XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 LIPCA 2012 r. 2012-07-01

Święty Proboszcz z Ars powtarzał często: „Jakże niesamowitą rzeczą jest być księdzem!”. I dodawał: „Jakże trzeba żałować księdza, który odprawia Mszę tak, jakby czynił coś zwyczajnego! Jakże nieszczęsny jest ksiądz pozbawiony życia duchowego!”.Przeżywając dzisiaj Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego, rozważając czym jest posługa kapłana w Kościele prośmy dobrego Boga, aby każdy kapłan przemierzał drogę swojego życia z Chrystusem, pozostając całkowicie w służbie ludzi, będąc – jak napisał papież Benedykt XVI – szafarzem ich zbawienia, ich szczęścia, ich autentycznego wyzwolenia, dojrzewając w tym stopniowym przyjmowaniu woli Chrystusa, w modlitwie, w obcowaniu z Nim „serce z Sercem”. Te intencje powierzmy Bogu, pobożnie uczestnicząc w Eucharystii i modlitewnym skupieniu w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.


1. Dzisiaj Msze święte wg porządku wakacyjnego o godz. 7.00, 9.00, 11.00. Po południu o godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu. Wieczorna Msza święta o godz. 18.00. W czasie wakacji nie będzie Nieszporów.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej.

3. W piątek przypada I piątek miesiąca lipca. Spowiedź przed I piątkiem będzie w czwartek i piątek od godz. 17.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. Prosimy zgłosić ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

4. W sobotę 30 czerwca rozpoczął się Tuchowie Wielki Odpust pod hasłem: „Osiem błogosławieństw drogą Kościoła”. Potrwa on do 8 lipca. Zachęcamy do wyjazdu na Odpust własnymi samochodami i zabieranie dzieci by wspólnie przeżyć spotkanie z Matką Bożą Tuchowską wypraszając potrzebne łaski. Codziennie główne Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, o godz. 11.00 Suma z procesją eucharystyczną i wieczorem o godz. 18.30. 0 godz. 15.00 dla grup apostolskich. Korzystajmy tam z Sakramentów świętych zwłaszcza z okazji I piątku. Szczegóły na afiszu.

5. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii. Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na Kurię Diecezjalną w Tarnowie jak zawsze w I niedzielę miesiąca. Bóg zapłać za każdą życzliwa ofiarę.

6. Również w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla Matek po Mszy świętej o godz. 7.00.

7. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzymy udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła.

8. W czasie wakacji korzystajmy z kancelarii parafialnej rano od 8.00 do 9.00 i po Mszach świętych wieczornych oprócz piątku i soboty. Narzeczeni przyjmowani są jak do tej pory po wcześniejszym umówieniu terminu spotkania z Ks. Proboszczem.
9. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w Odpuście ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dziękujemy parafiankom i parafianom za złożone na ręce Siostry Albiny ofiary w kwocie 920 złotych na kwiaty do wystroju kościoła zwłaszcza mieszkańcom ulicy Wiśniowej. W intencji ofiarodawców 1 lipca o godz. 7.00 została odprawiona Msza święta. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu pięknej dekoracji kościoła pod kierunkiem Siostry Albiny, dziękujemy na Jej ręce. Dziękujemy za piękną oprawę liturgiczną Sumy Odpustowej, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, p. Organiście z zespołem, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopczykom dzwoniącym, niosącym sztandary, feretrony, różaniec, baldachim. Dziękuję Księżom Katechetom Mirosławowi i Leszkowi oraz Siostrom Zakonnym i Szafarzom. Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim Parafiankom i Parafianom za wyrazy życzliwości wyrażone w gratulacjach, życzeniach i prezentach z okazji Jubileuszu 40 lat kapłaństwa i 20 lat pracy proboszcza w parafii. Dziękuje Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 14 za udostępnienie Sali na wspólne spotkanie i tym, którzy przygotowali w niej dekoracje. Słowa wdzięczności wyraża wszystkim składającym życzenia: przedstawicielom Dzielnicy, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, Klubu Sportowego Iskra, Stowarzyszeniu Przystań JP 2, Grup Apostolskich działających przy parafii, Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich, Caritasowi, Poradni Rodzinnej, dzieciom i młodzieży za przygotowany program przez S. Katarzynę, zuchom i harcerzom mającym zajęcia w harcówce w Domu Katechetycznym. Dziękuje panom fotografom Piotrowi i Danielowi za zdjęcia będące dokumentem z uroczystości a zamieszczonym na stronie internetowej parafii i dzielnicy na nowej stronie www.krzyskie.pl Dziękuje Dyrekcji diecezjalnego Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz za przeprowadzenie transmisji radiowej z uroczystości.
Ks. Proboszcz wyrażając wdzięczność za przygotowanie Odpustu, Jubileuszu i za złożone gratulacje oraz życzenia odprawi Mszę Święta w czasie Odpustu w Tuchowie w najbliższy wtorek 3 lipca o godz. 9.00 serdecznie zapraszając na Odpust Tuchowski.
10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Helena Sikora l. 74 i + Józef Piaskowy l. 69. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie……………
Na rozpoczynający się tydzień, miesiąc i wakacje, życzymy wszystkim Szczęść Boże.

Adres i numer konta parafialnego:

Parafia Rzymsko – Katolicka Św. Krzyża i M.B.N.P.
Ul. Krzyska 112
33 – 103 Tarnów 5
Nr konta: 28 1060 0076 0000 3200 0142 9690.


OGŁOSZENIA DODATKOWE

Trwa Peregrynacja Obrazu i Relikwii Błogosławionej Anieli Salawy do rodzin. Zachęcamy do przezywania peregrynacji w rodzinach aby wypraszała potrzebne łaski dla rodzin, parafii i Ojczyzny.
W 2014 roku nasza parafia będzie przeżywała 100 lecie obecności Obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy poświęconego przez papieża św. Piusa X. Do tej uroczystości będziemy przygotowywali się przez Nawiedzenie kopii Obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wszystkich rodzinach naszej parafii od jesieni. Szczegóły będą podane po wakacjach.
Jak już wcześniej informowaliśmy prowadzone są prace na naszym cmentarzu parafialnym. Nie zostały jeszcze zakończone z braku funduszy. Dotychczasowe prace zostały częściowo zapłacone w kwocie 17 774 zł. pochodzące z ofiar złożonych przy okazji pogrzebów za place i ich odnowienie w kwocie 15 000 zł. oraz z ofiar złożonych przed kościołem w kwocie 2 624 złote + 100 zł. od prywatnej osoby. Do zakończenia prac potrzebnych nam jeszcze około 20 000 zł. W związku z tym w lipcu będzie kolejna zbiórka na ten cel podana w ogłoszeniach duszpasterskich.
Trwają starania o przeprowadzenie renowacji figurki Matki Bożej Niepokalanej przy ulicy Krzyskiej obok Szkoły oraz poszerzenia placu obok niej zmniejszonego podczas budowy drogi i chodnika. Plac na którym stoi figurka jest własnością miasta dlatego potrzebna jest zgoda władz miasta na jej przeprowadzenie. Już Komitet Odnowy Figurki otrzymał zgodę na wycięcie drzew zagrażających bezpieczeństwu dzieci i młodzieży które już zostały wykonane. Czekamy na kolejne decyzje władz miasta by prowadzić dalsze prace o których będziemy informować w ogłoszeniach parafialnych. Figurka została postawiona w 1895 roku jako wotum wdzięczności za opiekę Matki Bożej na mieszkańcami i odnowiona po zniszczeniu przez ciężarowy samochód w 1987 roku. Obowiązkiem wspólnym parafian jest troska o jej wygląd, bezpieczeństwo i odnowę.

”Nie lękajcie się młodości! Karol Wojtyła - Jan Paweł II i młodzi„ to tytuł wystawy, którą będzie można obejrzeć w Tarnowie.

Celem wystawy jest pokazanie, że bł. Jan Paweł II był przyjacielem młodzieży - jako kapłan, biskup, kardynał i papież. Na wystawie będzie można oglądać fotografie, filmy oraz zobaczyć osobiste pamiątki związane z osobą Karola Wojtyły i bł. Jana Pawła II. Wśród autorów zdjęć z tego okresu są Sługa Boży Jerzy Ciesielski i Stanisław Rybicki. Ciekawostką ekspozycji jest archiwalny unikalny zapis audio piosenki ,,Czerwony pas", śpiewanej przez ks. Wojtyłę.

Wernisaż wystawy odbędzie się 1 lipca 2012 roku o godz.17.00 w hali namiotowej- tereny zielone przy al. Solidarności 5-9 (przy Urzędzie Wojewódzkim) . Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających podczas wernisażu a później w dniach od 02.07.2012 r. do 29.07.2012 r. od 10:00 do 18:00. Wstęp wolny.
Organizatorami wystawy są Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Urząd Miasta Tarnowa, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, Wydawnictwo i Studio Filmowe Anima Media Sp. z o. o. oraz Diecezja Tarnowska.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie