III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19 MARCA 2006 ROK 2006-03-18

Przychodzimy do Pana, naszego Boga, który ma moc wyrwania nas z niewoli grzechu. Uczestnicząc w Eucharystii otwieramy się na Jego łaskę, poprzez którą możemy porządkować swoje serce, życie i codzienność, abyśmy właściwie przygotowali się na zmartwychwstanie Chrystusa. Przeprośmy Pana, że wiele razy odrzucamy Jego łaskę chcąc żyć po swojemu.
1. Po południu o godz. 17.00 Gorzkie Żale na które serdecznie zapraszamy. Pamiętajmy o ofiarach na kwiaty, które będą zbierane podczas Gorzkich Żali. Po nich wieczorna Msza św.

2. Jutro liturgiczna Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze święte zwłaszcza tych, którzy mają za swojego patrona św. Józefa szczególnie wieczorem o godz. 17. 00.

3. W środę jak zwykle zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie jak zwykle po wieczornej Mszy świętej.

4. W piątek pierwsza Droga Krzyżowa będzie o godz. 17.00 a po niej Msza Święta wieczorna. Druga Droga Krzyżowa w intencji Jana Pawła II o Jego rychłą beatyfikację i kanonizację o godz. 20.00. Zechciejmy brać liczniejszy w nich udział aby nie tylko podtrzymać piękną tradycję naszych Matek i Ojców ale wziąć w nich udział z potrzeby serca.

5. W sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy Świętej wieczornej będzie przyjęcie dziewcząt do Dziewczęcej Służby Maryjnej i rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczną się Rekolekcje dla Młodzieży i dla Dzieci. Młodzież przychodzi na Mszę Świętą o godz. 9.00 a dzieci na 10.30. Dalszy program będzie podany w niedzielę.

7. Również w przyszłą niedzielę nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców po Mszy św. o godz. 7.00.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe, obfitych łask Bożych oraz opieki ich świętych patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Irena Lesiak l.74. Rodzinie składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie ...

10. Przypominamy Rodzicom klas II, że we wtorek od godz. 16.00 będą do odbioru stroje komunijne.

11. Przypominamy o nabywaniu baranków wielkanocnych a także małych paschalików składając ofiarę po 4 zł. Są do nabycia także ozdoby świąteczne, które zasilą Caritas parafialną.

12. Wpatrując się w Ukrzyżowanego Chrystusa wzrastajmy w Bożej mądrości, a wypełniając Jego przykazania podążajmy drogą przemiany i nawrócenia. Niech umocni nas w tym Boże błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie