V NIEDZIELA WIELKANOCNA –28 KWIETNIA 2013 r. 2013-04-28

Chrystus Zmartwychwstały gromadzi nas w kolejną niedzielę wielkanocną, abyśmy mogli z radością i głęboką wiarą przeżyć liturgię Mszy Świętej. Liturgia ta jest naszym osobistym spotkaniem ze zmartwychwstałym Zbawicielem, który zaprasza nas dzisiaj, abyśmy wspólnie z Nim uwielbili Jego i naszego Ojca, który jest w niebie. Oddanie we wspólnocie Kościoła należnej czci Bogu będzie dla nas źródłem Bożej łaski i umocni naszą wzajemną miłość.


Msze św. jak w każdą niedzielę. O 18.00 Msza święta wieczorna połączona z Nieszporami.

Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.


2. W najbliższą środę wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na tak kochanym przez starszych i młodszych majowym nabożeństwem. Tyle ważnych spraw mamy do omodlenia przed obliczem Matki Bożej. W Jej szkole uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godzinie 18.00 z wyjątkiem niedziel i świąt. Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona będzie z nabożeństwem majowym o godz. 18.00 a po nim wieczorna Msza św. W tym dniu przypada rocznica beatyfikacji Błogosławionego Jana Pawła II.


Również w środę spotkanie całej Rady Duszpasterskiej w Domu Katechetycznym po wieczornym nabożeństwie. Prosimy o sumienny udział.

3. W piątek 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej

Polski. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego Narodu do Maryi.

Msze św. o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 Wcześniej o 17.30 nabożeństwo majowe. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi. Możemy je nabyć w naszym kiosku Caritas. Ponadto możemy w kiosku nabyć różne przedmioty. Skorzystajmy.


4. Spowiedź przed I piątkiem w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00. Chorych

odwiedzimy w piątek od godz. 13.30. Prosimy zgłosić Ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

5. Rodzina bł. Edmunda będzie rozprowadzała płyty, na których nagrana jest szopka i jasełka. Koszt jednej wynosi 15 zł. Ewentualny dochód zostanie przeznaczony na adoptowaną przez Rodzinę bł. Edmunda dziewczynkę imieniem Doris z Domu Dziecka z Boliwii. Zapraszamy do zakupu.

Przypominamy o trwającym konkursie rodzinnym organizowanym przez Rodzinę bł. Edmunda Bojanowskiego. Już tylko tydzień pozostał do oddania prac.

6. W tym tygodniu patronują nam:


2 V – Święty Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła
4 V – Święty Florian (†304), męczennik z początku IV wieku, patron strażaków

Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; potrzebnego zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

7. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania. W marcu ofiary na ten cel wyniosły 1 485 złotych. Za każdą życzliwą ofiarę składamy Bóg zapłać.

8. . „Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali” (J 13,35). Obdarowani przy stole eucharystycznym największą Miłością – samym Bogiem, idźmy i nieśmy ją wszystkim ludziom. A na cały tydzień wszystkim życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
OGŁOSZENIA DODATKOWEW tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:


29.04.13 (poniedziałek), poza (ogł. o 6.30): +Wiktoria Małek od uczestników pogrzebu

30.04.13 (wtorek), poza (ogł. o 6.30): +Mieczysław Szatko od uczestników pogrzebu


01.05.13 (środa), poza (ogł. o 6.30): +Zuzanna Cieplak od uczestników pogrzebu


02.05.13 (czwartek), poza (ogł. o 6.30): +Urszula Kaczmarek od uczestników pogrzebu


03.05.13 (piątek), poza (ogł. o 7.00): +Stanisław Małek od uczestników pogrzebu

04.05.13 (sobota), poza (ogł. o 6.30): +Kazimierz Rzońca od uczestników pogrzebu<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie