XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 CZERWCA 2012 ROK ODPUST KU CZCI MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY 2012-06-24

W dzisiejszą Uroczystość Odpustową zwracamy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki Nieustającej Pomocy. Zanosimy nasze prośby do Boga przed Jej obrazem. Wpatrujemy się w oczy Maryi, by w nich znaleźć nadzieję, ratunek, pewność, że zaniesie nasze problemy do swojego Syna. Wizerunek ten znajduje się w wielu kościołach - ojcowie redemptoryści, którzy od 1866 roku opiekują się w Rzymie bizantyjską ikoną Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, rozesłali na cały świat jej kopie. Obraz ma długą i burzliwą historię. Do XV wieku znajdował się na Krecie. Po upadku cesarstwa bizantyjskiego przewieziono go do Rzymu. Tam modlący się przed nim doznawali wielu łask, dlatego w 1867 roku zostało ustanowione osobne święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a kult rozpowszechnił się na całym świecie. Do naszej parafii obraz ten przybył w 1914 roku jako wierna kopia poświęcony przez świętego Piusa X papieża. Uroczystej Sumie Odpustowej będzie przewodniczył Ks. Proboszcz Zdzisław Puścizna obchodzący w tym roku 40 lecie kapłaństwa i 20 lecie posługi proboszcza w naszej parafii. Kazania wygłosi Ks. Infułat Władysław Kostrzewa Wikariusz Sądowy naszej Diecezji. Witamy Go bardzo serdecznie. Witamy Parafianki i parafian w dniu Odpustu parafialnego a także wszystkich gości pielgrzymów polecając wszystkich opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy.1. Msze św. : 7.00, 9.00. O godz. 11.00 Uroczysta Suma z Procesją Eucharystyczną. Po południu zapraszamy na godz. 17.30 na świąteczną Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z procesją eucharystyczną w czasie której będziemy śpiewać Litanie do Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 wieczorna Msza Święta.

2. Dzisiaj z racji Odpustu Parafialnego możemy zyskać odpust zupełny spełniając warunki jego zyskania: stan łaski uświęcającej, Komunia Święta. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu.

3. W piątek obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godzinie 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Niech nasz liczny udział w piątkowej Eucharystii będzie okazją do wypraszania łask i darów potrzebnych następcy świętego Piotra na Stolicy Apostolskiej – papieżowi Benedyktowi XVI. Składka przeznaczona będzie tradycyjnie na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W związku z uroczystością nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W piątek dzieci i młodzież przeżywać będą zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Z tej okazji zapraszamy serdecznie do kościoła wraz z rodzicami i nauczycielami na Mszę Świętą w czwartek Gimnazjum na godz. 8.00. Natomiast Szkołę Podstawową w piątek o godz. 9.00.

5. W sobotę 30 czerwca rozpoczyna się Tuchowie Wielki Odpust pod hasłem: „Osiem błogosławieństw drogą Kościoła”. Potrwa on do 8 lipca. Zachęcamy do wyjazdu na Odpust własnymi samochodami i zabieranie dzieci by wspólnie przeżyć spotkanie z Matką Bożą Tuchowską wypraszając potrzebne łaski. Codziennie główne Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, o godz. 11.00 Suma z procesją eucharystyczną i wieczorem o godz. 18.30. 0 godz. 15.00 dla grup apostolskich.

6. Przypominamy, że na okres wakacji Msze święte niedzielne i świąteczne będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W pierwszą niedzielę miesiąca będzie też Msza. Święta o godz. 15.00 podczas której będzie udzielany Sakrament Chrztu Świętego.

7. Zwracamy się do Rodziców, których synowie są ministrantami i lektorami aby w czasie wakacji posyłali synów do służenia w czasie Mszy Świętych i Nabożeństw w dni powszednie.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. Szczególne życzenia kierujemy pod adresem Seniorki Siostry Wizenny. Życzymy Jej dużo łask Bożych w życiu osobistym i zakonnym, potrzebnego zdrowia, ludzkiej życzliwości i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy by mogła realizować swoje powołanie w duchu założyciela Zgromadzenia błogosławionego Edmunda Bojanowskiego.

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Tomasz Janas l. 43, Janina Zacharska l. 55 i + Andrzej Kołpa l. 43 i + Roman Gancarz l. 77. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…..

10. Kiermasz podręczników szkolnych odbędzie się w szkole Podstawowej nr 14 w Tarnowie Krzyżu dnia 28 czerwca tj. w czwartek od godz. 14.30 do 17.00. Będzie można zakupić podręczniki szkolne dla klas Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

11. Kontemplując obraz Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, możemy wniknąć pełniej w misterium Chrystusa i pogłębić nasz osobisty związek z Nim. Niech będzie to dla nas zachętą, by nie tylko wzywać Maryję, lecz także z Nią dążyć do pełnej jedności z Jej Synem.
Na rozpoczynający się tydzień, życzymy wszystkim Szczęść Boże.

<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie