II NIEDZIELA WIELKANOCNA - 7 IV 2013 r. NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 2013-04-07

Jako uczniowie Chrystusa, zgromadzeni w naszym parafialnym wieczerniku na sprawowaniu Najświętszej Ofiary, stajemy się uczestnikami pokoju, który On przynosi nam, często żyjącym w lęku i doświadczającym różnorakich utrapień. Dziś, rozpoczynając Tydzień Miłosierdzia, pragniemy poprzez udział w Eucharystii dziękować Bogu za dar Jego miłosierdzia, które nam objawił w Jezusie Chrystusie – w Jego śmierci i zmartwychwstaniu – uobecnianych we Mszy Świętej, a zwłaszcza poprzez sakrament pokuty i pojednania. Za nasze grzechy, niewierności i zaniedbania w czynieniu dobra przeprośmy teraz Boga, wzywając nad nami Jego miłosierdzia.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 15.00 i 18.00 połączona z Nieszporami.

2. Oktawę świąt Zmartwychwstania Pańskiego, kończy dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zgodnie z tradycją członkinie i członkowie Caritasu obchodzą dzisiaj swoje święto. Polecamy Bogu ich przykładną i bezinteresowną posługę na rzecz ubogich. Ta bogata działalność jest godna podziwu. Wiemy, że jest ona niewystarczająca w morzu potrzeb. Organizowanie środków przez różnego rodzaju akcje rozprowadzania: świec, baranków wielkanocnych, palm, kadzidła, czy prowadzenie kiosku Caritas – to wszystko nie wystarcza na pokrycie najpilniejszych potrzeb biednych. Za całkowicie bezinteresowny, pełen poświęcenia trud owocnej pracy naszego parafialnego Caritasu składamy naszym wolontariuszom serdeczne Bóg zapłać. Prosimy też o wzmocnienie naszej grupy charytatywnej przez nowych członków.3. Jutro przypada przeniesiona w tym roku z 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci – domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Boga nad tym darem nie ma władzy. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.4. W środę pamiętajmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po wieczornej Mszy świętej. Serdecznie zapraszamy.Również w środę, 10 kwietnia, przypada 3 rocznica katastrofy polskiego rządowego samolotu pod Smoleńskiem. Pewnie pamiętamy jeszcze, jak trudne to było doświadczenie dla polskiego narodu, jak głęboka żałoba spowiła serca wielu Polaków. Wspominając tamte chwile, w osobistych modlitwach polecajmy Bożemu miłosierdziu wszystkich, którzy wówczas zginęli, i prośmy o błogosławione owoce ofiary ich życia, zwłaszcza dla naszego narodu, naszej Ojczyzny ciągle tak bardzo doświadczanej. Prośmy Boga o to, abyśmy wreszcie potrafili wyciągać z tej i innych lekcji historii właściwe wnioski.

Komunikat o obchodach Rocznicy w Tarnowie zamieszczony został osobno.

5. W piątek Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego i całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Godzinkami o godz. 6.30. Msza święta o godz. 7.00 a po niej rozpoczęcie całodziennej Adoracji, którą rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich i Caritas. Adoracja potrwa do godz. 17.45. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O 18.00 Msza święta a po niej Droga Krzyżowa. Szczegółowy program znajduje się w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.6. W sobotę o godz. 17.00 będzie Msza święta na cmentarzu. Wcześniej będzie Różaniec za zmarłych. Zapraszamy na modlitwę za zmarłych.7. W przyszłą niedzielę po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

Składka na tacę będzie przeznaczona jest na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

8. Spotkania dla klas I i II Gimnazjum przygotowujące do Bierzmowania w kwietniu podane są w dodatku do ogłoszeń.9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; łask Bożych i wstawiennictwa przed Bogiem swego Patrona. Wszystkich zapraszamy zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.10. Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego organizuje wielki konkurs dla rodzin naszej parafii „Rodzina to My, i tak spędzamy wspólnie czas.” Szczegóły na prezentacji przed każdą Mszą św. dzisiaj oraz na wkładkach do biuletynów, które ukażą się za tydzień. Zachęcamy całe rodziny do wspólnej zabawy. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.11. Kończy się tydzień świąteczny, wielkanocny. Cieszymy się pięknym wystrojem kościoła i piękną dekoracją grobu Bożego i ciemnicy. Jeszcze raz dziękujemy za pracę i każdą pomoc przy jej wykonaniu. Ale przychodzi czas rozebrania dekoracji. Już z góry dziękujemy za liczną pomoc przy jej rozbieraniu we wtorek od godz. 9.00. Jest to dar czasu i pracy dla P. Boga. Zapraszamy.12. W minionym tygodniu odeszły do wieczności + Aniela Tabor l. 100 i + Bożena Stepek l. 53 Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…. .

13. Przykro nam jest poinformować, że zostało zniszczone otoczenie koło odnowionej Figurki Matki Bożej przy szkole. Stało się to w wyniku wypadku w czwartek po godz. 15.00. Bardzo prosimy sprawcę zniszczonego placu o naprawienie szkody a tych, którzy widzieli to wydarzenie o poinformowanie parafię lub Komitet jej odnowy. Sprawa jest bardzo pilna.

