwę prośmy naszego Ojca w niebie o sprawiedliwy podział plonów ziemi, aby ludzie nie umierali więcej z głodu.

Tradycyjnie, jeśli pozwoli pogoda udamy się w procesji z feretronami i sztandarami do odnowionej Figury Matki Bożej za szkołą. Zachęcamy do licznego udziału w tych błagalnych procesjach o godz. 18.00. Niech nie zanika tak piękna tradycja Dni Krzyżowych i modlitw o urodzaje. Prosimy o obecność Dzieci i młodzieży a także kogoś z domu. W drodze powrotnej będzie śpiewana Litania Do Matki Bożej. Po procesji będzie Msza Święta. Serdecznie na nie zapraszamy.

W tym tygodniu nabożeństwa majowe w czwartek i piątek o godz. 18.00 a po nim Msza święta wieczorna.3. Jutro, w poniedziałek, 6 maja, obchodzimy święto Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc z moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wszystkich powołanych do pracy w Winnicy Pańskiej.


4. W środę, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Będziemy więc prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby liczne powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z nabożeństwem Dni Krzyżowych.


5. W piątek Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza św. a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie Adoracji przez Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Adoracja potrwa do godz. 18.00, którą zakończą podziękowania i prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego i nabożeństwo majowe a po nim Msza święta i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym Dniu Skupienia zwłaszcza wieczorem. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie ogłoszeń z podaniem godzin Adoracji.

Droga Krzyżowa będzie w piątek o godz. 20.00 na którą bardzo serdecznie zapraszamy. Będziemy się modlić o kanonizację błogosławionego Jana Pawła II. Ożywmy uczestnictwo w Drodze Krzyżowej.

6. W sobotę o godz. 17.00 będzie Msza św. na cmentarzu. Po niej nabożeństwo majowe i rozpoczęcie Nowenny do Ducha Świętego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych i prosimy o robienie porządków przy grobach. Śmieci prosimy składać do pojemników na to przeznaczonych. Dziękujemy za kulturę zachowania porządku na cmentarzu. Jak zawsze przy takich nabożeństwach złożymy ofiary na potrzeby cmentarne.

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Będzie też comiesięczna składka na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia

8. Również przyszłą niedzielę 13 maja na Mszy św. O godz. 10.30 dzieci klas II przeżyją I Komunię Świętą z udziałem Rodziców i Chrzestnych. W związku z tym kilka informacji: w środę o godz. 16.30 będzie próba generalna

W sobotę o godz. 9.00 będzie I Spowiedź dzieci klas II, ich Rodziców i Chrzestnych.

W niedzielę dzieci gromadzą się przed kościołem o godz. 10.15.

Bardzo prosimy aby na Mszę św. o godz. 10.30 przyszli Rodzice, Chrzestni, Rodziny i Goście Komunijni. Pozostali niech skorzystają z Mszy świętych o innej porze. Msza święte będą o godz. 7.00, 9.00, 12.15 i 18.00.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: potrzebnego zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.


10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Weronika Kołpa l. 85, której pogrzeb będzie jutro o godz. 14.30. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie……

11. Pozostańmy wszyscy na wspólną krótką Adorację Najświętszego Sakramentu. A na cały tydzień wszystkim życzymy Szczęść Boże.


W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:06.05.13 (poniedziałek), godz. 6.30: +Józef Mazur od syna z rodziną

06.05.13 (poniedziałek), poza (ogł. o 6.30): +Józef Mazur od uczestników pogrzebu

07.05.13 (wtorek), poza (ogł. o 6.30): +Barbara Zacharska od uczestników pogrzebu

08.05.13 (środa), poza (ogł. o 6.30): +Wiktoria Małek od uczestników pogrzebu

09.05.13 (czwartek), poza (ogł. o 6.30): +Stanisław Małek od uczestników pogrzebu

09.05.13 (czwartek), godz. 18.00: +Zofia Wojtanowska od Weroniki i Czesława Kobierskich

10.05.13 (piątek), godz. 6.30: +Marek Marszałek od chrzestnej

10.05.13 (piątek), poza (ogł. o 6.30): +Marek Marszałek od uczestników pogrzebu

11.05.13 (sobota), poza (ogł. o 6.30): +Mieczysław Szatko od uczestników pogrzebu
<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie