XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 LISTOPADA 2012 r. 2012-11-18

Liturgia słowa dzisiejszej, przedostatniej już niedzieli roku liturgicznego, ukazuje nam przemijalność ziemskiego świata i zachęca do ukierunkowania codziennych decyzji w perspektywie życia wiecznego. Każdy z nas stanie kiedyś na sądzie przed Bogiem i odpowie za wszystkie czyny, jakich dokonał w obecnym życiu. Trzeba więc otwierać się na słowo Boże i według niego tak ukierunkowywać swoją codzienność, aby zasłużyć na szczęśliwą wieczność. Taką postawą kierowała się Błogosławiona Karolina Kózkówna, której rocznicę śmierci dziś obchodzimy. Wsłuchując się w nauczanie Kościoła, całkowicie zawierzyła Bogu, który po ziemskim życiu nagrodził ją chwałą nieba. Zanim będziemy wsłuchiwać się w słowo Boże, które dziś Kościół kieruje do nas, przeprośmy naszego Stwórcę i Pana za wszelkie słabości, zwłaszcza za to, że nie zawsze chcieliśmy kierować się Jego wolą.

Po południu o godz. 17. 30 Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Po nim wieczorna Msza święta. Zapraszamy na wspólną modlitwę za zmarłych. Niedzielę dzisiejszą przeżywamy, jako Dzień modlitw za Polonię Zagraniczną. Pamiętajmy o tej ważnej intencji.

2. W tygodniu Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami będzie w poniedziałek, wtorek i w czwartek po wieczornej Mszy świętej o godz. 17.00.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie jak zwykle po

Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy szczególnie rodziny które przyjęły obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek comiesięczne spotkanie klas I i II Gimnazjum przed Sakramentem Bierzmowania. Rozpocznie się Msza świętą o godz. 17.00.

5. W sobotę 24 XI o godz. 7.00 Msza święta dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Prosimy o obecność wszystkich bo jest to spotkanie formacyjne.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny. Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana Tajemnic różańcowych dla Ojców. Prosimy Ojców należących do Róż o obecność.

7. Dzisiaj jest prowadzona specjalna, pierwsza w tym sezonie grzewczym zbiórka przed kościołem do skarbony na ogrzewanie. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

8. Jutro 19 listopada o godz. 18.00 w ramach obchodów jubileuszu 25 –lecia beatyfikacji Karoliny Kózkówny w parafii, której patronuje dziewica i męczennica w miejscu, gdzie stał papieski ołtarz i gdzie miała miejsce beatyfikacja bł. Karoliny będzie uroczysta Msza św. transmitowana przez Telewizje Trwam i Radio Maryja. Zachęcamy do udziału w niej na którą zaprasza tamtejszy Proboszcz.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki św. Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

10. 22 listopada oddajemy cześć świętej Cecylii, rzymskiej męczennicy, patronce chórzystów, muzyków i organistów. Cieszmy się, że muzyka organowa i dobry śpiew rozbrzmiewają na chwałę Bogu w naszej świątyni. Zasługa to w dużej mierze organisty P. Wojciecha Chruściela, któremu z okazji Święta Patronalnego, składamy życzenia. Niech święta Cecylia wyprasza ducha radości i uwielbienia oraz łaskę głębokiego wniknięcia w tajemnicę liturgii. Dziękujemy za sumienną pracę i piękną grę na odnowionych organach. Swoją wdzięczność okażemy niedługo, kiedy odwiedzi nasze domy i dostarczy opłatki na Boże Narodzenie. Skorzystajmy z tej posługi i złóżmy Mu ofiarę. Przypominamy, że jest to ofiara nie za opłatki, tylko za pracę w kościele. Po parafiach pojawiają się oszuści roznoszący opłatki. Gdyby tacy pojawili się w naszej parafii prosimy ich nie przyjmować. Pan Organista będzie miał imienne, aktualne zaświadczenie z pieczątką parafii i podpisem Ks. Proboszcza.

11. Rodzina bł. Edmunda w najbliższą sobotę 24 listopada zakończy zbiórkę rzeczy, które zostaną przekazane w grudniu najbardziej potrzebującym rodzinom naszej parafii. W godzinach 10.00 -12.00, w Domu Katechetycznym, Panie będą pełniły dyżur, w czasie którego przyjmować będą wszystkie przynoszone rzeczy.

12. Eucharystia to nasze osobiste spotkanie z Chrystusem w Kościele. Niech nasza miłość do niego otwiera nasze serca na przekazywane w imieniu Jezusa słowa, aby jak najlepiej wykorzystać czas doczesnego życia i móc zakończyć je szczęściem wiecznym w domu naszego Ojca w niebie. Niech zachęca nas do tego przykład Błogosławionej Karoliny i wspomaga Boże błogosławieństwo.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DODATKOWE

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

w poniedziałek, 19 listopada – błogosławiona Salomea. Żyła w XIII wieku. Swoje oddanie wyłącznie Bogu potwierdziła decyzją o dziewiczym małżeństwie. Ostatnie lata życia spędziła w klasztorze w Skale;
we wtorek, 20 listopada – święty Rafał Kalinowski, powstaniec styczniowy, zesłaniec syberyjski. Po odzyskaniu wolności wstąpił do Karmelu, któremu nadał impuls do rozwoju;
w środę, 21 listopada – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Tradycja mówi, że gdy Maryja miała trzy lata, rodzice: święty Joachim i święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś wspominając tamto Ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli;
w czwartek, 22 listopada – święta Cecylia, męczennica z III wieku, patronka śpiewu kościelnego;
w sobotę, 24 listopada – święty Andrzej Dung-Lac i jego towarzysze – męczennicy wietnamscy z XIX wieku.