14. Pozostańmy teraz na chwile wspólnej modlitwy odmawiajac Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

Spotkania przygotowujące do Bierzmowania – kwiecień - klasy II Gimnazjum

Spotkanie w Kościele: (celebracja): 18.04.2013 (czwartek) – godz. 18.00 (Msza św. ) Spotkania w grupach: (jedno do wyboru): 12.04.2013 (piątek) – godz. 15.15 DK; 13.04.2013 (sobota) – godz. 9.00 DK; 19.04.2013 (piątek) – godz. 16.00 DK; 20.04.2013 (sobota) – godz. 9.00 DK; 27.04.2013 (sobota) – godz. 9.00 DK

klasy I Gimnazjum
Spotkanie w Kościele: (celebracja): 25.04.2013 (czwartek) – godz. 18.00 (Msza św.)
Spotkania w grupach: (jedno do wyboru): 16.04.2013 (wtorek) – godz. 8.50 DK (Ia); 16.04.2013 (wtorek) – godz. 11.35 DK (Ic); 19.04.2013 (piątek) – godz. 9.40 DK (Ib); 26.04.2013 (piątek) – godz. 16.00 DK (Id)W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:


08.04.13 (poniedziałek), godz. 6.30: +Kazimierz Kiełbasa od córki, zięcia i wnuka

08.04.13 (poniedziałek), poza (ogł. o 6.30): +Ireneusz Drwal od uczestników pogrzebu

09.04.13 (wtorek), poza (ogł. o 6.30): +Józef Piaskowy od uczestników pogrzebu

10.04.13 (środa), poza (ogł. o 6.30): +Edward Kiwior od uczestników pogrzebu

11.04.13 (czwartek), poza (ogł. o 6.30): +Wiktoria Wiatr od uczestników pogrzebu

11.04.13 (czwartek), godz. 18.00: +Maria Kuta od braci Ryszarda i Wiesława z rodzinami 12.04.13 (piątek), godz. 7.00: +Zofia Wojtanowska od córki Marty z rodziną

12.04.13 (piątek), poza (ogł. o 7.00): +Mieczysław Szatko od uczestników pogrzebu

13.04.13 (sobota), poza (ogł. o 6.30): +Zuzanna Cieplak od uczestników pogrzebu


Komunikat w sprawie Budżetu ObywatelskiegoMieszkańcy Tarnowa po raz pierwszy zdecydują na co konkretnie zostanie wydana część pieniędzy z miejskiej kasy. Na budżet obywatelski w 2013 roku przeznaczone zostały dwa miliony złotych.

Do 12 kwietnia można oddawać głosy na zgłoszone projekty.

W naszej dzielnicy zgłoszono dwa projekty:

przebudowa boiska sportowego przy Gimnazjum,
Wykonanie dokumentacji projektowej „Przebudowa ul. Wiśniowej, Poziomkowej, Czereśniowej, Harasymowicza”Głosować można tylko na jedno zadanie poprzez:

1/ wrzucenie wypełnionej karty do głosowania w wyznaczonych do tego punktach informacyjnych (Urząd Miasta Tarnowa – ul. Nowa 4, ul. Goldhammera 3,

ul. Mickiewicza 2);

2/ poprzez przesłanie na adres Urzędu Miasta Tarnowa karty do głosowania z dopiskiem na kopercie: „Budżet Obywatelski – GŁOSOWANIE”;

3/ na stronie internetowej przy użyciu Tarnowskiej Karty Miejskiej.Głos jest ważny, jeżeli oddany jest tylko na jedno zadanie. Głosy oddane przez mieszkańca na kilka zadań - będą nieważne.


Więcej szczegółów na plakatach i stronie internetowej Urzędu Miasta. Z niej można również pobrać i wydrukować kartę do głosowania.


Weźmy sprawy w swoje ręce i zagłosujmy. Jeżeli tego nie zrobimy pieniądze trafią do innych dzielnic.Rada Osiedla „Krzyż”

PIELGRZYMKKA DO MEDJUGORIE


W dniach od 10 do 17 czerwca 2013 r.

organizowana jest dla wszystkich chętnych

z naszego Dekanatu - Tarnów Północ

pielgrzymka do Medziugorje.

Pielgrzymka ma charakter religijny

w program pielgrzymki wchodzi spotkanie z Widzącymi,

udział w różnych nabożeństwach,

wyjście na Górę Objawień i Križevac,

codzienny udział we Mszy św.,

spotkania z różnymi osobami dającymi świadectwo

o Objawieniach i wydarzeniach związanych z Medziugorie.Biuro organizujące zapewnia: przejazd autokarem, ubezpieczenie, 5 noclegów, 5 śniadań, 5 obiadokolacji.

Koszt udziału w pielgrzymce:

450,oo zł i 130 €Zgłoszenia w poszczególnych parafiach

a następnie u ks. Dziekana lub u ks. Stanisława Łątki<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie