IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10 MARCA 2013 r. 2013-03-10

Gromadzimy się na Eucharystii, już w czwartą niedziela Wielkiego Postu, która różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku. Wielki Post, który obecnie przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. Ciągle przypomina nam o tym trwający obecnie Rok Wiary. A także pomogą nam Rekolekcje. Niech udział w tej Mszy Świętej, którą rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne będzie dla nas źródłem siły w ciągłym nawracaniu się. Rekolekcje, które w Imię Boże rozpoczynamy poprowadzi O. Bogusław Augustowski, Redemptorysta, proboszcz parafii Matki Bożej Tuchowskiej. Witamy Go bardzo serdecznie i otaczamy Jego osobę naszą modlitwą polecając opiece Matki Bożej. Ofiary na tace są dziś przeznaczone na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za życzliwe ofiary.


1. Dzisiaj rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci, Starszych i dla Młodzieży. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana Tajemnic różańcowych dla Matek. Gorzkie Żale jak zwykle o godz. 17.00. Po nich wieczorna Msza św. bez kazania a o godz. 18.30 nauka stanowa dla Młodzieży.

Msze św. z kazaniem dla Starszych w czasie Rekolekcji w poniedziałek, wtorek i w środę będą rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz.18.00. Nauka stanowa dla Matek i Ojców będzie w poniedziałek wieczorem na Mszy św.

Spowiedź będzie we wtorek od godz. 8.30 do 18.00 z przerwami. Do chorych objazd będzie we środę 13 marca od godz. 14.00. Prosimy ich zgłosić w zakrystii i usłużyć samochodami. Jest to objazd przed świętami.

Ofiary dla Rekolekcjonisty będą zbierane w poniedziałek i we środę. Zakończenie Rekolekcji we środę Mszą św. i Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Szczegółowy program Rekolekcji, był podany w Biuletynie parafialnym, jest na stronie internetowej parafii i w gablocie ogłoszeń.


2. W tym tygodniu Msze święte w czasie Rekolekcji w poniedziałek, wtorek i we środę rano godz. 8.00 i wieczorem o g. 18.00. Natomiast w czwartek, piątek i w sobotę rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.00.


3. Dzisiaj rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Św. Józefa. Będzie ona po Gorzkich Żalach a w tygodniu po wieczornej Mszy świętej.


4. W piątek o godz. 16.30 pierwsza Droga Krzyżowa a po niej Msza Święta wieczorna. Druga Droga Krzyżowa o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy. Dla uczniów klas I Gimnazjum jest to comiesięczne nabożeństwo przygotowujące do Bierzmowania.


5. W przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary na ogrzewanie. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.


6. Koniec Wielkiego Postu to sposobna okazja, aby zadbać o krzyże – symbol naszej wiary i nadziei. Znajdują się wszędzie, gdzie toczy się nasze życie: przy drogach, na placach, w przydomowych ogródkach i na innych miejscach. Kiedy będziemy świętować triumf Krzyża, niech te, obok których przechodzimy, na które spoglądamy, będą zadbane, odnowione, a ich otoczenie posprzątane.

7. Zachęcamy do korzystania z kiosku Caritas przy kościele. Są w nim do nabycia paschaliki i baranki wielkanocne. Są także do nabycia inne przedmioty. Pamiętajmy, że nabywając je wspieramy potrzebujących z naszej parafii. Prosimy, o korzystanie z kiosku w niedzielę.

Podopieczni naszej Caritas otrzymają dary na zbliżające się święta. Odbiór darów będzie tylko we środę i czwartek od godz. 15.00 do 17.00.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe; obfitych łask Bożych i opieki św. Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego.

9. Przypominamy, że jutro w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza Młodzież klas III Gimnazjum przyjmie Sakrament Bierzmowania. Rodzice, Świadkowie i Młodzież gromadzą się na placu przed kościołem już o godz. 17.30. Prosimy o punktualność.

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + Krzysztof Trela l. 48, + Roman Dudek l. 57, Jan Woźny l. 64 i + Helena Jarek l. 78, której pogrzeb będzie jutro o godz. 13.00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…..

11. Wszystkim na cały tydzień zwłaszcza na czas Rekolekcji życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


OGŁOSZENIA DODATKOWE


INFORMACJA O PIELGRZYMCE

W dniach od 10 do 17 czerwca 2013 r. organizowana jest dla wszystkich chętnych z naszego Dekanatu - Tarnów Północ pielgrzymka do Medziugorje. Pielgrzymka ma charakter religijny w program pielgrzymki wchodzi spotkanie z Widzącymi, udział w różnych nabożeństwach, wyjście na Górę Objawień i Križevac, codzienny udział we Mszy św., spotkania z różnymi osobami dającymi świadectwo o Objawieniach i wydarzeniach związanych z Medziugorie. Biuro organizujące zapewnia: przejazd autokarem, ubezpieczenie, 5 noclegów, 5 śniadań, 5 obiadokolacji.

Koszt udziału w pielgrzymce: 450,00 zł i 130 €

Zgłoszenia w poszczególnych parafiach a następnie u ks. Dziekana lub u ks. Stanisława Łątki

Z wyrazami szacunku Dziekan ks. Stanisław i ks. StanisławKurs fotografowania podczas liturgii

Kurs fotografowania i filmowania podczas celebracji liturgii odbędzie się w soboty 13 kwietnia i 27 kwietnia 2013 r. w kościele p. w. Świętego Krzyża i Świętego Filipa Neri oraz oratorium Księży Filipinów w Tarnowie (o godz. 9.00 Msza św., a następnie wykłady do godz. 13.30).

Warunkiem otrzymania pozwolenia na fotografowanie i filmowanie jest udział w dwóch dniach kursu. Kandydatów (powyżej szesnastego roku życia) należy zgłaszać do Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego do końca marca br. Już na pierwszym spotkaniu kandydaci winni doręczyć prowadzącemu kurs (ks. dr Bolesławowi Margańskiemu) pisemne skierowanie od księdza proboszcza oraz dwie fotografie (3 cm x 4 cm) do identyfikatora. Koszt kursu wynosi 100 złW tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:11.03.13 (poniedziałek), poza (ogł. o 8.00): +Urszula Kaczmarek od p. Pawłowiczów

11.03.13 (poniedziałek), poza (ogł. o 8.00): +Kazimierz Rzońca od Marii i Tadeusza Kubicz z Lichwina

11.03.13 (poniedziałek), poza (ogł. o 8.00): +Wiktoria Małek od uczestników pogrzebu

12.03.13 (wtorek), poza (ogł. o 8.00): +Barbara Zacharska od uczestników pogrzebu

13.03.13 (środa), poza (ogł. o 8.00): +Wiktoria Wiatr od uczestników pogrzebu

14.03.13 (czwartek), poza (ogł. o 6.30): +Zuzanna Cieplak od uczestników pogrzebu

15.03.13 (piątek), poza (ogł. o 6.30): +Józef Piaskowy od uczestników pogrzebu

15.03.13 (piątek), godz. 17.00: +Maria Łakoma od rodziny Jackowiczów

16.03.13 (sobota), poza (ogł. o 6.30): +Mieczysław Szatko od uczestników pogrzebu

<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie