KOMUNIKAT BISKUPA TARNOWSKIEGO W ZWIĄZKU Z WYBOREM PAPIEŻA FRANCISZKA I SPOTKANIA MŁODYCH W NIEDZIELĘ PALMOWĄ 2013-03-17

Umiłowani Diecezjanie!


Habemus Papam – mamy Papieża! Świat usłyszał tę radosną wiadomość w ostatnią środę 13 marca. Duch Święty wskazał nowego Biskupa Rzymu, pochodzącego z Argentyny kardynała Jorge Mario Bergoglio, który przyjął imię Franciszka . Witamy Go całym sercem, jako nowego Namiestnika Chrystusowego na trudnym urzędzie świadka i nauczyciela wiary oraz stróża jedności Kościoła. Stajemy dziś wszyscy, jako Lud Boży przy nowym Papieżu, aby codziennie gorliwie modlić się o zdrowie i siły potrzebne dla Niego w służbie Bogu, człowiekowi, Kościołowi oraz światu.

Zachęcam wszystkich tarnowskich diecezjan do gorącej modlitwy za Ojca Świętego Franciszka i do trwałej łączności z Nim, zwłaszcza w najbliższy wtorek 19 marca, kiedy będzie inaugurował swój pontyfikat. Niech przez Jego posługę Jezus Chrystus umacnia naszą wiarę, dodaje odwagi wobec zła i błędów oraz pomnaża cierpliwość na drodze poszukiwania prawdy i dążenia do osobistego uświęcenia.

W kontekście tych ważnych dla Kościoła wydarzeń, pragnę zwrócić się jeszcze do wszystkich ludzi młodych naszej diecezji. Tegoroczne Światowe Dni Młodzieży będą się odbywać w Rio de Janeiro, na kontynencie, z którego pochodzi nowy Ojciec Święty. Hasłem przewodnim tych dni są słowa nakazu misyjnego Jezusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28,19). Okazją ku temu, aby podzielić się swoją wiarą i miłością do Chrystusa z rówieśnikami będzie Niedziela Palmowa, która z woli bł. Jana Pawła II jest Światowym Dniem Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. Dlatego zapraszam Was serdecznie do Tarnowa na wspólne spotkanie i świętowanie Niedzieli Palmowej. W sobotę przed Niedzielą Palmową, przedstawiciele dekanatów, ruchów i stowarzyszeń młodzieżowych naszej diecezji, będą uczestniczyć w Diecezjalnym Forum poświęconym Nowej Ewangelizacji. Forum to będzie odbywać się w Tarnowie-Mościcach.

Niech za Waszą sprawą stolica naszej diecezji stanie się, podobnie jak Jerozolima dwa tysiące lat temu, miejscem wielkiej manifestacji wiary, radości i młodzieńczego entuzjazmu.

Modlitwie wszystkich diecezjan polecam jeszcze raz osobę i posługę nowego Ojca Świętego Franciszka. Zaś młodzież udającą się na wspólne świętowanie młodości Kościoła w Niedzielę Palmową otaczam pasterską miłością i modlitwą.

Na owocne przeżywanie tych wyjątkowych dla Kościoła dni, udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa.† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

† Wiesław Lechowicz

WIKARIUSZ GENERALNY<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie